Нещодавно ми отримали лист від депутата Урвенської сільської ради Грицишиної К. М. Нижче пропонуємо ознайомитися з текстом листа без правок від редакції:

Деякі міркування з питань розвитку медицини

в Здолбунівському районі та децентралізацію.

 

Я, сільський житель, депутат  Урвенської  сільської ради, жінка, яка в принципі далека від медицини. Читаючи інформації про те, як скорочують, реорганізовують, закривають Мізоцьку лікарню , я не зовсім розуміла тему, чесно, навіть не намагалась. Але дві події  грудня 2016 року завели мене у глухий кут. Про все порядку.

22.12.2016 року проходить сесія Урвенської сільської ради, на якій серед питань про зміни бюджету постало питання про виділення 5 тис. грн.  для створення «соляної кімнати» в Здолбунівській районній лікарні. Сільський голова Балабат  Л. М. з великим ентузіазмом переконувала депутатів у необхідності створення такої кімнати. Складалось враження, що без  «соляної кімнати» в районі ні одна людина не вилікується. Але депутати проголосували проти виділення 5 тис. грн. Голова наполягала змінити думку, доводила , що всі сільські ради виділили гроші –  одні ми ні. Це питання виявилось настільки важливим, що під час сесії відбулася телефонна розмова і голова повідомила комусь цю прикру новину.

Далі події розгортаються ще цікавіше. 28.12 2016 року я заходжу в інтернет  і знаходжу інформацію  про сесію районної ради, де також  «обговорили» медицину району. Це бачили всі, тому не переказую.

І ось ці дві події, на перший погляд  не пов’язані між собою, викликали у мене шквал емоцій та запитань.

Хто пояснить мені, простій людині, як буде розвиватись медицина району: для людей чи для чиновників .  Розділення районної лікарні на власне районну лікарню та  центр первинної медико-санітарної допомоги ПМСД, ліквідація санстанції, скандали зі стоматологами,  закриття терапевтичного відділення в Мізоцькій лікарні і на вершині всіх цих «реформ» – створення соляної кімнати в районній лікарні, на яку мали «скинутись всі сільські ради по 10 тис. грн.( це зі слів Урвенського сільського голови). Мені цікаво Ступнівська, Будеражська, Маломощаницька сільські ради «скинулись»? Тоді виходить «Соляна кімната»  надважливий об’єкт,а Мізоцька лікарня нікому не потрібна.

Виходячи з тієї інформації, яка є у відкритому доступі я хочу висловити свої міркування з приводу децентралізації в Здолбунівському районі. Всі її ганять, або просто замовчують. Здолбунівська міська рада просить землю у сусідніх сільських радах, але ні слова про обєднання.  ПМСД оформляють право власності на будівлю  Гільчанської лікарні, та ще хоче, щоб їм надали землю. Відділення  Укрпошти, яке розташоване в Острозі, розбирає старе приміщення пошти ( визнане аварійним близько 10 років  назад) лише тому, що його захотіли придбати місцеві жителі, але землю не віддає сільській раді, хоча орендує частину приміщення сільської ради за 1 ( одну) гривню в рік.   А ці незрозумілі перекидання коштів з районного бюджету в сільський та навпаки? (мова не йде про субвенції на дошкільну освіту та культуру). Це  я все про справи в Урвенській сільській раді.

Напрошується висновок ,що ніхто в районні не хоче  створювати об’єднані громади. А можливо якби всі подумали про жителів району а не про свої зручні кубельця-кабінети та створили дві об’єднані громади з центрами у Здолбунові та Мізочі , то автоматично було б розв’язано  ряд організаційних питань. Але це нікому не цікаво. А куди подінеться вся дуууже дорога армія чиновників. Ви тільки подумайте : у Здолбунові три влади – районна рада, районна державна адміністрація, міська рада. Всі вони,  яку відомій байці « Лебідь, Рак та Щука» тягнуть у різні боки, а проблеми перекладають  з однієї голови на другу. Але не слід забувати про такі важливі установи як сільські ради, де вкоренились чиновники на чолі з головами, які вважають, що якщо не стане сільської ради, то село вимре.

Особисто я так не думаю, тому що ні одне питання життєдіяльності сільського жителя не можна вирішити від початку до кінця у сільській раді. А сільські голови – окрема розмова. Чого хоче сільський голова  – того хоче бог ( в крайньому разі так вважає наш голова). Все , що говорять сільські депутати – це лише декорація , створена для вистави одного актора – сільського голови. Цар, король та цісар у одній особі, ніяк не менше. Прошу вибачення у чесних , розумних та адекватних голів сільських рад.

І остання інформація на Здолбунів Сіті  « Первинка буде отримувати 40 % медичної субвенції, але лише там , де створені об’єднані територіальні громади.» То все  ж таки можливо спочатку створимо об’єднані громади з центрами у Здолбунові та Мізочі, потім  будемо реформувати медичні установи не під район,  а для громади. З точки зору географії частина Мізоцької зони розташована набагато ближче до Дубна, ніж до Здолбунова, частині жителів району зручніше добиратись до Рівного по обїзній, ніж до Здолбунова. Така географія нашого району. І якщо дійсно гроші будуть ходити за пацієнтом, то, можливо, госпітальні округи сформують люди, а не чиновники.  Наразі процес реформування медичної галузі району, зі сторони,  більше нагадує  процес натягування штанів через голову.

