Через жахливий стан дороги Здолбунів-Мізоч ламаються машини (фото)

0 259
Через жахливий стан дороги Здолбунів-Мізоч ламаються машини
Через жахливий стан дороги Здолбунів-Мізоч ламаються машини

Cказати, що дорога до селища Мізоч жахлива – нічого не сказати. Весь шлях від Здовбиці до Мізоча – у вибоїнах та глибоких ямах. І так уже не перший рік. Щось подібне спостерігалося і до «покращення», але останнім часом доїхати до батьківської хати стало практично неможливо. Хіба що ви власник позашляховика, танка чи коника з підводою – тоді вам не варто боятися доріг, що ведуть до селища. Але якщо маєте менш прохідний транспорт, то вам до Мізоча – зась.

Нарікання місцевих мешканців на якість сільських доріг влада ігнорує роками. Посилається, як завжди, на відсутність коштів. Дійшло до того, що дорожні служби не можуть зробити хоча б ямковий ремонт. Хіба що іноді авралом ремонтують сільські дороги там, куди мають приїхати високі чиновники з області чи столиці. Або в тих селах, звідки походять районні керівники. За ремонт же мізоцької дороги ніхто й не думає братися. Хіба зрідка ремонтники кинуть декілька відер щебеню у котлован, що на вулиці Здолбунівський. Ніде правди діти – на тому шматку дороги здорова людина серед білого дня через необережність калікою може стати. Куди дивиться місцева влада? Для чого або для кого ми вас, шановні, обираємо? Вам не соромно за те, що ми з вами маємо?

832swcruGZYПісля поїздки на Святвечір в гості до рідних наша старенька автівка вкотре зазнала фіаско від мізоцьких доріг. «Працюю торговим агентом вісім років, а таких катастрофічно-жахливих доріг, як у вашому селищі, ніде в області не бачив. Все, наступного разу поїдемо до тещі тоді, коли зроблять дорогу!», – проїжджаючи цей пекельний маршрут, мій чоловік не зміг стримати лайку – стільки ненормативної лексики у бік влади я ніколи не чула. Тепер наша машина-годувальниця вкотре потребує ремонту, але поремонтували її немає за що, втім, як і дороги.

Мимоволі згадався афоризм: «Хочете почути думку про можновладців – проїдьтеся нашими дорогами». А ще – програма «Рік сільських доріг», яким керівник області Василь Берташ назвав уже далекий 2011-й. У перспективі планували прокласти 719 шляхів – по одному на території кожної сільської ради області. Загалом це майже 360 кілометрів. На них витратили майже 62 тисячі гривень субвенції з державного бюджету та більше 22 мільйонів зі спецфонду обласного бюджету. Для будівництва використовували місцеву сировину – білий щебінь, мовляв, дешево і надійно. Та, на жаль, славнозвісна програма так і не дійшла до нашого селища. Не заперечую, що на папері воно, може, й сталося, проте на практиці зафіксовано не було.

ipjZjNvrsFwТим часом у дорожніх службах краю кажуть: фінансування йде з державного бюджету, скільки грошей виділяють, стільки й освоюємо. А виділяють щороку дедалі менше. Натомість тішать вухо промовисті рядки, які можна прочитати у «Віснику державних закупівель». «Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації 29 жовтня за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» на капітальний ремонт доріг у смт Мізоч Здолбунівського району. Вартість угоди становить 2,23 мільйона гривень», – зазначає видання. Жителі селища можуть розраховувати, що до грудня 2014 року капітального ремонту зазнають вулиці Острозька та Сурмичі. Хотілося б, щоб до цього переліку увійшов і ремонт дороги на під’їзді до селища.

Небайдужа до селища людина, депутат Рівненської обласної ради Олександр Андріюк погодився прокоментувати стан нинішньої ситуації з дорогами та подальше вирішення цієї проблеми. «Наразі на ремонт дороги від вулиці Здолбунівська та до місцевої пожежної частини і до залізничної станції виділено з обласного бюджету 360 тисяч гривень». Також пан Олександр наголосив, що тепер ці кошти перебувають у розпорядженні селищного голови Мізоча.

У момент написання листа, а саме 13 січня, Олександр Мойсейович у телефонній розмові запевнив, що коли він проїжджав повз, як у народі кажуть, «Кунинський горбак», там уже проводилися ремонтні роботи. Але знову ж таки постає питання: чому ремонтують тоді, коли вже настала зима? І яка ж якість буде цих так званих «підправлянь»? Усім відомі недосконалі технології ремонту, під час яких ями «латають», а вже з першим дощем вони знову відкриваються. Тож навіщо знову відкривати цей кругообіг «закатувань» грошей в асфальт?

Хочеться звернутися до влади, аби вона нарешті взялася хоча б за щось, що пообіцяла зробити, прийшовши до керма. І «покращила» не лише своє життя, а й наше виживання. І аби робила все на совість, а не як завжди, і не тоді, коли людям терпець уривається, і, звісно ж, не зимою – коли це і 5-річній дитині видається абсурдною нісенітницею. Паралельно надсилаю звернення до народних депутатів.

Ревний читач і шанувальник видання «Рівненська Правда» та жителька смт Мізоч

Селищний голова Мізоча Богдан ПОХИЛЮК:

– 29 жовтня 2013 року за результатами тендеру Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА справді уклав угоду з ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» на капітальний ремонт доріг у смт Мізоч Здолбунівського району. Вартість угоди складає 2,23 млн грн. Зокрема, мова йде про ремонт доріг вулиць Сурмичі та Острозька. І хоча тендер пройшов ще в минулому році, всі роботи вестимуться лише у 2014 році. Що ж до інших доріг у селищі, то минулого року нам виділили 86 тисяч гривень на так званий ямковий ремонт. З певних причин кошти освоїти не встигли, тому ми змушені були повернути їх назад до обласної казни. Тим не менше, саме у минулому році білощебенева дорога вартістю 90 тисяч гривень з’явилася у селі Мізочик, що входить до нашої селищної ради.

Я як селищний голова ремонт доріг у Мізочі не контролюю – цим займається управління капітального будівництва ОДА. Що стосується дороги при в’їзді в Мізоч, про яку йде мова в листі, то вона належить Укравтодору. На днях я на власні очі бачив, що там розпочали ремонтні роботи, однак інформацією, за які кошти і чому ремонтують дорогу саме зараз, я не володію.

Начальник управління капітального будівництва департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА Вадим БОБРІКОВ:

– Перелік доріг, які ремонтуватимуться у 2014 році доріг у Рівненській області, в тому числі і в селищі Мізоч, ще не сформований. Відтак кошти на ремонт доріг також не виділялися, адже досі не затверджений бюджет. Зауважу, наше управління займається ремонтом лише комунальних доріг. За шляхи, що належать Укравтодору, ми не відповідаємо.

У службі автомобільних доріг у Рівненській області вдалося дізнатися, що роботи, які наразі проводяться при в’їзді в селище Мізоч, – це ямковий ремонт. Як пояснили співробітники управління, в умовах нинішньої зими проведення його є цілком можливим. А що ж стосується коштів, за які ремонтують дорогу, то всі роботи виконуються в борг.

Джерело – “Рівненська Правда”

Коментарі
Завантажується...