В Пересопниці відбулося традиційне свято української мови, культури та духовності

0 233
радіожурналіст Микола Береза вручає дипломи та цінні подарунки переможцям радіовікторини "Волинськими шляхами Кобзаря"
радіожурналіст Микола Береза вручає дипломи та цінні подарунки переможцям радіовікторини “Волинськими шляхами Кобзаря”

22 травня 2014 року, в день перепоховання Т.Г.Шевченка в Україні та в престольний празник у селі Пересопниця, біля пам”ятника українській першокнизі – Пересопницькому Євангелію – відбулося традиційне свято української мови, культури та духовності.

Розпочалося воно хресною ходою від місцевого Свято-Миколаївського храму до центру села. Біля величного пам”ятника Першокнизі було оголошено: ухвалою Святійшого Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату у Пересопниці відновлюється діяльність чоловічого монастиря Різдва Пречистої Богородиці, в якому в 1561 році було завершено написання Пересопницького Євангелія. Новину було сприйнято загальними оплесками.
На святі вшанували переможців обласного літературного конкурсу серед школярів Рівненщини “Перло многоцінне”, що його щорічно проводять просвітяни, письменники та освітяни області. Зокрема, переможцям було вручено їхній перший гонорар – десятий випуск літературного альманаху “Проріст”, де опубліковано їхні твори. Альманах урочисто вручали члени правління Рівненського обласного об”єднання ВУТ “Просвіта” ім.Т.Г.Шевченка Наталія Савчук та голова журі конкурсу письменник Євген Шморгун.
А письменник і радіожурналіст Микола Береза вручив дипломи та цінні подарунки переможцям радіовікторини “Волинськими шляхами Кобзаря”, що її до 200-річчя Т.Г.Шевченка проводила Рівненська державна телерадіокомпанія спільно з обласними письменницькою та просвітянською організаціями.
Учасники свята ознайомилися з експозицією місцевого музею Пересопницького Євангелія, з виставкою книг із серії “Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному”, більшість із яких видано в Україні вперше.

Інна Нагорна,
завідувач Літературного музею Уласа Самчука в Рівному

 

Коментарі
Завантажується...