Чергова сесія Здолбунівської райради або як адміністрація все ж намагається ділити бюджетну “кашку” в стилі сороки-ворони

0 334

Сесія Здолбунівської районної ради пройшла в спокійному режимі – без особливих емоційних потрясінь, прийнявши ряд справді важливих для життя району рішень.

IMG_4606Оптимістичний звіт про виконання районного бюджету за перше півріччя 2016 року, представлений начальником фінансового управління Володимиром Нечипоруком, викликав питання лише в Юрія Шадого з фракції «Самопоміч». І стосувались ці питання цілком очікувано Здовбицької школи, якій, з точки зору депутата, не додали грошей на виконання різноманітних передбачених програмою робіт. Наскільки можна було судити з виступу пана Юрія, він переконаний, що, якщо бюджет перевиконано, то мали бути виконані всі заплановані роботи у Здовбицькій школі. На що голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук зауважив, що не можна ж з року в рік мільйонними сумами фінансувати лише одну школу в районі. Зрештою, за прийняття звіту троє з чотирьох депутатів від «Самопомочі» не голосували. Що й не дивно – вони мешканці Здовбиці, і вже давно депутати в кулуарах називають їх «здовбицькою фракцією».

IMG_4607Куди більше пристрастей вирувало під час обговорення питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік». Здавалось би, відбулись усі комісії, президія – і от, знову численні зміни і пропозиції з голосу. Здебільшого вони озвучувались головою адміністрації і близькими до нього депутатами. І хоч справді часто виникають проблеми, які треба вирішувати швидко, все ж таких питань «з голосу» не має бути на півмільйона гривень. Бо ж бюджетна комісія відхилила десятки звернень від установ району і сільських рад, а тут достатньо просто бажання особисто голови адміністрації – і все, гроші знаходяться. Виходить, що хто «ближче» до Кондрачука і чиї інтереси йому дорожчі, той і отримає гроші – не в залежності від рішень комісій. Звісно, все запропоноване треба фінансувати. Але хіба не треба те, що відхилили на засіданні комісії з формулюванням «немає достатньо коштів»? IMG_4614Власне, про це говорив і голова районної ради Олег Дацюк, і депутат Рівненської обласної ради Владислав Сухляк. Проте більшість депутатів вирішила, що змінювати бюджетні видатки просто на сесії цілком допустимо. Отже, відділ освіти отримав додатково більше ста тисяч гривень на підручники – і це, певно, чи не єдина логічна зміна. А далі те, що просив Кондрачук – 104 тисячі гривень на капітальний ремонт теплотраси Мізоцького НВК і 364 тисячі гривень на котельню Суємської школи. Звісно, кошти в рамках програми енергоефективності потрібно виділяти. Але тоді треба було все ж провести напередодні сесії спільне засідання профільних комісій і президії, а не просто з голосу виносити чималі суми на сесію. І ще одне. Нічого не маємо проти сумських і півчанських дітей, але… От у Старій Мощаниці, де навчалось 17 дітей, залишили лише початкову школу, бо дорого. А в Суймах, де навчається 40 дітей, робимо нову котельню. За півмільйона гривень. Хіба не схоже на політику подвійних стандартів, коли адміністрація в ролі сороки-ворони ділить бюджетну «кашку», як собі хоче?

IMG_4621Також Власюк запропонував виділити 7 тисяч гривень на проведення археологічних досліджень земельної ділянки в Глинську, що має бути надана під забудову. Чудове й правильне рішення – можна лише вітати.

А от 35 тисяч гривень на облаштування парку в Здовбиці – не просто сумнівне, а дуже сумнівне питання. Як відомо, одна з громадських організацій уже півроку пише в соціальних мережах «ми молодці, ми зробимо в Здовбиці парк». А виходить, що роблять його коштом платників податків усього району. Так що наступного разу, коли Здолбунівська міська рада виконуватиме якісь роботи в гідропарку за бюджетний кошт, треба буде теж попіарити якусь громадську організацію. Кажете, неправильно? Та звісно що неправильно! Тому й не всі депутати голосували за фінансування парку в Здовбиці. Але голосів 21 депутата вистачило – чекаймо звітів з фотографіями на тему «ми зробили» від майстрів фейсбучних «перемог».

