Без грошей і в холодних школах – так працюють сьогодні здолбунівські освітяни

0 177
Без грошей і в холодних школах - так працюють сьогодні здолбунівські освітяни
Без грошей і в холодних школах – так працюють сьогодні здолбунівські освітяни

Від часу «вчительського бунту» минуло доволі багато часу. Наше суспільство звикло і до війни, а що вже казати про невиплату в повному обсязі зарплати освітянам! Водночас повернутися до теми нас змусили нові обставини – вчителів попередили про необхідність за власний кошти пройти бактеріологічне обстеження, хоча законодавство чітко передбачає фінансування цих видатків за бюджетний кошт.

Проте спершу про зарплати. Вчителі втрачають  500 – 700 гривень щомісяця, а всі обіцянки вирішити проблему залишилися в минулому. Процитуємо дослівно те, про що говорив голова Здолбунівської районної державної адміністрації під час останньої сесії районної ради, коли вчителі багатьох шкіл прийшли вимагати пояснень від влади.

Отже, цитата Сергія Кондрачука: «Щоб ми сіли там, грубо кажучи, в обід, і вийшли звідти, з цієї нашої зустрічі, лише тоді, коли ми заслухаємо роботу кожної установи, коли ми пройдемося по кожній цифрі, і коли ми самі визначимося, як має розподілятися освітянська субвенція в нашому районі. Ми маємо знайти цей механізм».

Ну що ж, не визначилися, не знайшли… Вчителі потихеньку звикають до «нових» зарплат, жодної ясності, чому школи так по-різному фінансуються, так і немає, але й цього виявилося замало. Тепер ще й бакобстеження.

Проблема ця для нашого району не нова. Ще два роки тому той же ж Сергій Кондрачук написав непоганий матеріал на сайт «4влада», в якому однозначно закликав учителів не бути пасивними і боротися за свої права. Стаття так і називалася: «Хто оплатить  вчителям бактеріологічне обстеження, або хто бореться – перемагає!» Зрештою, ви можете поновити її в пам’яті за посиланням: http://4vlada.com/blogs/1061/23280 . Там є й дуже грамотне  депутатське звернення Сергія Кондрачука, і процитована голова профспілки освітян Ольга Єгорова: «Питання відсутності грошей у бюджеті має цікавити владу, а не педагогів».

Що ж змінилося за два роки? Та, власне, посада пана Сергія.  Тепер він голова адміністрації, і тепер він має відповідати за те, що відбувається в районі з бюджетними установами. Поки що вся відповідальність звелась до того, що голова адміністрації зробив відповідальними директорів шкіл. І вони, принижені власними бунтуючими колективами і залякані постійними нагадуваннями, що саме директор відповідає за все – в тому числі й перед правоохоронними органами, – мовчать або виправдовуються.

За недоплачені зарплати, за непроплачене державою бакобстеження, за холод у школах…

А що ж адміністрація? А принципи розрахунку бюджетних коштів змінилися – кажуть наші керівники району. Ми ні до чого ні при чому. От тільки Закон України «Про місцеві державні адміністрації» ніхто не скасовував, а в ньому у статті 22 чітко прописані обов’язки адміністрацій щодо установ освіти.

Хотілось би, щоб 2 квітня під час спільного прийому громадян головою районної державної адміністрації Сергієм Кондрачуком і народним депутатом України Олександром Дехтярчуком ці питання були не лише озвучені, а й принаймні громада почула про конкретні кроки цих посадовців щодо їх вирішення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Завантажується...