Чотири роки на посаді: з досягненнями здолбунівчанина Івана Зими ознайомилася комісія обласної ради

0 416
Іван Зима: три роки на посаді

Уже більше чотирьох років головним лікарем найбільшого медичного закладу нашої області, Рівненської обласної клінічної лікарні, працює наш земляк, здолбунівчанин Іван Зима. Своїми здобутками і успіхами Іван Ярославович може по праву пишатися. Нещодавно в обласній лікарні побували депутати Рівненської обласної ради, які невдовзі прийматимуть рішення про продовження контракту з Іваном Зимою. Пропонуємо вам репортаж про цей візит, опублікований «Медичним вісником»:

“На базі КЗ «Рівненська обласна клінічна лікарня» РОР відбулося виїзне засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства під головуванням Михайла Вервеги.
Участь у засіданні взяв начальник управління охорони здоров’я РОДА Юрій Осіпчук, депутати-медики Геннадій Шевченко, Ірина Савчук, Віктор Юзепчук, Олександр Нестеренко. Учасники озвучили свої пропозиції щодо надання медичної допомоги населенню та окреслили можливості проведення заходів щодо оптимізації харчування хворих. Також депутати оглянули баклабораторію, відділення урології та дистанційної літотрипсії і відділення інтервенційної радіології, в яких було створено операційні блоки.
Під час засідання було заслухано пропозиції Івана Зими, який вже п’ятий рік поспіль очолює цей потужний обласний медичний заклад. За плечима цього досвідченого керівника і радісні свята, і трудові будні. Та за кожним результатом, за кожною цифрою стоїть злагоджена праця усього колективу, який одностайно підтримує свого керівника. Про здобутки трьох попередніх років і нагальні потреби, про те, які будуть надалі впроваджуватися позитивні зміни в цьому закладі – у нашій розмові з Іваном Ярославовичем.
Високий рівень надання меддопомоги – авторитет наших спеціалістів в Україні
– Зростає кількість пролікованих хворих (2017 рік – 24744), – каже Іван Зима. – Також збільшилася кількість проведених операцій (2013 рік – 10937, 2017 рік – 11850), зменшилися терміни обстежень та перебування в стаціонарі. Амбулаторно комплексно обстежуються щорічно 200 тис. хворих, а це 1/6 жителів області. Згідно з наказом по закладу оптимізовано 50 ліжок (було 725, а стало – 675). Даний захід вивільнив 11,5 посади.
Одним із провідних напрямів високоспеціалізованої медичної допомоги є допомога хворим із серцево-судинною патологією. Для створення єдиної комплексної та адекватної системи надання медичної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом на базі відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) у січні 2015 року було розгорнуто 10 ліжок палати інтенсивної терапії для хворих з гострою кардіальною патологією, що дало можливість значно підвищити рівень надання допомоги хворим. Так, за результатами 2016 року показники охоплення інтервенційними методами лікування хворих з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST посідали друге місце по Україні.
– Сьогодні тривають роботи у відділенні інтервенційної радіології, яке було створено торік і в якому у рамках проекту Світового банку незабаром запрацює сучасний ангіограф, – розповідає Іван Ярославович. – Він дозволить проводити оперативні втручання хворим з гострим коронарним синдромом. Наразі проводиться навчання спеціалістів.
За 2015-2017 роки спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії провели 7 (2015 р.) та 11 (2016 р.) успішних тромболізісів хворим з гострим інфарктом міокарда, ішемічним інсультом та тромбоемболією легеневої артерії. У 2017 р. цей показник становив 14.
В обласному центрі ортопедії, травматології та вертебрології щорічно зростає рівень та охоплення ендопротезуванням кульшових та колінних суглобів. Так, у 2015 р. – 119 ендопротезувань, 2016 р. – 158, 2017 р. – 178. У 2015 р. фахівці Центру впровадили технологію лікування деформації хребта у дітей і підлітків. Раніше таке лікування проводили лише у Харкові. Вперше на Західній Україні освоїли сучасну технологію лікування – артроскопію кульшового суглоба.
У центрі лапароскопічних та малоінвазивних хірургічних втручань під контролем ендоскопії та сонографії ім. Ю. Семенюка застосовуються новаторські мініінвазивні методи лікування, про що свідчить їхнє визнання на європейському рівні – український спосіб доступу при лапароскопічній холецистектомії колектив Центру презентував світовій медичній спільноті на міжнародному форумі хірургів у Відні (2016 р.).
