Останнім часом активізувалися не лише переходи громад церков московського патріархату до Православної церкви України, а й постійна писанина представників власне московської церкви. Після кожних зборів громади, після кожного переходу вони пишуть, що це неправда, що все було не так, і взагалі нічого не було.

Особливо активним у цьому процесі є «атєц Алєксандр» з Мізоча. Якщо ви зайдете на його сторінку в мережі Фейсбук, то чи не всі його пости саме про це. Але, хоч «атєц Алєксандр» стверджує, що церква в нього українська і ніякого відношення до москви не має, його сторінка могла б підійти й священику десь з Калуги чи Рязані. Ось лише деякі заголовки: «Правый сектор, власть и УПЦ КП не смогли захватить храм в селе Тесов», «Рейдерство на Закарпатье: один храм захвачен, один удалось отстоять», «В УПЦ опровергли фейк СМИ о сослужении митр. Антония с иерархами Фанара»… Це підряд три перші пости станом на сьогодні на ранок! Всі російською мовою! Далі три цитати – теж російськомовні… Дев’яносто відсотків текстів на сторінці «атца Алєксандра» російськомовні, та щей  ніби списані з методичок Кремля. Тут тобі і вже геть забутий «правий сектор», і рейдерство, і захоплення храмів. З такою «церквою» нам і російського телебачення не треба…

У цьому ж дусі вихована паства цього настоятеля.

Коли він розмістив відео зборів у церкві, де мізочани нібито підтвердили вірність «митрополиту

Онуфрію», в обговоренні з’явились дуже цікаві моменти. Цікаві, щоб зрозуміти, як глибоко пустила коріння антиукраїнська пропаганда в московських церквах. До речі, «атєц Алєксандр», видно, теж має «російськомовну щелепу», як і донецькі сепаратисти, бо мову коверкає безбожно: «браття і сєстри», «митрополіт», «секретарьом». Російська йому вочевидь ближча за українську, бо перекручування слів на російський манер стало для нього звичним.

Ну й про кометарі… Коли з’явився коментар про те, що в російських церквах моляться за Кіріла, який благословляє вбивати наших дітей, вірна прихожанка російської церкви в Мізочі відповіла: «Епіфаня, теж поминає Кирила, що вбиває ваших дітей!» Я вже не кажу, що самі оці назвиська «Філаретушка», «Епіфаня» не личать віруючим православним, а швидше якимсь служкам при боярському домі в Москві. Вони цинічні і низькі… Але зверніть увагу – «вбиває ваших дітей»… Як то кажуть, обмовка за Фрейдом. Бо й справді, це ж наші діти захищають Україну, їхнім вона не треба. Уявляєте, що б ця прихожанка зробила, якби сюди прийшли «братья»? Правильно: хліб-сіль і списки тих, хто організовує «гонєнія».

Ну й невігластво як основа процвітання московських церков. Без цього ніяк. Бо тільки при безпросвітній тупості пастви можна її тримати в покорі. От пише прихожанка: «Перш як спорити, вивчіть ІСТОРІЮ ЦЕРКВИ, історію УПЦ.» Ну що ж, правильно. Треба читати й розуміти. Але коли її запитали, яку саме історію церкви, якого року випуску і автора вона читала, відповідь приголомшила:  «Євангеліє. Автори – Апостоли, від яких і пішла наша Віра. « Верую… Во едину Святую Соборную и Апостольскую Церковь….» Аминь!!!»

Ну слухайте, це ж уже цинічне блюзнірство! Якщо людина щиро вважає, що в Євангелії викладено «історію УПЦ», тобто московської церкви, то в що і в кого вона вірить?! Схоже, що вони і справді вважають отією «єдиною святою соборною і апостольською церквою» московську секту, до якої належать. Такі ніколи не зрозуміють, ніколи не зміняться, ніколи не стане їм рідною ні Україна, ні наша церква. У них Москва – третій Рим, центр світу і всесвіту. Вони – п’ята колона, яка вже показала, на що здатна, в Донецьку під час окупації, і цілком «може повторити» це в інших регіонах України.

Отже, ми маємо цілком антиукраїнську організацію, метою якої є не служіння Богу, а антиукраїнська пропаганда. Така організація має бути не лише названа «Російською православною церквою», а й жорстко перебувати під контролем спецслужб – аж до повної заборони її діяльності в  Україні. Інакше ми й надалі будемо отримувати покоління «прихожан», для яких важливіша Москва, ніж Київ.

 

X