Черговий конфлікт у Здолбунівській освіті: цього разу із залученням дітей

Черговий конфлікт у Здолбунівській освіті: цього разу із залученням дітей

Нечасто, але трапляється, що одне й те ж саме питання депутати районної ради голосують по кілька разів. Взагалі-то такі голосування регламентом не передбачені – не пройшло якесь рішення, та й на тому край. Але ж бувають винятки, коли депутати вперто не голосують, а посадовці вперто проштовхують потрібне їм рішення.

      Так вийшло з голосуванням про укладання нового контракту з директором Новосілківської школи. За подану відділом освіти кандидатуру Олександри Годованюк нещодавно під час засідання освітянської комісії депутати не проголосували чи не п’ять разів поспіль! Проте сьогодні перед сесією саме для розгляду цього питання комісію зібрали знову!

       На засідання приїхала не лише кандидатка, вона ж і діюча директор школи, а й її чоловік, сільський голова Новосілок Михайло  Годованюк. А ще – Світлана Мельник, яка в сімейному дитячому будинку виховує одинадцятеро дітей. Якщо врахувати, що всього в школі Новосілок діток тридцять шість, то чи не кожна третя дитина виховується саме цією мамою.

        Приїхала Світлана не сама, а з дітьми. Напевно, не треба було цього робити, бо діти мимоволі стали свідками конфлікту  між мамою і директором школи. Хоча треба сказати, що мама не апелювала до дітей, висловлюючи претензії до якості навчання в школі – проте часом була аж надто емоційна. А от Олександра Леонідівна почала допитуватись у малюків, чи подобається їм у школі. Кожен дитячий психолог скаже, що при такій постановці питання і в стресовій ситуації (діти не щодня присутні на засіданнях комісій!) дитина майже гарантовано скаже «так». Та й неетично це було і непедагогічно. А вже коли в присутності дітей директорка почала висловлювати претензії до мами – це було просто неприпустимо! По-перше, це прийом переведення відповідальності – адже депутати не роботу мами розглядали, а таки роботу школи. По-друге, це занизько як для шанованої директорки закладу.

       Зрештою, ви самі все можете побачити на відео.

       Є питання і до начальника відділу освіти Лілії Карпенко. Її постійне наголошування, що до неї зі скаргами ніхто не звертався, не виглядало переконливим. Адже на попередньому засіданні комісії вона була, претензії мами чула. Мала час зустрітися з нею і з’ясувати причини конфлікту і позиції сторін. Про це їй сказав і голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук.

         Депутати не підтримали кандидатуру Олександри Годованюк на посаду директора школи в Новосілках. І відразу ж залунали голоси «вивчити», «розглянути пізніше». Таке враження, що хтось за всяку ціну намагається «проштовхнути» саме цю кандидатуру. Адже, здавалось би, – двічі кандидатка не здобула підтримки. Все, готуємо іншу людину. Ні, все йде по колу. А конфлікт від цього лише увиразнюється.

          Маленька школа в Новосілках стала черговим каменем спотикання для нашої влади. Сподіватимемось, що, переступаючи через нього, ніхто не розіб’є свою долю і долю учнів школи.

 • Оксана

  Я так і не зрозуміла, в чому саме звинувачували директора школи? Віршики дітям не дає, хлопчик в школу ходити не хоче — геть директора ! А давайте так усіх порозганяємо, ажде ж у будь-якій школі знайдеться учень , що не хоче туди ходити, не вміє вчити віршики , і неодмінно хоч один раз отримав від директора погану оцінку чи добрячого прочухана. А от щодо проведення уроків прибиральницею чи бібліотекарем, то цікаво , а чи не в централізованій бухгалтерії у цей час директор підписувала черговий фінансовий “шедевр”?
  Бо ж насправді тільки у нас найпростіші фінансові документи підписуються директорами в райцентрі , і директори
  для цього спеціально приїжджають з ” кінця світу”, в даному випадку , очевидно, з Новосілок. І вже зовсім смішне питання: а скільки коштує квиток з Новосілок до Здолбунова, і хто його профінансовує?

