Чергова сесія Здолбунівської райради: що дозволено Сумку, те не дозволено нікому

0 203

Чергове сесійне засідання Здолбунівської районної ради нудним назвати складно. Пристрасті вирували такі, що в залі засідань навіть з’явилась поліція – щоправда, винуватцями  цього стали не депутати, а не в міру активний виборець, який уже не вперше приходить на засідання, і щоразу веде себе не дуже адекватно. Цього разу терпець урвався, і чоловіка з залу вивели. На диво, сприйняв він це доволі мирно, хоча зазвичай крик і махання руками впереміж з погрозами «добратися» до кожного в залі у виконанні цього пана зупинити неможливо. Видно, форма поліції працює краще, ніж намагання депутатів по-доброму привести до тями неадекватного виборця.

IMG_3729А головним каменем спотикання стало ймовірне закриття терапевтичного відділення лікарні в Мізочі. Питання не сесійне, і воно й не обговорювалось, проте фракція Аграрної партії під керівництвом Олександра Андріюка внесла до порядку денного і зачитала звернення, в якому йшлося власне про таку ймовірність. Вся вина за це в зверненні покладалась на головного лікаря центральної районної лікарні Владислава Сухляка, бо закриття Мізоцького терапевтичного стаціонару – якраз його пропозиція. Звісно, лунали палкі промови про бідолашних жителів мізоцької зони, які не матимуть де лікуватися. І мало хто почув Сухляка, який говорив про міністерську вимогу про скорочення двадцяти п’яти ліжок; про те, що відділення не виконує своїх функцій – переважно лікуються люди дуже поважного віку, а молодші все одно їдуть до Здолбунова. І головне – грошей немає. Попри бадьорі запевнення голови адміністрації Сергія Кондрачука, що в районі все чудово, реально ситуація стає все гіршою. Псевдореформи спрямовані лише на те, щоб остаточно знищити села – в тому числі і через закриття лікарень чи шкіл. І не Сухляк тут винен, а ті, хто на київських пагорбах надумав скоротити фінансування медицини – минулого року було 37мільйонів гривень, а тепер менше ніж 34 мільйони! Скорочення становить 10%! А всі знають, як зросли ціни. От тут би «козаку-реформатору» Сергію Кондрачуку задіяти всі свої численні контакти з різними діячами, підключити народного депутата від Блоку Петра Порошенка «Солідарність», та й гайнути до Києва – що ж ви, мовляв, робите, друзі-однопартійці?! Як народ має жити?! Ні, не так… Сидить собі Сергій цілу сесію тихенько-тихенько, і ні слова про молочні ріки в кисільних берегах, які розливалися районом під час його звіту кілька місяців тому. А чого переживати? Все одно Сухляк винен!

Депутати поговорили, пообурювалися, створили робочу групу – і наразі все. От тільки не зрозуміло, чого ті ж таки сільські голови, які так щиро переживають за свою Мізоцьку лікарню, в ній не лікуються?

IMG_3735Та й коли розглядали питання «реформування» Старомощаницької школи, то чогось ніхто не обурювався, не протестував. Справедливості ради, той же Андріюк хоч питання ставив, намагався з’ясувати, як же ті діти зі Старої Мощаниці їздитимуть чи до Білашева, чи до Ступно? А більшість, в очі ту Стару Мощаницю не бачивши, просто проголосувала, не питаючи, що буде з учителями, а головне – з селом. Так, школа в цьому селі мала. Так, логічно там має бути підвіз учнів до більших шкіл. Але от відділу освіти доручено до 20 червня розробити механізм забезпечення підвозу учнів. А як не розробимо? Як не купить нам область шкільного автобуса? Каже Сергій Кондрачук, що купимо самі і дешевшого. Та воно то так – пропозицій на ринку багато. Але чи витримає той побитий долею неновий автобус старомощаницькі дороги? Адже там і танком, певно, не дуже проїдеш. Що ж, це цікавило лише сільську голову села, проте її голос ніхто не почув. Обіцянки Кондрачука, що цього року імовірно буде робитися дорога до Ступно зі Старої Мощаниці, наразі лише слова. А з 1 вересня дітки від п’ятого класу кудись мають іти до школи.

Дивно якось – от хворі з Мізоча ніяк не можуть лікуватися в Здолбунові. Бо й доріг немає, і дорого їздити, і взагалі не дбає Сухляк про простий народ. А от дітки в Старій Мощаниці через гори-долини, болотами-снігами якось собі доберуться до школи. Ще й вибір є – хочеш у Білашів, хочеш у Ступно.

Неоднаковий підхід у депутатів, ой не однаковий…

Ну й найбільш чудернацька новина з усіх останніх. Наш Центр первинної медико-санітарної допомоги, очолюваний Олегом Сумком, нарахував своїм працівникам зарплату більшу, ніж це передбачено було їхнім кошторисом. Цю суму вони зареєстрували, але виплатити людям не змогли – бо ж не вклались у свій помісячний розпис. І тепер єдиний район у області має заборгованість бюджетних установ по так званих «захищених статтях» (зарплата, енергоносії)! І це не вперше, бо жоден бюджет Сумку не такий, у жоден він не вкладається. А чого там – потім усе одно знімуть з лікарні, щоб додати ПМСД!

Як на мене, то це мало б бути головною темою для обговорення депутатами. В районі справжня бюджетна надзвичайна ситуація. В усі роки при всіх владах захищені статті – священна корова бюджетного процесу. Допустити заборгованість по них для будь-якого іншого керівника рівнозначно негайному звільненню.

Пам’ятаєте освітянські проблеми, а тепер такі самі і в музичній школі? Якщо керуватися логікою Сумка, то кожен директор має нараховувати зарплату з усіма надбавками, навіть не вкладаючись у помісячний розпис. Але минулого року директорам шкіл було чітко сказано: ви керівники, ви мусите знайти варіанти. Бо інакше ви погані керівники і працювати не будете.

То чому ж нікому в районі не можна, а Сумку можна? Бо народний депутат України Олександр Дегтярчук і колишній голова ради Василь Тимощук завжди захистять і прикриють. Депутатам в основному байдуже, Кондрачук зробив вигляд, що ця чарка не до нього п’ється. І все…

От якому ще керівнику таке зійшло б з рук?! Та ще й не вперше… Кондрачук говорив, що от якщо такі речі будуть систематичними, то тоді він подумає, чи розривати з Сумком контракт. Так що, шановні директори шкіл, сміливо нараховуйте своїм працівникам зарплати з усіма можливими виплатами – у нашому районі за кількарічне порушення бюджетного процесу не карають. Мабуть, з десяток років пройде, поки воно буде визнане систематичним.

Так Сумка ще й спитали, як він ставиться до закриття терапевтичного відділення Мізоцької лікарні. Звісно, він за народ! Має працювати – і все тут! А те, що навіть ті ж сто тисяч перевищення кошторисних призначень очолюваного ним ПМСД могли б піти на ту ж лікарню, – ні слова.

Що ж, наша влада чітко виконує настанову – друзям все, ворогам закон. Проте це ще ніколи не доводило до добра ні жодну країну, ні людей взагалі.

Коментарі
Завантажується...