“Ринок Дикого” у Рівному можуть знести?

0 368
"Ринок Дикого" у Рівному можуть знести?
“Ринок Дикого” у Рівному можуть знести?

Рівне нарешті отримало шанс звільнити територію колишньої зони відпочинку та спорту від так званого “ринку Дикого”. Історія про те, як практично збудоване приміщення дитячої спортивної школи, на яке було витрачено величезні державні кошти, майже задарма опинилося в руках спритного підприємця на прізвище Дикий, а зона відпочинку та дозвілля перетворилася на “дикий” ринок, гідна написання детективного роману. Видається, що нинішня влада сповнена рішучості таки відновити справедливість і повернути місту як спортивну школу, так і навколишню територію. На допомогу прийшли правоохоронці, які можуть без проблем, причому цілком законно, закрити будь-який ринок. Було б бажання. Складається враження, що цього разу таке бажання справді є. Тож хоча б діти тих дітей, для яких колись будувалася величезна спортивна споруда, зможуть колись займатися спортом на відвойованій у ринку території.

Олександр Мрозович, прес-офіцер управління податкової міліції ДПС у Рівненській області:

— Встановлено, що за останні три роки кошти за оренду з більш як третини торгових місць керівництво ринку клало собі до кишені, не сплачуючи податків та інших обов’язкових платежів з цих доходів.

Здійснюючи заходи з викриття злочинів у сфері оподаткування, працівники податкової міліції звернули увагу на те, що кількість офіційно та документально заявлених торгових місць на території ринку не відповідає дійсності. Огляд території та перерахунок усіх торгових точок показали, що реальна цифра торгових місць значно більша від офіційної. А під час обшуку в офісі ринку податківці вилучили й докази, зокрема, “чорну бухгалтерію”…

За результатами податкової перевірки злочинної діяльності дирекції ринку встановлено, що за три роки в бухгалтерському обліку не відображено близько 13 мільйонів гривень, отриманих від підприємців, які сплачували за оренду торгових площ, та інші платежі. В підсумку даному підприємству було донараховано понад 3,5 мільйона гривень податків, а відносно його службових осіб відкрито кримінальне провадження за найтяжчою, третьою частиною ст. 212 Кримінального кодексу України “умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах”. За цей злочин передбачено покарання у вигляді штрафу від 15 до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією майна.

Разом з тим, звертаємо увагу, що обвинувачені в умисному ухиленні від сплати податків мають цілком законне право, передбачене тим же Кримінальним кодексом України, уникнути кримінальної відповідальності. Це прописано в четвертій частині статті 212: “Особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою, або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня)”.

Валерій Половко, юрисконсульт “Торгового центру” (офіційна назва “ринку Дикого”):

— Допитані як свідки у справі, в тому числі й директор ринку, підписалися про “нерозголошення”, тому не можуть щось коментувати, хоча й хотіли б це зробити. Бо дуже легко довести абсурдність та надуманість звинувачень податківців.

Попередня перевірка податківців стосувалася нашої роботи з 1 липня 2008 року по 30 червня 2010. Тоді жодних суттєвих зауважень не було, нам “нарахували” тільки кілька дрібних порушень. У жовтні минулого року податківці знову до нас прийшли з перевіркою. В результаті визнали, що бухгалтерія в нас ідеальна, але наприкінці акта перевірки… дописали нам зайві три магазини, які розташовані за межами ринку та належать не нашим підприємцям, а також понад 400 лотків, яких насправді на нашому ринку немає. І схоже на те, що спершу взяли зі стелі суму платежів, які нам потрібно донарахувати до сплати, а вже потім під цю цифру “підганяли” необхідну кількість торгових місць.