  • Валя

   Оксана в цих дітей є няня і є репититор їм нема чого прогулювати школу ,хібащо коли каранти і дітина хвора.

 • Аня

  Дивно так,коли директор сама затягує у конфлікт дітей. Цікаво,що ж могли відповісти діти,коли навколо море чужих людей???

  • Оксана

   У конфлікт дітей втягує мама, яка їх туди привела..

  • аня

   А названа мати не знала на що вона йде? Це не директор створює конфлікти, а Світлана Мельник. Якій напевне нічим більше зайнятися.

 • аня

  На що дивляться наші чиновники, різні служби коли батьки ціленаправлено втягують неповнолітніх дітей в такі конфлікти. Невже вони не бачать, що діти стали заручниками конфліктів які створює їхня ж матір.

 • Тетяна

  Це ж треба – діток влітку, на канікулах, збудили о 5.30 (іншої
  маршрутки, щоб встигнути на сесію районної ради із Новосілок немає). Та й отримали хлопчики й дівчатка “на горіхи” від матусі, що казали на комісії не те, що вона просила. Бізнес, нічого особистого…А
  куди дивляться соціальні служби, коли хлопчик із цієї сім’ї непритомніє,
  коли “хазяйський” пес рве дитині обличчя, коли ці діти, особливо
  малеча, на уроках просять в однолітків ручку, олівці, пластилін,
  кольоровий папір, зошит і т.д. Школярики діляться, тому що шкодують. Чим
  обділені ці діти?… Прикро, що професійність керівника оцінюється тим,
  що ОБС, а не діяльністю: відповідність посаді, яку займає, спеціаліст
  вищої категорії, 25 років безперервної діяльності на педагогічній ниві,
  збереження навчальних закладів села (утворення НВК), вчасне проведення
  тендерів, дотримання температурного режиму, повноцінне харчування,
  жодної (!) скарги від трудового колективу, діяльність виховних центрів,
  стовідсоткове працевлаштування випускників, які навчаючись в інших
  закладах не тільки підтверджують свої знання, а є лідерами навчальної та
  громадсько-активної роботи. Пані Світлані напевно дуже подобається роль
  головної героїні із вистави “Кайдашева сім’я”. Хоча і культорганізатора
  з неї не вийшло. В такий непростий час для держави, зокрема для освіти,
  у людей (М.С. тільки частина драмгуртка) вистачає бажання роздувати
  конфлікт, керуючись …

  • Світлана

   Мої діти всатали 8 годин і поїхали вони на машині шоб ви знали)

 • Олена

  На що дивляться соціальні служби, коли дозволяють такій конфліктній, неурівноваженій особі брати на виховання стільки дітей, що вона може їх навчити і що може дати корисного? Якщо мама неадекватна , то чому керівники району дозволили бути присутніми дітям на засіданні комісії , знаючи напевне, про назріваючий конфлікт?
  А Ви, пані Світлано, будучи присутньою на засіданні , чому не підсказали мамі, що в такій ситуації можна травмувати дітей? Які у вас є підстави обливати брудом людину, яка пропрацювала керівником багато років і користується авторитетом і повагою у батьків і трудового колективу? Може хочете просунути свою людину на дану посаду?!

