То які ж блоки добудовувати на ХАЕС? Питання відкрите

0 284
То які ж блоки добудовувати на ХАЕС? Питання відкрите
То які ж блоки добудовувати на ХАЕС? Питання відкрите

Два роки тому мешканці нашого району, як і всі, хто живе в так званій тридцятиметровій зоні Хмельницької АЕС, брали участь у так званих громадських слуханнях з приводу добудови третього і четвертого енергоблоків на цій станції. Самі слухання відбувалися в селі Копитків, а потім згоду чи незгоду на добудову давали депутати місцевих рад. Зрештою, ні на самих слуханнях, ні на сесіях люди не давали безумовного погодження на це доволі специфічне будівництво. Необхідність добудови ХАЕС на старих фундаментах і з використанням застарілих реакторів доводилася представниками станції, які зазвичай звинувачували супротивників у непрофесійності і незнанні суті ядерної енергетики. Минулоріч Верховна Рада України всупереч багатьом невідповідностям чинному законодавству таки прийняла закон, що дозволяє розпочати будівництво.

І ось з’являється заява віце-прем’єр-міністра України Юрія Бойка, згідно з якою він вважає, що є сенс прийняти варіант не добудови енергоблоків, а нового будівництва. Однак це питання буде вирішуватися на рівні президента України, заявив Ю.Бойко. За словами урядовця, варіант нового будівництва розглядається з урахуванням нових вимог безпеки в контексті аварії на японській АЕС «Фукусіма» і того, що фундаменти під будівництво енергоблоків закладали багато років тому, й ретельно їхній стан не досліджувався.

Юрій Бойко коротко означив усі ті проблеми, про які на громадських слуханнях говорили екологи і місцеві активісти, зокрема Світлана Ніколіна, Сергій Кондрачук, Петро Ворон. Невідомо, чи то урядовці дослухалися до голосу здорового глузду, чи просто щось не поділили з російськими атомниками, але в усіх нас з’являється надія на те, що розвиток ядерної енергетики буде відбуватися не за рахунок нашого з вами безпечного майбутнього. Редакція нашого сайту співпрацює з рівненським «Екоклубом», який фахово розробляє відповідну тематику, тому найближчим часом ми маємо намір продовжити підтримку активних дій, спрямованих на те, щоб якщо вже поруч з нами мають вирости нові енергоблоки, то принаймні не двадцятирічної давності реактори на тридцятирічних фундаментах. Конкретні пропозиції від читачів сайту по організації громадського впливу на позицію влади з цього питання приймаються.

Коментарі
Завантажується...