Бюджет 2014: які зміни очікують на Здолбунівщину?

0 195
Бюджет 2014: які зміни очікують на Здолбунівщину?
Бюджет 2014: які зміни очікують на Здолбунівщину?

Невдовзі Здолбунівський район отримає бюджет, а з ним і чергові обіцянки добудувати, доробити, доремонтувати. Як відомо, сесія Здолбунівської районної ради прийняла проект програми економічного та соціального розвитку району на 2014 рік. Саме в ньому перераховані ті об’єкти, які мають шанс отримати фінансування на їх спорудження чи ремонт. Оскільки депутатам запропоновано вносити корективи, то редакція сайту вирішила ознайомити читачів із найцікавішими, з нашої точки зору, планами районної влади, і запропонувати вам внести свої пропозиції, які ми передамо на розгляд депутатів.

Отже, в галузі охорони здоров’я планується будівництво котельні на твердому паливі для опалення корпусів районної лікарні. Але, оскільки кошторис разом з проектно-кошторисною документацією, якої ще немає, складає аж 2 мільйони 500 тисяч гривень, то зрозуміло, що в цьому році дай боже хоч власне цей кошторис і зробити. Бо сума не підйомна, а розраховувати на фінансування з обласного і державного бюджетів і такому обсязі складно. Ну що ж, принаймні це буде першим випробуванням для нового головного лікаря Віталія Сухляка.

Також планується за 500 тисяч гривень відремонтувати приймальне відділення нашої лікарні; за 400 тисяч гривень забезпечити киснепостачання пологового будинку із застосуванням кріогенних кисневих циліндрів; за 800 тисяч гривень замінити вікна й утеплити фасади хірургічного та терапевтичного корпусів лікарні; за 260 тисяч гривень завершити будівництво котельні та реконструювати систему опалення Ступнівської амбулаторії. В цілому плановані видатки на галузь складають майже п’ять мільйонів!

Ми розуміємо, що це все ніколи не буде профінансовано, бо не буває в нашій країні такого щедрого фінансування. Розуміємо також, що, якщо не внести об’єкт у план, він взагалі не буде навіть розпочатий. Але все ж плани треба будувати реалістичні. А головне – не забути в кінці року покласти з одного боку план – а з іншого його фактичне виконання. Переконані, що картинка буде прецікава.

Не менші обсяги запланованого в освіті. Зокрема, це й будівництво дитячого садочку в Новомильську. Насправді садок у селі, де чи не найбільше в районі дітей, дуже потрібен. Але досі не виготовлена проектно-кошторисна документація робить розмови про нього доволі примарними. 1 мільйон 200 тисяч гривень потрібні для реконструкції дитячого садка в Здовбиці; 150 тисяч гривень потребує ремонт спортзалів у ЗОШ № 3 і в Ступнівському ліцеї; 100 тисяч гривень потребує лише виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт будівлі ЗОШ № 1; 600 тисяч гривень потрібно для ремонту будівлі Здовбицької школи; 155 тисяч гривень треба Гільчанській школі на ремонт даху; майже 600 тисяч гривень закоштує ремонт Білашівської школи; 950 тисяч гривень потрібно Суємській ЗОШ на будівництво котельні.

Немає в програмі жодного слова про добудову Миротинської школи і ЗОШ №3. Щодо третьої школи, то є лише потреба в 300 тисяч на коригування проектно-кошторисної документації. А це означає, що про добудову чи хоч якісь кроки по цих школах навіть не йдеться.

Дуже складно щось говорити про необхідні роботи в галузі культури. Бо всі наші клубні установи по селах вимагають перебудови й ремонтів. Тому записані без цифр незначні ремонти по клубах Уїздців, Новосілок, Ільпіня, Білашева нікого ні до чого не зобов’язують і нічого не вирішують. Нам дуже сподобалися плани реконструкції з добудовою районного Будинку культури. Те, що колишній кінотеатр «Мир» є абсолютно непристосованим до своєї теперішньої функції, ні для кого не секрет. Проте записаний «для галочки» рядок без жодної цифри говорить про те, що ніхто всерйоз не розглядає можливість цієї реконструкції. Ні про які конкретні кроки не говорить і пункт «Продовження робіт та здійснення організаційних заходів щодо створення Дермансько-Острозького національного природного парку». Ніхто в районі не має уявлення, які «роботи» й «заходи» вже здійснені, тому що мають продовжувати районні керівники – геть не зрозуміло. Хіба що повну й цілковиту бездіяльність у цьому питанні, яке ні на крок не зрушилося з 2010 року.