 

PS. Дуже хочу ознайомитись з історією створення « соляної кімнати» в Здолбунівській районній лікарні (хто, кому і скільки коштує). Буду вдячна за будь-яку інформацію.

Грицишина К. М. депутат Урвенської сільської ради.

Підтримувати чи заперечувати позицію депутата сільської ради ми не маємо наміру, тому кожен може зробити свої висновки.

Але коментар головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні Владислава Сухляка ми отримали, оскільки однією з тем листа стала саме соляна кімната, або, висловлюючись медичною мовою, галокамера.

За словами керівника, галокамера запрацює в одному з підвальних приміщень лікарні вже за кілька тижнів. Основна частина коштів – спонсорські. Проте він справді звернувся до кількох платоспроможних рад з проханням про підтримку. Про жодну конкретну суму, тим більше про її обов’язковість, не йшлося. Коштами в сумі від 5 до 10 тисяч гривень допомогли Здовбицька, Копитківська, Богдашівська сільські та Здолбунівська міська рада.

То навіщо ж нам соляна кімната?

Яке стверджують лікарі, вченими Українського інституту медичної реабілітації та курортології був розроблений метод штучного створення мікроклімату соляних шахт. Цей засіб дозволяє лікувати хворих навiть і там, де немає природних спелеокурортів. 

Діти, побувавши в соляній кімнаті, стають більш захищеними від випадкових застуд та вірусів грипу, а їх організм починає сильніше протистояти хвороботворним подразникам.

Фахівці стверджують, що серію з 10-15 сеансів можна прирівняти до відпустки, проведеної на морському або гірському курорті.

Показання до відвідин соляної кімнати:

 • бронхіальна астма із будь-якими клінікопатогенетичними варіантами перебігу;
 • рецидивуючий бронхіт;
 • гоcтрий бронхіт (більш ніж 2 тижні);
 • силікоз;
 • вазомоторні та алергічні ринусопатії;
 • хронічні фарингіти;
 • хронічний та гострий тубоотити;
 • атопічний дерматит в стадії стабілізації;
 • екзема;
 • жирна себорея;
 • гнійничкові ураження шкіри, вугрі

Ніби й хороша справа, але не варто було застосовувати методи, описані депутатом у листі.

Хоча всі інші питання до діяльності Урвенської сільської ради залишаються відкритими…

 • Vitaly Tarbeev

  по моему в здолбуновском районе ничего с таким подходом не будет….
  Все что не предлагается-все считается воровстом, обманом. наживой и т.д Возможно это из-за того что люди перестали верить кому бы то ни было, а те кто мог бы разьяснить или убедить . по просто не считают нужным это сделать А если со “стороны” посмотреть . то данный вопрос и обсуждать смешно, Солянная комната во первых полезна ВСЕМ(!) а по профильным заболеваниям так и подавно , вреда она точно не принесет никому)) А смешно, потому что вопрос какой то глупый вынесен на обсуждение- какие 5 тысяч гривен? солянная комната обходится( с учетом привоза и монтажа соли) в районе 10-12 тысяч у.е , конечно это н6еплохой бизнес проект для зарабатывания денег владельцу, ну да и пусть! главное что она нужна- мне лично приятней знать и видеть что у нас в городе есть СОЛЯННАЯ КОМНАТА ,( пусть даже как чей то бизнесс-проект) которая ОЧЕНЬ нужна особенно детям! чем лицезреть два десятка бизнес проектов в виде аптек , …

  • наталя

   Лично сама ездила в Ровно в такую комнату. Супер. Это круто, если такая же будет в Здолбунове!

   • Петро Воля

    А я був в таких кімнатах в “Червоній Калині” і в Хмільнику.Повна фігня для здоров’я.Релакс від музики і крісел з пледами.А колись був в Солотвино.Ото дійсно бомба.

    • наталя

     вот, пожалуйста, и не ходите в Здолбунове. А мы будем. А на счет Солотвино, так там не штучная комната , а природная. И не вы один там были…….. Думаю, не одна я очень рада, что такая комната будет именно в нашем городе. :-) :-) :-) :-) :-)

     • Vitaly Tarbeev

      5 баллов!

     • Петро Воля

      Ось і я про те, що в Солотвино не штучна кімната, а природня! Ви хоч читаєте, про що пишите і спорите зі мною?І я радий, що Здолбунів крім інших “фішок”, ще буде мати чудодійну кімнату-“викинув милиці і пішов після сеансу” (образно).

     • наталя

      с вами никто и не спорит, нет с кем! Надеюсь не встретимся в этой комнате, но может быть и всякое…. Но я вас уверяю, она вам не нужна. Переписка -отличный способ посмотреть на себя со стороны. Будьте, пожалуйста, добрее.

     • Vitaly Tarbeev

      супер!

