23 травня на Здолбунівщині відзначили День Героїв

0 261
23 травня на Здолбунівщині відзначили День Героїв
23 травня на Здолбунівщині відзначили День Героїв

Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячівОУН. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

Тому для пластунів було обов’язком вшанувати полеглих героїв урочистою ходою по вулицях села Здовбиці.

Свято відбувалась біля пам’ятника зв’язкової УПА Надії Петренко,сімнадцятирічній дівчині,яка трагічно загинула,віддавши своє життя і врятувавши побратимів від каторги і декілька сімей від Сибіру, ставши реальним прикладом тогочасного героїзму.

Кожен з присутніх покладаючи квіти до пам’ятника схиляв голову в пошані до цієї юнки. Також на святі не обійшлося і без приємних моментів. Вперше за історію станиці було іменовано чотирьох розвідувачів,пластунів,що здали другу пробу програми УПЮ,також було пов’язано хустки новакам,які обіцяли вирости справжніми героями і захищати Україну від ворогів.

Більше фото можна переглянути за ЦИМ посиланням.

Мирослава Година

Коментарі
Завантажується...