Насмішкою над здоровим глуздом виглядає рядок про будівництво меморіального комплексу «Героям Гурбенської битви», адже 150 тисяч гривень, виділених минулого року, так і не були профінансовані і повернулися в обласний бюджет. Так що таким чином «будувати» можна доти, поки розсиплеться вже збудоване.

Окреме питання – будівництво пам’ятного знаку Тарасу Шевченку в Здолбунові. 200-річчя від дня народження генія вже ось, через два місяці. Ясно, що до цього часу ніякого знаку не буде. Та й наявність у програмі ще двох пам’ятників – героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС та воїнам-афганцям якось нівелює той факт, що для української влади в цьому році немає завдань меморіального плану більш важливих, ніж вшанування пам’яті Шевченка.

Ну й дуже багато запитань викликає необхідність капітального ремонту меморіалу воїнської слави в парку. Ні для кого не секрет, що поховані там не воїни, а енкаведисти, які до п’ятдесятих років «воювали» не лише з повстанцями, а й з усіма мешканцями району. Якщо вже його й ремонтувати, то принаймні треба повністю міняти концепцію, щоб це не був совковий пам’ятник з імперською ідеологією чужої країни. І знову ж таки – це робота для депутатів і громадських організацій, які й мають провести чи то громадські слухання, чи в іншій формі вплинути на цей «ремонт».

В галузі житлово-комунального господарства найцікавішими нам здалися пункти про будівництво очисних споруд у Здолбунові; добудова музичного залу та капітальний ремонт фасаду і покрівлі у садочку «Грайлик»; капітальний ремонт трансформаторних підстанцій району. Щодо останнього, то ці роботи мають виконуватися за кошти ЗАТ «ЕЙ-І-ЕС «Рівнеенерго», тому, знаючи їх байдужість до вкладень у мережі, маємо сумнів, що вони будуть виконані.

Дуже важливо, що заплановано в дорожньому господарстві. Якщо виходити з програми, то до кінця року ми матимемо ідеальні дороги по району, бо тут і під’їзна дорога до села Святе, і ремонт дороги до села Підгайне, і навіть 7 кілометрів багатостраждальної дороги від Здовбиці до Глинська, і дорога від Йосипівки до Залісся, і від Старої Мощаниці до Білашева, і від Ільпіня до Глинська, і від Підцуркова до Спасова, і від Копиткова до Новосілок, і від Мізоча до Дерманя. Ну й ще багато «дрібнішого» всякого. Хтось вірить у реалізацію планів? Питання риторичне. То чи не краще запланувати одну-дві ділянки, але таки зробити їх? А то таке враження, що просто перерахували всі найгірші дороги в районі, та й усе.

У розділі «Спортивні споруди» є «проведення в межах діючого законодавства необхідних заходів та створення умов для будівництва в районі Здолбунівського міського гідропарку комплексу сучасних спортивних майданчиків із штучним покриттям». За невиконання цього пункту ніхто ніколи не відповість, бо він нікого ні до чого не зобов’язує. Класичний зразок чиновницького стилю.

Щодо газифікації, то тут з року в рік кочує по програмах газифікація Старої Мощаниці, Підгайного й Будеража. До речі, майже весь район було газифіковано саме в 2005 – 2010 роках, за попередньої влади. Цікаво, чому три села за ці чотири роки влади покращувачів життя вже сьогодні і професіоналів так і не газифіковано?

Насамкінець запрошуємо читачів до внесення пропозицій щодо можливих коректив у програмі, які ми передамо депутатам.

Коментарі
Завантажується...