У Рівному презентували книгу про Сергія Кушніренка (фото)

0 274

IMG_06017 листопада в Рівненській обласній науковій бібліотеці відбулася презентація книги «Загублений талант. Сергій Кушніренко: біографічний нарис, твори, документи», яку провела Рівненська українська гімназія (організатор презентації – заступник директора з виховної роботи Леся Бойчак; сценарій готували учителі рідної мови та літератури Інна Якобчук та Оксана Парфенюк, поезії читали гімназисти десятих класів). На запрошення з Києва на цю подію прибула науковець Надія Миронець – упорядник, автор переднього слова, біографічного нарису та приміток.

IMG_0566Власне, саме завдяки пані Надії рівняни з подивом дізналися, що багато років неподалік від обласного центру жив поет першої руки, чиї поезії публікувалися у «Вістнику» Донцова і їх високо цінувала Олена Теліга, а про його першу поетичну збірку «Пружінь» (Львів, 1938) позитивно відгукнувся Євген Маланюк. Але воно й не дивно, а радше печально до трагічності: Сергій Кушніренко, якого друзі, зокрема Олег Штуль та Олена Теліга вважали загиблим, позаяк з 1942 року він буквально щез, у дійсності відійшов у засвіти лише в 1984 році. Але в певному сенсі він таки помер, точніше, помер поет Сергій Кушніренко, а з ним і вся його правдешня біографія. Натомість з’явився такий собі селянин з підробленими документами, котрі засвідчували, що їх власник має освіту 5 класів (тоді як насправді він закінчив філологічний факультет Варшавського університету!) Тож він і став селянином, а ще – простим робітником на цегельні, звідки й пішов на пенсію. І лише відносно недавно після виходу в світ книг, присвячених Олені Телізі, їх упорядник Надія Миронець раптом отримала лист від онуки Сергія Кушніренка – Світлани Гонді (Сергушко), яка відгукнулася у з’язку з тим, що в цих книгах було згадано ім’я її діда.

IMG_0526І почав розмотуватися клубок драматичної долі людини, яка заповідалася бути цілковито іншою…

Cторіччя Сергія Кушніренка припало саме на 7 листопада (чи ж не символічно – день народження поета збігся з днем народження системи, яка знівечила його?..) І не випадково, що його ювілей у Рівному відзначено завдяки Рівненській гуманітраній гімназії. Адже цей заклад, у якому кілька років навчався Сергій Кушніренко, як сказала його директор Тетяна Кухарчук, славиться своєю історією, його випускниками були відомі патріоти-українці. На цьому наголосила у своєму виступі і заступник міського голови Галина Кульчинська, яка від імені влади міста подякувала організаторам свята, а також Надії Миронець за повернення рівнянам талановитого поета.

IMG_0613

  Лідія Рибенко

Коментарі
Завантажується...