Завдяки активності небайдужих рівнян Сорока не отримає відзнаку Рівнеради

0 240
Завдяки активності небайдужих рівнян Сорока не отримає відзнаку Рівнеради
Завдяки активності небайдужих рівнян Сорока не отримає відзнаку Рівнеради

У четвер, 25 липня, сесія Рівненської міської ради мала розглядати питання про присвоєння відзнаки «За заслуги перед містом 1 ступеня» Миколі Сороці, колишньому голові обласної адміністрації часів президентства Леоніда Кучми, а тепер президенту Національного Університету водного господарства та природокористування, народному депутату – регіоналу. Можливе відзначення цього персонажа викликало хвилю обурення серед громадських активістів міста. Минулого тижня, після обговорення теми у «ФБ», групою активістів було розроблено проект звернення, під яким мали поставити підписи громадські організації та окремі громадяни. Збір підписів розпочався сьогодні в інтернеті, завтра – післязавтра мав тривати на майдані Незалежності в Рівному. На четвер планувалося пікетування сесії Рівнеради і зачитання одним із депутатів звернення від громадян на сесії.

Проте щойно стало відомо, що міський голова Рівного Володимир Хомко, скориставшись своїм правом, зняв кандидатуру Миколи Сороки з розгляду сесії. З яких би міркувань і наскільки щиро б він це не зробив – це добра ознака того, що громадяни таки можуть впливати на одіозні рішення влади. Очевидно, загроза активного протесту таки переконала міського голову в неприйнятності кандидатури Сороки на відзначення. Що саме не влаштовувало громаду Рівного в цій кандидатурі – читайте в зверненні. Насамкінець зазначимо, що одним із учасників ініціативної групи, що готувала протести проти можливого рішення Рівнеради, була заступник голови Руху Світлана Ніколіна.

Текст звернення:

Шановні обранці громади Рівного – міський голово та депутати Рівненської міської ради!

Ми, що підписалися нижче, – представники громадських організацій та жителі міста, висловлюємо своє обурення і занепокоєння з приводу того, що на здобуття почесної відзнаки «За заслуги перед містом» І ступеня номінується Микола Петрович Сорока.

Наголошуємо, що Микола Сорока, який нині є народним депутатом України, не тільки жодним чином не сприяв соціально-економічному чи культурному розвитку міста Рівного, а й неодноразово був помічений у корупційних діяннях та ставав учасником або ініціатором відверто антидержавницьких ініціатив.

Звертаємо вашу увагу на той факт, що кандидатура Миколи Сороки на здобуття почесної відзнаки громади Рівного висунута колективом Національного універистету водного господарства та природокористування, котрий де-факто підпорядкований Миколі Сороці, оскільки він є його президентом.

Також нагадуємо про те, що постановою слідчого управління УСБУ в Рівненській області у 2004 році було порушено кримінальну справу за фактом привласнення державного майна та коштів в сумі понад 300 тисяч гривень, а також зловживання службовим становищем, у якій одним із фігурантів є тогочасний голова облдержадміністрації М.П.Сорока. Крім того, у 2005 році прокуратура Рівенської області порушила кримінальну справу за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах колишнім головою Рівенської облдержадміністрації Сорокою М.П. Належні правові наслідки для Миколи Сороки в обох випадках очікувано не настали.

Вже у 2012 році, перебуваючи на посаді ректора НУВГП, Микола Сорока ліквідував в очолюваному ним університеті кафедру українознавства. Кафедра була створена в 1993 році, успішно працювала два десятиліття, проте чимось заважала новопризначеному ректору Миколі Сороці (або його патрону Дмитру Табачнику) і була реорганізована в кафедру суспільних дисциплін. Очевидно, саме слово «українознавство» керівнику університету було зайвим, як і ті викладачі, яких позбулися через звільнення внаслідок реорганізації.

Значно серйознішого удару по вищій освіті в Україні Микола Сорока прагне завдати своїм законопроектом «Про вищу освіту» № 1187, написаним у співавторстві з одіозним екс-головою ЦВК Ківаловим та комуністом Калетніком. Цей документ, в разі його прийняття Верховною Радою, означає девальвацію Зовнішнього незалежного оцінювання, скасування рівності доступу до вищої освіти в Україні та відродження тотальної корупції у вищій освіті, оскільки передбачає довільне встановлення власних правил вступу кожним навчальним закладом, незалежно від результатів ЗНО абітурієнта.

Нарешті, не просто ганебним, а антидержавницьким вчинком Миколи Сороки стало підписання ним звернення до сейму Респуліки Польща з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу та засудити злочинні діяння українських націоналістів. Переконані, що такий акт є зрадою національних інтересів України.

З огляду на це, ми твердо переконані, що Микола Петрович Сорока не має права на отримання відзнаки «За заслуги перед містом» від громади Рівного, як і будь-якого іншого міста України, оскільки системно працює проти інтересів України та її народу.

Шановні обранці громади Рівного!

Вимагаємо від вас виключити Миколу Сороку з кандидатів на здобуття цієї почесної відзнаки!

Дата.

Підписи.

Коментарі
Завантажується...