Чи буде церква в Новосілках українською, вирішиться 7 лютого

0 284
Фото користувача Alex G. Kozachok з сервісу Panoramio
Фото користувача Alex G. Kozachok з сервісу Panoramio

Ситуація навколо церкви в Новосілках наразі стабільна, проте незрозуміла. Сільська рада вирішила, що референдум з приводу переходу церкви до УПЦ Київського Патріархату має проводити громада села, тому створена ініціативна група, яка готує цей референдум на 7 лютого. Цікаво те, що в бюлетенях буде названо Українську Православну Церкву (без вказівки належності її Московському Патріархату) та Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Звісно, це дезінформуватиме частину мешканців – адже обидві церкви ніби звучать як українські.  За інформацією мешканців, щоб зберегти належність церкви державі-агресору, єпархіальне керівництво УПЦ Московського Патріархату навіть  готове дозволити службу українською мовою. Хоча суть проблеми ж не лише в мові, а й у підпорядкуванні церкви. Адже пошанування московського патріарха Кіріла все одно буде відбуватися, хоч і українською.

Також відомо про те, що районна влада пропонує приватизувати церковну споруду  не на якусь конкретну релігійну громаду , а на громаду села. І тоді, мовляв, уся громада й буде вирішувати, чия церква – як зараз обіцяють керівники села, належатиме вона тій конфесії, яку в селі підтримає більшість людей. Воно то, може, й звучить гарно, але громада села – це і протестанти, і атеїсти (якщо такі,звісно, є в Новосілках). Тому в людей є сумніви щодо того, чи буде таке рішення правильним.

От і виходить, що наразі в селі, де переважна більшість релігійної громади  хоче перейти до Київського Патріархату, реально завершити цей процес складно. Наразі всі очікують результатів референдуму – будемо їх чекати й ми.

Коментарі
Завантажується...