Чи врятують червоні стрічки копитківських учнів від можливих травм?

0 347
Чи врятують червоні стрічки копитківських учнів від можливих травм?
Чи врятують червоні стрічки копитківських учнів від можливих травм?

Однією з найсерйозніших проблем української освіти є значна витрата бюджетних коштів на опалення приміщень шкіл. Тому логічно, що відповідальні за галузь освіти шукають можливості для здешевлення цих послуг. Десь переходять на альтернативні види палива, а в нашому районі також проведений свого роду експеримент – котельня Копитківської ЗОШ передана в оренду підприємцю Якимчуку Р.А. Під час останнього засідання президії порушувалося питання техніки безпеки при експлуатації цієї котельні. Як з’ясувалося в ході обговорення, проблема опалення Копитківської школи має кілька аспектів, вирішення кожного з яких дозволить зняти всі питання.

По-перше, це проблема самої теплотраси, яка потребує ремонту. Поки підприємець-орендар не поставив у котельню своє обладнання, втрати води були просто величезні. А це призводило до неякісного опалення школи. Проте й тепер, коли нібито ситуація трошки вирівнялася, все одно треба ремонтувати трасу, яка належить школі і не орендується підприємцем. Освіта таких коштів наразі не має. Їх має сільська рада, для якої необхідні 60 тисяч гривень при мільйонному бюджеті, що може витрачатися на розвиток, – в принципі не критична сума. Проте від виконувача обов’язки голови адміністрації Владислава Щавінського присутні почули лише те, що є домовленість із сільською радою. Але «домовленість» – не документ. Тому однозначно треба звертатися з листом до сільської голови Марії Фішер з проханням допомогти школі з ремонтом теплотраси – там усе одно вчаться копитківські діти, не чужі.

По-друге, треба визначитися, чи варто продовжувати договір оренди котельні з підприємцем. Адже укладений він був лише на рік, а далі треба побачити, наскільки ця оренда ефективна – в першу чергу чи є економія. За інформацією відділу освіти, економія становить близько 34 тисяч гривень за опалювальний сезон. Це ніби й немало, але при загальній сумі більше 200 тисяч гривень вона не виглядає аж такою суттєвою. Так що депутатам доведеться з’ясувати, чи виправдав себе експеримент з орендою шкільної котельні.

Ну й по-третє, проблема з технікою безпеки таки існує, бо колоди, які взимку використовував підприємець-орендар для опалення, лежать поблизу школи і по них цілу зиму стрибали діти. Те, що тепер майданчик, де зберігаються обрізки дощок для опалення, огороджена попереджувальною червоною стрічкою, явно не вирішує проблеми. Тому загроза травматизму дітей залишається значною.

Найближчим часом ми поцікавимося точкою зору вчителів і батьків учнів Копитківської школи на те, як далі має забезпечуватися опалення приміщення і чи мають вони претензії до експерименту з орендою котельні, про що й проінформуємо наших читачів.

Коментарі
Завантажується...