У Квасилові вироблятимуть поролон – мешканці переживають через екологію

0 265
У Квасилові вироблятимуть поролон - мешканці переживають через екологію
У Квасилові вироблятимуть поролон – мешканці переживають через екологію

17 січня у Квасилові в залі засідань меблевої фабрики відбулися громадські слухання за участю Романа Басараба, директора ТОВ “Квантум Фом”, директора рівненської філії ТОВ “Науково-проектний інститут хімічних технологій “Хімтехнологія””, представників місцевої влади, мешканців м. Рівне, м. Здолбунів, смт Квасилів. В порядку денному заслухали про доцільність втілення проекту з виробництва поролону в селищі, екологічну безпеку, соціально-економічну необхідність діяльності такого підприємства.

Присутні мешканці поцікавилися у проектантів питаннями пожежної безпеки даної фабрики та організацією руху автомобільного транспорту з центральної частини селища до промислового виробництва. Доповідачі пояснили, що заходи з пожежобезпечності передбачені в проекті реконструкції вільних виробничих приміщень ПАТ “Рівнесільмаш”, також буде передбачено в’їзд великовагових автомобілів через промислову зону. Учасники громадських слухань в цілому схвалили ідею започаткування на території селища Квасилів проекту з виробництва поролону.

За умови успішного втілення Проекту, за планом в грудні 2014 року, на виробництві будуть створені нові робочі місця. Інвестори планують після відкриття виробництва поролону реалізувати слідом наступний проект по обладнанню виробництва поролонових матраців, повідомляє kvasilov.com.

Варто відзначити, що у коментарях до оригінального матеріалу на квасилівському сайті, мешканці селища доволі таки не однозначно поставились до ідеї відкриття у населеному пункті такого заводу, тож редакція zdolbuniv.com взяла невеликий коментар у громадського активіста, голови квасилівського осередку Української Народної Партії Павла Дутка, який висловив свою позицію, щодо відкриття виробництва поролону в Квасилові:

“Громадські слухання, як завжди в таких ситуаціях, прийшли тихо і спокійно, адже присутніми на них були лише зручні для влади та підприємства мешканці селища, які не ставили зайвих питань. Між тим, слід розуміти про шкоду, яку виробництво поролону завдасть довкіллю селища, адже цілком безпечним воно не може бути аж ніяк. Розуміють про це і мешканці Квасилова, яких безпека екології надзвичайно хвилює. Особисто мене хвилює питання, де зберігатимуться і куди вивозитимуться відходи від виробництва поролону. Адже в Україні маємо чимало прикладів порушення природоохоронного законодавства та технологічних процесів під час подібного виробництва. Квасилів уже має під боком ПАТ “Волинь-Цемент”, викиди з якого завдають неабиякої шкоди екології селища, що підтвердить кожен квасилівчанин. Тож, у даній ситуації слід діяти дуже обережно. Необхідний широкий діалог між виробниками та мешканцями селища із залученням незалежних екологів.”

Коментарі
Завантажується...