Акт перевірки ми оскаржили в адміністративному порядку, навівши свої аргументи, до податкової області. У встановлений законодавством термін відповіді вона нам не надала, натомість прислала ухвалу, що розгляд нашої скарги продовжено до 6 січня. Думали, що це пов’язано з тим, що будуть щось знову перераховувати, але ж ні. 28 грудня прийшли податкові міліціонери з обшуком, вилучили, зокрема, всі угоди, укладені з підприємцями, бухгалтерію, жорсткі диски з комп’ютерів. А 6 січня ми таки отримали відповідь з податкової, суть якої у тому, що все залишається як було. Образно кажучи, що 2 помножити на 2 буде не 4, як ми доводимо, а 7 чи навіть 10!

Відтак ми звернулися в Окружний адміністративний суд, аргументуючи, що акт податківців ґрунтується на формальних порушеннях, припущеннях, зумисних чи випадкових арифметичних помилках у підрахунках. Засідання мало відбутися 28 січня, але оскільки з податкової на нього ніхто не прийшов, розгляд відклали на 11 лютого. Попри це нас вже, без рішення суду, фактично визнали злочинцями. Податкова міліція порушила всі можливі законодавчі та процесуальні норми.

Робиться все для того, щоб ліквідувати наш ринок. Це за покійного Віктора Чайки влада думала про “соціальні” проекти, думала, як щось зробити для громади міста. В тому числі як компенсувати будівлю ДЮСШ іншими спортивними спорудами. Тоді зустрічалися, радилися, нехай і сперечалися, але знаходили компромісні рішення… А зараз відбувається фактичний тиск, знищення нашого ринку на користь чиїхось бізнесових інтересів.

Так, наш ринок, звісно, не ідеальний, міг би краще виглядати, але на це потрібні чималі капіталовкладення. А в нас оплата за торгові місця вже кілька років не змінюється, і саме тому ринок залишається найдешевшим в місті та користується великим попитом. Ліквідувати його — це означає тисячі людей залишити без роботи та без можливості купити те чи інше за нижчими цінами. Якщо влада хоче його перенести, то куди, на ще не збудований “Шелен”? Та ж він ще невідомо скільки місць матиме і, як оголосили, буде ринком гуртової торгівлі сільгосппродукцією. А в нас понад 1200 торгових місць, і з близько 1000 підприємців, яким вони належать, не більше 100 займаються гуртовою торгівлею сільгосппродукцією. Тобто тільки менше 10 відсотків “вписуються” в “Шелен”. Але хіба влада на це зважає, затялася винести за місто і все.

Володимир КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ.

Довідка “РВ”:

На початку 1992 року кілька об’єктів для завершення будівництва і експлуатації за призначенням передали з балансу Рівненського міськвиконкому на баланс різних приватних структур.

Недобудована спортивна школа на вулиці Здолбунівській тоді дісталася ТзОВ “Радуга”, власником якого був Ярослав Дикий. Наприкінці липня того ж року Рівненська міська управа, очолювана Іваном Федівим, вирішила продати товариству “Радуга” незавершене будівництво спортшколи. Об’єкт оцінили у 14128 тисяч тодішніх карбованців. У договорі купівлі-продажу було зазначено, що після добудови об’єкта там має бути ДЮСШ, а також адміністративні й службові приміщення “Радуги” та її структур. Проте вже у червні 1996 року міський голова Володимир Мороз дозволив ТОВ “Радуга” розробити проектно-кошторисну документацію на перепрофілювання незавершеної будівлі ДЮСШ під критий ринок. Згодом наступний міський голова Рівного Віктор Чайка спробував виправити це упущення й зобов’язав Ярослава Дикого компенсувати втрачену спортивну споруду будівництвом пляжних волейбольних полів, спортивної школи з веслування на Басовому Куті та спорткомплексу на вулиці Млинівській. Та після смерті Віктора Чайки далі будівництва волейбольних полів обабіч ринку Дикого справа не пішла. А зі смертю Ярослава Дикого, коли ринок перейшов у власність його дружини, двох доньок та сина, й ця спортивна споруда почала розвалюватись.

Джерело – rivnepost.rv.ua

Коментарі
Завантажується...