“Запальний танок” фестивалю Республіка 2014

0 338
"Запальний танок" фестивалю Республіка 2014
“Запальний танок” фестивалю Республіка 2014

З 5 по 7 вересня традиційно у Кам’янець-Подільському відбудетьста стріт-арту «Республіка». Це останній маштабний цьогорічний open-air фест.
Цього року тут приділять якомога більше уваги тому, аби об’єднати людей зі сходу та заходу України. Творитимуть, виступатимуть та читатимуть митці з різних куточків нашої країни; Також підтримати ідею «Республіки» погодилися BehindtheMasquerade з Німеччини та Nadija з Польщі.
Серед вже оголошених музичних учасників:

– Скрябін
– Моторролла
– DakhDaughters
– Тінь Сонця
– Sciana
– Рэспубліка Паліна
– Роллікс
– Jinjer
– MorphineSuffering
– InfectedRain
– VivienneMort
– Один в каное
– Skinhate
– Патч
– Fontaliza
– Компас
– Безодня
Навіть хедлайнер, «Трубєцкой» був вартий того, аби чекати до вересня.
У 2014 «Республіка» знову розширює свої мистецькі горизонти. Протягом останніх трьох років художники з різних країн світу та різних міст України займалися розписом занедбаних та аварійних будинків у різних частинах міста. Цього року, у фестивалі братимуть участь такі майстри як Стрелков та арт-група Другий Фронт (Київ), Добрые Люди (Донецьк), М97 (Одеса), Кальков (Луцьк) – ці художники-муралісти працюватимуть над фасадами будинків та приміщень у Кам’янці-Подільському.
Об’єднання «Другий фронт» було утворене під час подій на Майдані. Протягом останніх місяців, вони займалися виставками, патріотичними татуюваннями та різноманітними експозиціями, пов’язаними із подіями в Україні. Учасники об’єднання Марія та Єгор наразі їздять Україною та Європою демонструючи експозиційний проект «Кольори волі», який відображає події на Майдані та загальний стан України. До подій на Майдані, Єгор Стрелков був татуювальником та займався розробкою ескізів для тату. Проте під час революції зацікавився стріт-артом, як засобом мистецької боротьби. Цьогоріч, об’єднання «Другий фронт» займатиметься розписом одного з будинків у Кам’янці-Подільському.
«Добрые люди», які роблять Донецьк яскравішим, вже не вперше відвідуватимуть фестиваль «Республіка». У 2013 вони створили малюнок на будинку по вул. Лермонтова 2. У Донецьку група молодих художників «Добрые люди» також знана – з 2011 року, спільно із Донецькою міською радою, вони займаються проектом з покращення візуального вигляду міста. Наразі, вони вже створили кілька відомих графіті на різних вулицях Донецька: «Арлекіна» (сюрреалістична картина для дітей, на якій зображений цирковий акробат на одноколісному велосипеді), оптичну ілюзію у стилі Моріса Ешера а також жовту субмарину і Лох-неське чудовисько на набережній Донецька. Також група працює над створенням найбільшого графіті за історію свого існування «Стара Юзівка», яка буде відображати фотографію столітньої давності.
Одесити М97 цього року вперше відвідуватимуть фестиваль, проте, вони вже відомі не лише в Одесі, а й за її межами. Саме вони займалися створенням малюнків на трансфоматорних щитках, намалювали слоненя на дитячій бібліотеці, а також, спільно із «Одесміськелектротранс» вони розмалювали кілька тролейбусів. Учасники проекту – не новачки у сфері стріт-арту, та займалися райтерством у Хмельницьку, Бердичеві, а тепер і у Кам’янці-Подільському.
Андрій Кальков з Луцька теж уже відомий стріт-артист, який творить здебільшого у стилях оп-арт та 8-біт. Стікери, розробкою яких він займався, тепер розклеєні не лише в Україні, а й Англії, Польщі, Бельгії, Греції, Ісландії, Перу, Росії, Китаї, Білорусії, та США. Андрій займається графіті вже більше 13 років, він є переможцем першої російської виставки стікерів, у якій приймали участь близько 150-ти художників з Росії, України та Білорусії, та здобув перемогу у номінації «Найкраща композиція». Андрій Кальков також успішно співпрацював з фірмою одягу «Urban Planet», та прикрашав рідне місто своїми роботами. Він є автором серій робіт «Круговорот» та «Око відродження», які є абстрактним відображенням настрою та вподобань автора.
Ти можеш підтримати фестиваль не тільки як учасник, але й долучитись до створення великої картини на 5-ти поверховому будинку на тему Майдану під назвою “Запальний танок”; Картина безумовно викликала великий інтерес серед українців. Вона буде нагадувати людям про події на Майдані.http://biggggidea.com/project/687/ Малюнок цей – дуже символічний хоча би тому, що його автор – росіянин, а художники, які її будуть малювати -українці. Кошти ж на створення цієї роботизбирається громадою через спільнокошт.Кожен, хто долучається до фінансування, гарантовано отримає приз – від афтографів зірок, футболок, квитків на фестиваль до поселення у готелях під час фестивалю. Підтримай проект і в країні з’явиться найбільша картина на тему Майдану! https://biggggidea.com/project/687/spilnokosht/

 

Коментарі
Завантажується...