IMG_4610Окремі дискусії розгорілися з приводу виділення 4 мільйонів гривень на будівництво спортивного залу Здолбунівської дитячо-юнацької спортивної школи по вулиці Парковій. Категорично проти був знову ж Юрій Шадий і фракція «Самопомочі» – вони запропонували виділити це питання окремо, і окремо розглянути пізніше. На думку депутата, краще було б закупити десяток майданчиків зі штучним покриттям для шкіл району, чи спортивний інвентар тим же ж школам. Аргументи начальника фінуправління Володимира Нечипорука, який давно є палким лобістом фінансування спорту, були простими – наша спортивна школа не має своєї бази взагалі, і її треба будувати. Ну що ж, кошти виділено, та й обласний бюджет надав субвенцію на 1600 тисяч гривень – починаємо будувати.

Під час обговорення й голосування гарячих питань заступник голови районної державної адміністрації Леонід Власюк так уважно слухав настанови колишнього голови ради Василя Тимощука, що двічі не чув, як називають його прізвище для голосування. Це змусило голову районної ради Олега Дацюка запитати його: «Леонід Петрович, ви з нами?» Іронія подіяла – далі чиновник був уважним.

IMG_4625Також сесія затвердила призначення директором Будеразької школи Ольги Поліщук – нарешті скандально відома завдяки попередньому директору-пияку школа має нового керівника. Вітаємо пані Ольгу з призначенням! До речі, все та ж «Самопоміч» за неї не голосувала.

IMG_4628А от за те, щоб надати виконавчій службі кімнати в приміщенні районної ради, депутати не проголосували, хоча виразним лобістом такого рішення був голова адміністрації. Так, звісно, приміщення виконавчої служби в жалюгідному стані, але депутати вважають, що зробити якісний ремонт там цілком можливо.

Також депутати прийняли звернення до відповідних інстанцій щодо врегулювання ситуації з дорогою на селище в районі «Дубків». Після двох аварій Служба автомобільних доріг і Національна поліція планують повністю закрити виїзд з «Дубків» на трасу. А це стосується не лише грунтової дороги, а й асфальтованого підприємствами відрізку, що й веде до тих підприємств. У разі закриття дороги великі вантажні автомобілі поїдуть житловою зоною, а це неминучі конфлікти. Чи дослухаються до депутатів посадовці, побачимо незабаром.

Також було прийнято звернення з приводу тарифів, але не з установленням мораторію на їх підняття в районі, як це практикують численні ради, а з адекватними грамотними вимогами до Верховної ради та Кабінету міністрів. Єдине, що дуже б не хотілось, аби про це звернення просто забули. Ми ж маємо народного депутата – хай би прозвітував за місяць-другий, як саме він відстоював позицію районних депутатів у високих кабінетах.

Також було прийнято до розгляду запит депутата Олександра Андріюка з приводу вирубування дубів на селищі. За попередньою інформацією, вирубка самовільна, порушено кримінальну справу. От не хочеться про погане, але слабко віриться, що знайдуть і покарають тих, хто сам собі, нікого не питаючи, ріже в районі дерева. Однак добре те, що тема порушена, – чекатимемо результатів.

IMG_4632Ну й насамкінець депутати поспілкувались з представником «Рівнеобленерго», до якого традиційно було багато питань і претензій і від них, і від сільських голів. Усе, як завжди, – неможливість додзвонитися, нереагування на проблеми, нелюдяне ставлення до споживачів. А у відповідь: от ми те й те зробили в рамках інвестиційної програми, а нам навіть ніхто не подякував. І тут відповідь на всі питання. Якщо приватна структура, яка заробляє чималі гроші, чекає ще й подяки за виконання своєї роботи, це сумно. Хоча наразі саме присутній представник справді намагався чути й слухати людей, принаймні обіцяв допомогти й вирішити проблеми.

 

Коментарі
Завантажується...