  • Світлана

   По-перше: на цьому засіданні були голова районної ради і голова районної адміністрації – обоє освітяни за фахом. Хай би вони подбали про те, щоб не травмувати дітей, оскільки є представниками влади, яка за час від першої комісії не вирішила проблему. Я там лише в якості спостерігача, а тому не втручаюсь у хід засідань, за винятком особливих обставин. Дітей з кімнати депутата вивела депутат обласної ради Ніна Путіліна. Просто взяла і повела.
   По-друге: ніхто нікого брудом не обливав. Те, що я написала, підтверджено відеорядом. Жодного слова образи по відношенню до пані Олександри в матеріалі немає. А оцінювати ті чи інші вчинки людини має право кожен.
   По-третє: що ж це ви людей ділите на “своїх” і “чужих”? Не маю уявлення, “чия” людина пані Олександра, але якщо таки “чиясь”, то хай би перестала нею бути і стала директором школи – для всіх учнів і для всіх батьків. Щодо кадрових питань, то от нещодавно дехто з “коментаторів” переконував громаду в тому, що Ніколіна не хоче призначення Кондрачука редактором газети, бо хоче туди свого сина. І що ж? Кондрачук – голова адміністрації, а мій син за два дні вирішив питання з роботою (яка, до речі, в Києві), і воює на Сході. Так що що кому болить, той про те кричить. Дехто, крім посад, світу божого перед собою не бачить, і всіх у тому ж підозрює. Сподіваюсь, ви мене зрозуміли.

   • Оксана

    Звичайно, це мало що змінює, але , по-моєму, Кондрачук зовсім не освітянин за фахом, а фінансист..

    • Олена

     Кондрачук стараєця щось зминити ,але є люди які ставлять палки в колеса.
     Він дуже розумна людина і його треба пітримати.

   • Ніна

    Мати була туди запрошена як більше кількість дітей щоб почути її думку про школу .

  • Оксана

   Служби вас провідували чогош ви говорили що все вас добре і діти хороші і все в них є з торбинками ходять повно солоткого ,а зарас що сталось?

 • Kаріна

  Мельник Світлана, добра мама любить своїх дітей . і заради них ,вона робить все можливе . В школі я чула багато проблем .Хіба може прибиральниця чи бібліотекарша вести уроки. це жахливо . треба вигнати деректоршу з школи бо дитей погано вчать . Я турбуюсь за їхнє майбутнє.

 • Юлія

  З відео не озброєним оком видно, що дітей у конфлікт втянула не мама Світлана, а директор школи. Але зараз не про це, а про рівень освіти у с. Новосілки і про роботу безпосередньо директора цієї школи. Яка вперто вважає, що вона і її чоловік “ВЛАДА” села і дозволяє собі багато зайвого в межах школи і поза нею. В школі дійсно низький рівень освіти, як жителька цього селе, не від однієї мами чула, що дітей нічого не вчать у школі, не задають уроки на вивчення у дома, не проводять належні культурні заклади, але оцінки у більшості дітей добрі, а то й відмінні….А що далі робити з оцінками, якщо багажу знань не має?.. І ще одне для тих хто пише, що дітей втянули у стресову ситуацію…Стресова ситуація приходити в школу в якій директор втянутий у всі скандальні ситуації маленького села (ситуація з садочком, церквою, школою). Який приклад може подати такий вихователь? (питання до представників Районного Відділу Освіти). Інше питання, кандидат не пройшов, чому не готуємо іншу людину?
  На останок, Світлана Мельник, це не одна мама яка приїхала, ЦЕ ОДНО ІЗ мам. Якщо не буде почуто її люди на цьому не зупиняться.

 • таня

  знаючи про Світлану ,і її родину це дуже добра родина . Ця людина дуже любить своїх дітей ,і те що написали що діти голодні і не має олівців і ручок це брехня , кожний тиждень вона бере це все в магазині .а якщо вчителька не скаже матері що в дитини закінчилися олівці то в цьому мати не вина а вина вчителька що не приділяє уваги що є в дітей що нема в дітей бо в все находить в класі учительки . а в цих дітей є все не кожна мати може дозволити своїм дітям тещо дозволяє Світлана, обливать її брудом тільки можуть працівники тім що добре біля цієї директорши.
  Я тоже навчалася в цій школі коли була директором Надія федорівна і Ольга грегорівна тоді був порядок і дисцепліна, а зараз там відбувається барадак . Там звісно є хороші молоді вчителі , але їм треба підстосовуватися під деректора школи . я дуже прошу підтримати цю родину