     • Петро Воля

      Ну от і тіштеся-Тарбєєв вами, а ви Тарбєєвим.Повторюсь-мені даремно не потрібна ця соляна кімната.З таким же успіхом я наберу солі і подихаю, якщо захочу, і в домашніх умовах, і під ту саму музику.Тільки у вас це-“Калинка-малинка”, а у мене “Пливе кача”

    • Vitaly Tarbeev

     так соль как раз из Солотвино и везут и если в школе хорошо учились , то должны знать что свойства соль не теряет. просто в Солтвино вы на отдыхе были где шашлычок , бассейн и все атрибуты отпуска . вот и кажется что там БОМБА, а тут нет) поверьте -эффект одиннаковый от соли- вот от “пледов” разный)))

     • Петро Воля

      “Шашличек-баличок” це одне.А ось лікування зовсім інше.Напевно Ви не пропускали шашличок на вакаціях, раз так впевнено про це говорите.А що сіль везуть з Солотвина, то це ні одним документом не підтверджено.А сіль буває різна.І “замутити”, що вона з Солотвино-це раз плюнути.

     • Vitaly Tarbeev

      ну бесполезно что то говорить- ну все вокруг ворюги и все наровят “Волю ” обмануть…))))
      p/s кстати как соль наносится я как раз в курсе) и кто вам сказал что документов на соль нету?? хотя какая разница-даже если они будут то такие как вы и вам подобные скажут что документы поддельные)) перестаньте во всем видеть ОБ….лово) и сразу хочу добавить- к комнате в здолбунове никаким боком не причастен) поменяйте ник себе на ФОМА НЕВЕРЯЩИЙ)

     • наталя

      а еще можно ” А БАБА ЯГА ПРОТИВ”. :-) :-) :-) :-) :-) . Все, что скажешь, все не так. И не только в этой статье. :-)

     • Петро Воля

      Ви правильно відмітили-“и не только в этой статье”.Тошнить від цих популістських рухів наших районних можновладців.Простому смертному ці “цукерки” може і благодать.Але не мені.І тут дійсно “баба Яга проти” Але дорогу перекривати не буду, пікетувати не буду.Все це пройшов, і крім нервів нічого не з’їв.Проти вітру не плюнеш і обуха не переб’єш.Наївний народ шкода.Вірять, що за їхнє благополуччя всенощно думають наші районні держиморди!!!

     • Петро Воля

      А я не “Фома неверящий”, а тверезо оцінюю ситуацію, і де інтуітивно, а де спираючись на факти, знаю всі розклади в Здолбунові і районі.Я теж ніяким боком до цієї кімнати.Але хочу попередити наївних про цей піар хід від таких як Сухляк.Більше немає у нас проблем в районі, як обсосувати ноухау з сіллю.

     • Петро Воля

      Згадав технологію нанесення солі на стіни і стелю кімнати(розповідав спец який робив цю кімнату в Калині).А Ви в курсі як робиться штучна кімната, і як наносять на клеєвій основі сіль на стіни?І повірте клей не на борошняній основі.А ви всі дихайте!!!

     • Vitaly Tarbeev

      кстати спец который делает эти комнаты всего один на ровенскую область. и вам он точно ничего не рассказывал. я сппросил у него, вы еще оказывается и брехун?))

     • наталя

      ха-ха.

     • Петро Воля

      Ну і з чого ви ,шановний, взяли що він один? Може на Рівненщині і один(в чому я сумніваюсь), а ле я не уточняв звідки спец.Так що “брехун” ви.І в Калині я дійсно розмовляв з хлопцями майстрами.І згадую, що вони з Виноградівського р-ну Закарпаття!Так-що перед тим, як ляпати всяку фігню, мозги поворушіть.

 • Петро Воля

  Ну хотів би я бачити скільки і яких пацієнтів в день буде приймати “соляна кімната”.Скільки буде коштувати вхідний квиточок для пересічного громадянина.Але з особистого досвіду знаю 100%, що штучна кімната і спелеопечера з сіллю-це небо і земля.Ефект від кімнати, як від нюхання ромашки в протигазі.А те, що хтось замутив комерцію на цьому-я більше чим впевнений.І вище написані показання для відвідин соляної кімнати-це просто комерційна реклама.

 • Ірина

  У статті порушено значно важливіші проблеми, а саме: небаження голів сільських рад ініціювати децентралізацію, їхнє “князювання” і неконтрольоване використання коштів.А що стосується соляної кімнати, то автор не заперечує її корисність, а просто намагається збагнути, чому цей бізнес-проект мають спонсорувати сільські сади, скажімо, Мізоцької зони (бо Урвенський сільський голова стверджувала,що на проект гроші виділили всі сільські ради, лише згодом це спростував Сухляк),якщо в цей час закривають Мізоцьке терапевтичне відділення. Бабцям з Малої Мощаниці ця соляна кімната, як мертвому припарка. А от підлікуватися в Мізочі вони могли б. Глибше вникніть в суть статті.

  • Петро Воля

   Цілком погоджуюсь.Грамотний і злободенний коментар!!!

X