Також надається стаціонарна та амбулаторна медична допомога учасникам АТО (за 2015-2017 рр. – 314), стаціонарно проліковано 148 тимчасово переміщених осіб.
– Наші спеціалісти надають медичну допомоги жителям інших областей та іноземним громадянам, – каже І. Зима, – що свідчить про високий рівень медичної допомоги у закладі та авторитет наших спеціалістів в Україні.
Ремонти
Головний лікар Іван Зима зазначає, що завдяки підтримці обласної ради покращився матеріально-технічний стан закладу:
– Від оренди наших приміщень одержуємо 400-450 тис. грн. на рік. Двісті тисяч переказуємо до обласного бюджету, а решту вклали в ремонт. У лікарні немає відділення, окрім частини операційного блоку, де б не було проведено ремонти — капітальні чи косметичні. Торік зробили капремонти у трьох відділеннях. Операційний блок відставили насамкінець, оскільки практично кожне відділення нині має свою операційну. Але технології рухаються вперед, і ми розглядаємо перспективу роботи хірургів з кількох відділень в одній операційній, в якій би було сучасне ендоскопічне обладнання.
Замінили системи комунікацій у лікарні. У планах – замінити покрівлю на головному корпусі, який введено в експлуатацію у 1962 році, та замінити третину вікон (дві третини уже замінено). Також ми виграли грант з енергозбереження: замінили лампочки на енергоощадні у всіх корпусах, покращили освітлення території лікарні.
Медичне обладнання
– Наш заклад взяв участь у гранті від уряду Японії й одержав сучасний ендоскопічний комплекс EVIS EXERA III, який коштує близько 2 млн. грн., – розповідає Іван Зима. – З обласного бюджету було виділено кошти для закупівлі аргоноплазмового коагулятора для цього обладнання, що дозволяє зупиняти кровотечі різного генезу. Також ми отримали сучасний пересувний ультразвуковий апарат, який дав змогу обстежувати лежачих хворих на місцях.
Щодо потреб, то на Рівненщині, як і в сусідніх областях, немає барокамери. Таке обладнання є незамінним при лікуванні різних отруєнь. Окрім того, такі барокамери дозволяють лікувати онкохворих, пацієнтів з гінекологічними проблемами, судинною патологією та цукровим діабетом. Колись у нас були барокамери радянського виробництва, проте коли на сході України одна така вибухнула, їхню експлуатацію усюди заборонили. Нині ж є сучасні, які коштують від двох мільйонів гривень.
Потребуємо також лапароскопічну стійку у відділення гінекології, оскільки хворих жінок доводиться ендоскопічним методом оперувати в інших відділеннях, що створює певні незручності.
Для удосконалення роботи з надання інтенсивної терапії хворим, відділення анестезіології та інтенсивної терапії оснащене центральною компресорною станцією з кисневим генератором MGS PO 2000, центральною вакуумною станцією та приліжковими модулями PANDORA і ELISA.
Замінено системи водовідведення в діалізних залах, облаштування системи киснепостачання та ремонт двох палат у відділенні інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації.
Створено операційний блок у відділенні інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок); замінено покрівлю у централізованому патологоанатомічному відділенні з патогістологічною лабораторією та моргом.
Усі діючі рентгенівські апарати обладнані сучасними оцифровувачами, що в першу чергу підвищує якість діагностики, зменшуючи рентгенівське навантаження на пацієнта та має відчутний економічний ефект.
Для покращення умов перебування хворих та якості надання медичної допомоги, а також умов праці медичних працівників встановлено бойлери у всіх структурних підрозділах закладу. Також облаштовано додаткову автомобільну стоянку перед корпусом №2. Наразі співпрацюємо з НУВГП щодо проекту облаштування території нашого закладу.
Справді, зроблено дуже багато, відчуваються позитивні зміни, які не були б можливими без згуртованої роботи висококваліфікованих фахівців своєї справи, без відданих медицині людей. І в цьому справді заслуга кожного лікаря, медичної сестри, санітарки. Адже здоров’я людей багато в чому залежить від професійності, порядності й душевної доброти учнів Гіппократа.
Наталія АВРАМОВА
Коментарі
Завантажується...