 • учениця школи новосілок

  я вчуся в школі , там звісно погано томущо вчителі приходять в школу не вчити дітей а просто відбути свій час дня їм байдуже на дітей як вони вчаться , директор школи вчить зарубіжну літературу її дуже рітко немає на уроках
  Це не все, нас вчила вчителька ( анг – мову) учні на уроках нічим не займалися .Коли прийшла нова вчителька вона взяласяч за голову , коли дізналася що ми незнаємо елемнтарного ця вчителька добра але скоро вона піде . гуртків у нас немає і небуло ніякіх . дітям з дитячого будинку заздрять інші діти нашої школи вони гарно вдіваються і в них все є .добре що в них є така мама що не раз приходила заступатися за дітей

  • марія

   дитинко , а де ви всі раніше були, чи погано стало вам в одну мить?

   • Олена

    в кожній ситуації є межі терпіння. В одну мить не стало погано, до того йшло. Смішно, від запитань ДЕ ВИ БУЛИ РАНІШЕ… А до кого звертатися? Кому казати? Якщо по написаних коментарях видно, написав те, що не хочуть чути, ти “ТРАВИШ”.
    От сидиш і терпиш, бо знаєш, що тебе ніхто не почує, але повторююся всьому є межа.

 • Валя

  Наші пітлегли директору можуть поеми писати ,так як писали на садочок на дітей що вони діти алкоголіків ,а їхніьому пересоналу всі гадості які можна було написати не думаючи що дізнаюця звіткі ця вся гадость вийшла

 • Valya

  Може, хватить “травити”. Що хоче (Валя, Юлія, учениця школи новосілок,
  аня), щоб школу закрили? Саме на часі. Не демократично вибірково
  розміщувати коменти. Конкретну роботу бабам треба робити, а не “пісулі
  про пітлеглих” писати. Хто робить, того й поганяють. Оцінити роботу
  мають СПЕЦІАЛІСТИ, а не “грамотєї-писателі”!

  • Надія (на краще)

   Valya, хочу підтвердити, що і Ви одна серед “грамотєїв-писателів”, якщо на те пішло. От якраз і демократично висловити свою думку, як не має можливості на засіданні, то хоча б у коментарях(Стукайте і вас буде почуто. Не почули? Стукайте ще.). І від себе, дуже приємно, що є люди які не йдуть стадом, опустивши голову, а хоч якось стараються вплинути на “СИСТЕМУ”, яка формувалася багато років.

   Оцінити роботу мають СПЕЦІАЛІСТИ… так вкотре вже спеціалісти не підтримують цю кандидатуру, і що далі???Виходить якщо б підтримали, то СПЕЦІАЛІСТИ оцінили, а якщо не підтримали, то ще раз голосуємо.

   Що хоче (Валя, Юлія, учениця школи новосілок, аня), щоб школу закрили?…Відповідь: Не зрозуміле питання, тобто якщо не цей директор то ніякий, чи як? В освіті не має іншої людини? Чи людям не можна висловлювати думок, бо питання “ДЄРЄБАНИТЬСЯ” на верху???

   • Valya

    Думки різні, залежно від “пори року”?

    • Надія (на краще)

     а хто сказав, що в
     Новосілках погані люди?мені здається Ви перші почали ображати людей
     (перечитайте уважно пост який я Вам коментувала). Є до мене зауваження пишіть
     по суті, а не “УТРІРУЙТЕ”.

   • Valya

    Не називайте людей стадом, особливо тих, які не тільки бігають до покровителів, а роблять справу. У Новосілках – хороші люди. Але приживаються різні.

 • марія

  Всім доброго вечора , мені дивно від цього прочитаного та побаченого. А скажіть мені де ця мамочка була раніше, про що вона думає, якщо школу закриють куди дітки будуть ходити та чи взагалі як їй довірели дітей “неврівноваженій”.

 • Наталя

  Честь і хвала мамі, для якої чужі діти стали найріднішими, за котрих вона на всіх рівнях іде у бій!!! Здоров’я і терпіння вам!!!

X