В Рівному чотири християнських конфесії об’єднались у спільній молитві

0 259
В Рівному чотири християнських конфесії об’єднались у спільній молитві
В Рівному чотири християнських конфесії об’єднались у спільній молитві

Вчора, 19 липня, в найстарішому храмі міста – Свято-Воскресенському Соборі зібрались чотири християнські конфесії, щоб об’єднатись у спільній молитві та літії за загиблими у Волинській трагедії 1943 року. Вшанувати загиблих прийшли й активісти партії УНА.

Взяти участь у спільній молитві зголосилися такі священники: Української православної церкви Київського Патріархату – отець Іван, Римо-католицької церкви – отець Владислав Чайка, Греко-католицької церкви – отець Євген та Української Автокефальної церкви – отець Даниіл.

Ініціатором заходу була РОО «Просвіта». Заступник голови РОО «Просвіта» Роман Коваль зачитав заяву представників церковних конфесій, громадських організації та громади м. Рівного з приводу подій, що мали місце на Волині в 1943-1944 роках.

«Звертаємось до політиків Польщі й України. В наших народів не проста історія і не прості відносини в минулому. Але розум має взяти верх над амбіціями. Минуле, навіть найдраматичніше, не може нас ділити назавжди, – йдеться в заяві».

У спільній молитві та хвилиною мовчання згадали всіх хто загинув під час Волинської трагедії. Після проведення літії, святі отці прочитали проповіді, в яких згадували загиблих і закликали забути ворожі настрої, очистити себе від злих думок і пробачити один одному, щоб не було повторення страшних сторінок історії.

«Українці по своїй натурі добрі люди, але дехто плутав і плутає доброту з покірністю. І щоб історія не повторювалась, ми повинні простити один одного як добрі християни, і в подальшому жити в мирі, – зазначив в.о. керівника Рівненської міської організації УНА Ярослав Гранітний».

Прес-служба Рівненської обласної організації УНА.

Коментарі
Завантажується...