Журналісти Рівненщини засудили своїх колег з порталу «4 влада»

0 347
Журналісти Рівненщини засудили своїх колег з порталу «4 влада»
Журналісти Рівненщини засудили своїх колег з порталу «4 влада»

Як відомо, 23 січня 2013 року на сайті Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» (http://4vlada.com/analytics/20482) під авторством головного редактора порталу Володимира Торбіча було опубліковано статтю під назвою «Сімейні війни патріотів: дружина опозиційного депутата Рівнеради заявляє про погрози від політичної соратниці чоловіка».

Нагадаємо, автор матеріалу В.Торбіч дозволив собі опублікувати дослівну розмову депутата Рівненської міської ради Олександра Лащука (розмова була записана на диктофон без згоди О.Лащука) та його дружини, а також десятки СМС-повідомлень, які стосувалися подробиць його приватного життя.

«Ми, представники ЗМІ Рівненської області, висловлюємо глибоке обурення змістом згаданого вище матеріалу, адже переконані, що кожен громадянин України має право на недоторканність приватного життя, особисту та сімейну таємницю. Крім того, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (норма ст. 3 Конституції України)», – з такими словами до свого колеги звернулися керівники та журналісти провідних рівненських ЗМІ (телеканалів, радіостанцій, інтернет-порталів та друкованих видань).

У своєму відкритому листі журналісти наголосили, що опублікувавши подробиці приватного життя депутата Рівненської міської ради Олександра Лащука, Володимир Торбіч порушив один з базових пунктів Етичного кодексу українського журналіста: «Журналіст має з повагою ставитися до приватного життя людини».

«Безумовно, депутат Рівненської міської ради Олександр Лащук є публічною особою та впізнаваним політиком, проте ми вважаємо, що подробиці його приватного життя не становлять жодної загрози національній безпеці України та не посягають на її економічний добробут, а тим більше не порушують права людини», – заявили представники ЗМІ.

«Разом з тим, ми відзначаємо системну, професійну та конструктивну роботу журналістів порталу «Четверта влада», результатом роботи яких є низка викривальних матеріалів, справді спрямованих на захист прав людини та розвиток демократичних цінностей в Україні. Проте, матеріал «Сімейні війни патріотів: дружина опозиційного депутата Рівнеради заявляє про погрози від політичної соратниці чоловіка» знівелював минулі напрацювання команди порталу», – підсумували журналісти.

В кінці свого звернення колеги Володимира Торбіча висловили надію, що він зробить відповідні висновки й офіційно вибачитесь перед Олександром Лащуком.

Зокрема, під цими словами свої підписи поставили:

 • представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення в Рівненській області, голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк;
 • генеральний директор Рівненської обласної державної телерадіокомпанії Андрій Велесик;
 • заступник директора ТРК «Сфера-ТВ» Андрій Смусь;
 • директор «Радіо Трек» (106,4fm) Микола Кульчинський;
 • головний редактор газети Рівненської обласної ради «Вісті Рівненщини» Василь Бурченя;
 • головний редактор Рівненської міської ради Людмила Мошняга;
 • власний кореспондент «Радіо Свобода» в Рівненській та Волинській областях Валентина Романюк;
 • власний кореспондент телеканалу «1+1» в Рівненській області, депутат Рівненської міської ради Олександр Курсик;
 • власний кореспондент газети «Експрес» в Рівненській області Тетяна Вуйлова;
 • головний редактор Рівненського тижневика «Льонокомбінат» Світлана Сирота;
 • головний редактор газети «Рівне вечірнє» Валентина Шах;
 • головний редактор газети «Рівненська газета» Ірина Ничипорук;
 • головний редактор порталу «ОГО» Юліана Тет;
 • головний редактор газети «Волинь» Сергій Степанишин;
 • голова КР РОГО «Рівненський медіа-клуб», депутат Рівненської обласної ради Сергій Штурхецький;
 • випусковий редактор газети «Рівне час» Олег Тищенко, а також журналісти цих та інших ЗМІ, керівники прес-служб та незалежні журналісти.

ІНІЦІАТИВНА ГРУПА:

 

Олександр Джигирей

(всеукраїнський тижневик «Народне слово»),

Світлана Сирота

(Рівненський тижневик «Льонокомбінат», ТРК «Рівне-1»),

Максим Коломис

(Рівненська обласна державна телерадіокомпанія).

 

13 лютого 2012 р.

Інформаційний ресурс Здолбунівського регіону zdolbuniv.com солідарний з журналістами Рівненщини, та підтримує відкритий лист.

Коментарі
Завантажується...