Забрати “Рівнеенерго” в росіян – чи підтримає таке рішення депутат від Здолбунівщини?

0 328

13445-1_largeЯк уже повідомляв наш сайт, черговий виток протистояння підприємців Здолбунівщини і «Рівнеенерго»  призвів до численних переговорів, нарад і обговорень ситуації, що склалася. Один з варіантів вирішення проблеми запропонував народний депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Євтушок. 10  грудня у Верховній Раді він зареєстрував  законопроект №3609 «Про націоналізацію майна ПАТ «Рівнеобленерго», як майна держави-агресора та її резидентів в Україні». Згідно проекту Закону,  націоналізація майна ПАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО», як майна держави-агресора, здійснюється без наступного відшкодування вартості майна і майнових прав держави-агресора.

Водночас, відшкодування вартості об’єктів права приватної власності резидентів держави-агресора здійснюватиметься після закінчення агресії, зафіксованого у відповідному міжнародно-правовому акті, на підставі двостороннього міждержавного договору.

Як відомо, ПАТ «Рівнеобленерго» контролює російська група VS Energy. Серед її кінцевих бенефіціарів називають Олександра Бабакова (був, до речі, віце-спікером Держдуми РФ), Михайла Воєводина, Євгена Гінера. У 2014 році дохід групи в Україні перевищив 13 млрд грн.

Водночас під час останньої наради, що відбулась за ініціативи голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка, представники енергетиків обґрунтовували двомісячне авансування платежів підприємцями важким фінансовим становищем ПАТ «Рівнеенерго». Проте дохід у 13 мільярдів гривень навряд чи можна назвати «важким становищем».

Найближчим часом побачимо, чи підтримають цей законопроект народні депутати, а головне – як проголосує Олександр Дегтярчук, представник Блоку Петра Порошенка «Солідарність» і депутат від нашого округу. Отримати коментар від представників БПП на Здолбунівщині наразі не вдалося – помічник народного депутата Василь Тимощук кілька разів посилався на зайнятість, а зрештою взагалі не відгукнувся на дзвінок.

Коментарі
Завантажується...