Новопризначеним ординарієм Луцької римо-католицької діацезії став єпископ Віталій Скомаровський

0 287

17 травня 2014 року, Здолбунівські римо-католики взяли участь в урочистостях інгресу нового єпископа, який відбувся у кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла Луцької діацезії Ним став єпископ Віталій Скомаровський, дотеперішній єпископ-помічник Києво-Житомирської діацезії, про призначення якого, було повідомлено у Ватикані , у суботу, 12 квітня 2014 року папою Франциском.

В урочистостях взяла участь велика кількість священиків, ченців, сестер, світських гостей, зокрема, Апостольський Нунцій в Україні Томас Едвард Ґалліксон , митрополит Львівської архідіацезії Архієпископ Мечислав Мокшицький, єпископи з інших діацезій України, консул Польщі у Луцьку Беата Бживчи, священики Греко-католицької та Української Православної Церков, а також представники влади, інші почесні гості з України та з-за кордону.

Інгрес – це канонічний акт прийняття пастирського служіння в дієцезії через нового єпископа, який приймає в апостольському наступництві душпастирське спадкоємство дієцезії від свого попередника.

Урочистість почалася з промови апостольського Нунція – Його Високопреосвященства Архієпископа Томаса Едварда Ґалліксона , який зачитав листа від Папи Франциска і здійснив ритуал передання Пасторалу від старого єпископа новому, що означає передання керування паствою Божою до нових рук.
Нунцій підкреслив, що той, кому довірена єпископська місія, повинен вести свою діацезію з батьківською турботою по дорогах християнської досконалості. Представник Святого Престолу також вказав на інші обов’язки Пастиря дієцезії – проголошення Слова Божого та вчення Церкви, турбота про бідних і потребуючих, оберігання прав справедливості та миру, ведення міжконфесійного і міжкультурного діалогу.
Після впровадження Єпископа Віталія Скомаровського, розпочалася Свята Літургія в знак подяки за усі благодаті для діацезії та Церкви в Україні.
Особливу урочистість заходу надавала присутність хору, який створював піднесений настрій, залишаючи в пам’яті незабутні враження від пережитої Літургії.
В цей день до Святого Причастя приступило багато священників та вірних.
Новий єпископ вділив своїм вірним Святе причастя та благословив на кінець Літургії.
По завершенню Меси присутні вітали нового єпископа та всі разом помолилися за Україну церковним гімном «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Коментарі
Завантажується...