Нардеп-опозиціонер від Здолбунівщини спільно з регіоналами хоче обмежити доступ до інформації

0 187
Валентин Королюк. Колаж zdolbuniv.com
Валентин Королюк. Колаж zdolbuniv.com

Народний депутат від Батьківщини, виборчий округ 154 (Дубно, Демидівка, Здолбунів, Млинів, Радивилів) Валентин Королюк разом з нардепами з Партії регіонів планують ускладнити роботу журналістам та приховати більше інформації від громадян.

20 вересня чотири народні депутати фракцій «Батьківщина» та Партії регіонів зареєстрували законопроект №3301, що може обмежити доступ до публічної інформації. Про реєстрацію документу йдеться на сайті Верховної Ради. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал “Четверта влада” зсилаючись на telekritika.ua.

Авторами законопроекту стали три депутати Партії регіонів Іштван Гайдош, Олег Парасків, Володимир Олійник та член фракції «Батьківщина» Валентин Королюк.

Відповідно до законопроекту, депутати пропонують визнати конфіденційними будь-які дані про фізичних осіб. «Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб`єктів владних повноважень», – йдеться у порівняльній таблиці до законопроекту.

Запропоновані законопроектом №3301 зміни позбавляють заявників права особисто робити фотографії, ксерокопії та цифрові копії державних документів. Новим законопроектом передбачено тільки надання «спеціального місця для роботи запитувачів з отриманою інформацією».

Ще однією перешкодою до отримання інформації у законопроекті №3301 є обов`язкова плата за більше ніж десять сторінок відповіді, заявник повинен заплатити за друк відповіді у встановлені терміни. Відповідно до документу, на інформаційний запит дозволяється не відповідати, якщо громадянин не заплатив за відповідь або не надав підтвердження оплати. Конкретна вартість інформації при цьому не зазначається.

Чиновникам також дозволяється не відповідати на запит, якщо в ньому не вказано ім`я автора, його поштову адресу і підпис. «Запит на інформацію без зазначення імені (найменування) запитувача інформації, його поштової адреси, а також не підписаний запитувачем інформації (для запитів у письмовій формі), визнається анонімним і розгляду не підлягає», – йдеться у порівняльній таблиці до законопроекту.

Чинний закон «Про доступ до публічної інформації» був прийнятий на початку 2011 року. Він забезпечує громадянам доступ до даних, що стосуються діяльності державних органів, бюджетних організацій та структур місцевого самоврядування.

Автор чинного законопроекту, народний депутат Андрій Шевченко (фракція «Батьківщина») у коментарі газеті «Коммерсантъ.Украина» пояснив, що новий проект розроблений в інтересах місцевих чиновників, які не хочуть напружуватися і надавати інформацію.

«Законопроект ускладнить роботу тим, хто працює з інформацією. Брати гроші, якщо за 90 днів відповідь чиновників перевищить десять текстових сторінок. Що таке десять сторінок інформації за три місяці для журналіста, який активно працює з органами влади або займається розслідуваннями? Це ніщо. Зайвий привід відмовити у відповіді на інформаційний запит», – заявив пан Шевченко, додавши, що не голосуватиме за цей законопроект.

Керівник правових проектів Інституту масової інформації (ІМІ) Роман Головенко також заявив «Коммерсантъ.Украина», що документ ускладнить роботу журналістів. «Чиновники вирішили виправити норми , які їм заважають найбільше. Вони пропонують масу зайвих деталей , що ускладнить роботу ЗМІ. Навіщо додавати до запиту поштову адресу або до чого заборона на повторний запит? Незрозуміло, навіщо окремо виносити пункт про конфіденційність даних про фізичних осіб, ця норма є в Конституції, а отримати персональні дані чиновників зараз і без того проблематично», – зазначив пан Головенко.

Коментарі
Завантажується...