Усі добре пам’ятають гасло однієї з виборчих кампаній, над яким не потішався тільки лінивий – «країні потрібен Литвин». І хоч воно й стало предметом анекдотів, але Володимир Литвин, на той час голова Народної партії, завжди вмів залишатися на плаву і без сум’яття змінювати політичних попутників та покровителів.

Є і в нашому районі такий персонаж – це Яків Мельник, який наразі вже друге скликання підряд працює заступником голови районної ради. Проте про все по порядку.

Політична зірка Якова Романовича засяяла в нашому районі в далекі вже роки, коли владною партією була так звана Аграрна партія (саме її Литвин потім переназвав Народною), а Леонід Кучма формував олігархічний клан, на який і спирався. В області керував Микола Сорока – так, той самий, що тепер народний депутат від Партії Регіонів; той самий, який умів геніально розпилювати державні кошти і започатковував схеми відкатів на Рівненщині. А на Здолбунівщині головою адміністрації був Мирослав Блащук – єдиний «рухівець» на всю область. І хоч насправді Мирослав Євгенович рухівцем не був, але й своїм не був. Тому йому й було поставлено умову – членство в Аграрній партії або звільнення. І хоч він погодився, від почесного звільнення з переводом на іншу роботу це його не врятувало. Головою адміністрації став Яків Мельник – однозначно наближена до Сороки людина. За кілька років Яків Романович зібрав навколо себе гурт міцних господарників, яким і справді допомагав. Так як Кучма в Києві, а Сорока в Рівному, на Здолбунівщині він мав завдання сформувати свій містечковий «олігархат». Що й було зроблено, в тому числі за допомогою скандальної програми підтримки місцевого виробника – кошти з неї отримували лише «свої».

У 2004 році саме на Якова Романовича було покладено відповідальність за результат Януковича в районі. Це його вказівками керувалися і тодішній начальник відділу освіти Володимир Гершун, і головний лікар Ігор Добровольський, і начальниця штабу Януковича в районі, вона ж директор Мізоцького ліцею Любов Устянчук, коли погрожували своїм підлеглим і вже тоді запрошували до району тодішній прообраз «тітушок» – таких собі донецьких хлопців з відкріпними талонами. Те, що тоді творилося в районі, як тиснули на людей, ще ніхто не встиг забути.

Проте сталося так, що невдовзі послуги Якова Романовича знадобилися – і в 2006, і в 2010 роках після місцевих виборів обрання Василя Тимощука головою районної ради забезпечував голосами «народників» і «регіоналів» саме Яків Мельник. Це дозволило йому стати заступником і зберігати вплив на «своїх» людей, а водночас і на весь район. Що робив як заступник – кожен визначиться сам. Ніколи не був помічений у критиці чинної влади чи в якихось патріотичних заходах, тихо й непомітно вирішував свої питання. Саме Яків Мельник служить забезпеченням кадрових претензій «старої гвардії» часів Миколи Сороки. Поки він працює – їх посади убезпечені від будь-яких потрясінь.

І ось 28 січня в Здолбунівській районній раді створено Народну раду. І, звісно, Яків Романович про всяк випадок туди входить. У разі перемоги революції – так я ж свій, хлопці!; у разі перемоги Януковича… Думаємо, він там нічого не буде пояснювати – там він завжди свій.

От тільки питання залишаються: вірний соратник Миколи Сороки, партія якого відверто підтримує цю владу (і Сорока, і Литвин у фракції Партії Регіонів) що робить у Народній раді? Невже хлопці на Майдані втрачають життя і здоров’я, щоб вічно перефарбовані слуги режиму зберігали свої робочі місця і впливи на місцевому рівні? Тоді це зрада революції з боку місцевих депутатів, які мовчки проковтнули таке «поповнення опозиційних лав».

Маєте міркування з цього приводу – висловлюйтеся.

 • Лео.

  трудяга…

 • Борис

  А шо Тимощук з цього приводу скаже?Хоча не він а Кондрачук!

 • vidok

  Думаю, місцевій опозиції треба очиститися від всіх, хто співпрацював із теперішньою владою. Це в першу чергу Ніколіна, яка працювала за гроші на Корилкевича, а вже потім від Мельника. А у штабі Корилкевича Ніколіна відповідала за “чорнуху” – писала різні гадості на Королюка. При цьому Мельник на Корилкевича працювати відмовився. Так само, до речі, як і Ольшевський. І це факт…

 • Старожил

  Мельник більше зробив для наближення нашого району до эвростандартів ніж всі члени Народноі ради разом взяті. Газифікував села, почав робити ремонти в ЦРЛ, вперше при ньому район отримав шкільні автобуси. З ініціативи Мельника створено Дермансько-Острозький заповідник. При Мельнику не було безолаберних звільнень з роботи так, як при Ніколіній, не було прихватизаціі майна як при Кінаху.

  • Не менший старожил

   Після 2005 року (після Мельника) були газифіковані Півча, Суйми, Дермань, Білашів, Буща, Нова Мощаниця, менші села й хутори. Що тоді газифікував Мельник? Він і до свого села досі газ не провів. А Дермансько-Острозького заповідника не існує в природі, бо це національний парк. До речі, де ви його бачите? Є тільки указ Ющенка (явно тоді не Мельник керував районом), та й усе. А от колгоспи розтягувались на цеглинки якраз при Мельнику – це точно євростандарти… Якраз був 1999-2003 рік, коли все буквально лягло в сільському господарстві. А сам Мельник став заслуженим працівником сільського господарства. Гарно ділився, вочевидь, із Сорокою. Той теж “хазяїн” з точки зору регіоналів.

   • Старожил

    Частину цих сіл газифіковано якраз при Мельнику, на Мостах газ проведенено завдяки йому. Будучи застуником голови райради допомагав в газифікаціі Бущі.
    Колгоспи розвалилися не тільки на Здолбуніщині, хоча робирав іх будівлі не Мельник….

   • михайло

    Колгоспи впали по всій Україні і це не вина Мельника. Зумів зберегти і підтримати колгоспи Богдашева, Здовбиці… це теж немало… Порядок був у районі.

 • nik

  За нього порядок був, бардака такого не було. Хай дякують, що пишов в ту народну раду

  • гость

   Ну це вже капець який порядок за що дякувати.так можливо шулю теж треба подякувати а ригам теж в раду.литвини завжди були у влади

   • Старожил

    Порівняння тут недоречне, адже Мельника можна порівнювати і з іншими наступними керівниками району… (кожен керівник району то кожна інша історія). Дискусія зараз іде за Мельника. За його керівництва дороги до сіл взимку не були не проїзними по тижнях і швидка допомога доїздила сама, а не возили лікарів пожежною.

 • михайло

  Яків Мельник це історія нашого району Кожнному посадовцю у нашій країні можна закидати багато тому, що ідеально у нас не можна. Але якщо порювнювати з Ніколіною та іншими……. Так він господарник, багато зробив для району. Зробіть хоч частину того . А то все звинувсчення та балаган.

  • гость

   iстория мае бути на пенсии

   • Женя

    Життя і діяльність кожної дюдини – це історія. Та якщо історія Мельника асоціюється зі словами порядок і порядність, то історія Ніколіної – зі словом ІСТЕРІЯ, а історія Кінаха дуже вже нагадує Льоню Черновецького, такий собі місцевий Космос

X