“Укрзалізниця” може відмовитись від приміського потягу Рівне-Здолбунів-Київ

0 252
"Укрзалізниця" може відмовитись від приміського потягу Рівне-Здолбунів-Київ
“Укрзалізниця” може відмовитись від приміського потягу Рівне-Здолбунів-Київ

У ході реформування пасажирського сектора «Укрзалізниці» передбачається перегляд підходів до сектору приміського сполучення. Про це повідомив координатор реформування транспортної галузі Координаційного центру реалізації економічних реформ при президенті України Олександр Кава.

За його словами, зараз «Укрзалізниця» активно вивчає досвід Німеччини , Франції , Польщі в частині можливостей для підвищення конкурентоспроможності денних залізничних перевезень, повідомляє svodka.net.

«Так історично склалося, що пасажирське сполучення у нас було в основному представлено нічними поїздами , а також приміським сполученням, яке часто виходило за рамки поняття приміського . Електропоїзд міг їхати через пів України, але при цьому вважатися приміським. Так не одне десятиліття функціонував приміський поїзд Київ -Здолбунів, який проїжджав через 4 області відстань близько 400 км », – зазначив Кава.

Нагадаємо, що згідно з розробленим Мінінфраструктури проектом нового Закону про залізничний транспорт, пасажирське сполучення поділяється на 4 категорії, до кожної з яких будуть застосовуватися різні тарифні сітки, критерії вибору рухомого складу, підходи до формування маршрутів та інше.

«Перша (категорія ) – це міське сполучення. В принципі воно вже з’явилося в Києві у вигляді міської електрички. Це той сегмент перевезень , який дозволяє використовувати залізничну інфраструктуру, а вона у нас у багатьох містах досить розвинена, для перевезення пасажирів у місті і з міст- супутників , які забезпечують маятникову міграцію та знижують навантаження на дорожню інфраструктуру », – розповів Кава.

Дальнє сполучення буде розділене на регіональний і міжрегіональний сегмент. Особлива увага приділяється в ході реформи четвертому сегменту – приміського сполучення .

«Поняття передмістя буде переглянуто і приведено у відповідність з європейськими стандартами . Адже навіть за семантикою цього слова приміське сполучення – це перевезення з приміської зони в місто . А у нас ця логіка була порушена» – зазначив Кава. Зазначимо, що потяг Рівне-Здолбунів-Київ вважається приміським.

Коментарі
Завантажується...