Чи вилікує урвенців від усіх хвороб соляна кімната у Здолбунові

0 337

Нещодавно ми отримали лист від депутата Урвенської сільської ради Грицишиної К. М. Нижче пропонуємо ознайомитися з текстом листа без правок від редакції:

Деякі міркування з питань розвитку медицини

в Здолбунівському районі та децентралізацію.

 

Я, сільський житель, депутат  Урвенської  сільської ради, жінка, яка в принципі далека від медицини. Читаючи інформації про те, як скорочують, реорганізовують, закривають Мізоцьку лікарню , я не зовсім розуміла тему, чесно, навіть не намагалась. Але дві події  грудня 2016 року завели мене у глухий кут. Про все порядку.

22.12.2016 року проходить сесія Урвенської сільської ради, на якій серед питань про зміни бюджету постало питання про виділення 5 тис. грн.  для створення «соляної кімнати» в Здолбунівській районній лікарні. Сільський голова Балабат  Л. М. з великим ентузіазмом переконувала депутатів у необхідності створення такої кімнати. Складалось враження, що без  «соляної кімнати» в районі ні одна людина не вилікується. Але депутати проголосували проти виділення 5 тис. грн. Голова наполягала змінити думку, доводила , що всі сільські ради виділили гроші –  одні ми ні. Це питання виявилось настільки важливим, що під час сесії відбулася телефонна розмова і голова повідомила комусь цю прикру новину.

Далі події розгортаються ще цікавіше. 28.12 2016 року я заходжу в інтернет  і знаходжу інформацію  про сесію районної ради, де також  «обговорили» медицину району. Це бачили всі, тому не переказую.

І ось ці дві події, на перший погляд  не пов’язані між собою, викликали у мене шквал емоцій та запитань.

Хто пояснить мені, простій людині, як буде розвиватись медицина району: для людей чи для чиновників .  Розділення районної лікарні на власне районну лікарню та  центр первинної медико-санітарної допомоги ПМСД, ліквідація санстанції, скандали зі стоматологами,  закриття терапевтичного відділення в Мізоцькій лікарні і на вершині всіх цих «реформ» – створення соляної кімнати в районній лікарні, на яку мали «скинутись всі сільські ради по 10 тис. грн.( це зі слів Урвенського сільського голови). Мені цікаво Ступнівська, Будеражська, Маломощаницька сільські ради «скинулись»? Тоді виходить «Соляна кімната»  надважливий об’єкт,а Мізоцька лікарня нікому не потрібна.

Виходячи з тієї інформації, яка є у відкритому доступі я хочу висловити свої міркування з приводу децентралізації в Здолбунівському районі. Всі її ганять, або просто замовчують. Здолбунівська міська рада просить землю у сусідніх сільських радах, але ні слова про обєднання.  ПМСД оформляють право власності на будівлю  Гільчанської лікарні, та ще хоче, щоб їм надали землю. Відділення  Укрпошти, яке розташоване в Острозі, розбирає старе приміщення пошти ( визнане аварійним близько 10 років  назад) лише тому, що його захотіли придбати місцеві жителі, але землю не віддає сільській раді, хоча орендує частину приміщення сільської ради за 1 ( одну) гривню в рік.   А ці незрозумілі перекидання коштів з районного бюджету в сільський та навпаки? (мова не йде про субвенції на дошкільну освіту та культуру). Це  я все про справи в Урвенській сільській раді.

Напрошується висновок ,що ніхто в районні не хоче  створювати об’єднані громади. А можливо якби всі подумали про жителів району а не про свої зручні кубельця-кабінети та створили дві об’єднані громади з центрами у Здолбунові та Мізочі , то автоматично було б розв’язано  ряд організаційних питань. Але це нікому не цікаво. А куди подінеться вся дуууже дорога армія чиновників. Ви тільки подумайте : у Здолбунові три влади – районна рада, районна державна адміністрація, міська рада. Всі вони,  яку відомій байці « Лебідь, Рак та Щука» тягнуть у різні боки, а проблеми перекладають  з однієї голови на другу. Але не слід забувати про такі важливі установи як сільські ради, де вкоренились чиновники на чолі з головами, які вважають, що якщо не стане сільської ради, то село вимре.

Особисто я так не думаю, тому що ні одне питання життєдіяльності сільського жителя не можна вирішити від початку до кінця у сільській раді. А сільські голови – окрема розмова. Чого хоче сільський голова  – того хоче бог ( в крайньому разі так вважає наш голова). Все , що говорять сільські депутати – це лише декорація , створена для вистави одного актора – сільського голови. Цар, король та цісар у одній особі, ніяк не менше. Прошу вибачення у чесних , розумних та адекватних голів сільських рад.

І остання інформація на Здолбунів Сіті  « Первинка буде отримувати 40 % медичної субвенції, але лише там , де створені об’єднані територіальні громади.» То все  ж таки можливо спочатку створимо об’єднані громади з центрами у Здолбунові та Мізочі, потім  будемо реформувати медичні установи не під район,  а для громади. З точки зору географії частина Мізоцької зони розташована набагато ближче до Дубна, ніж до Здолбунова, частині жителів району зручніше добиратись до Рівного по обїзній, ніж до Здолбунова. Така географія нашого району. І якщо дійсно гроші будуть ходити за пацієнтом, то, можливо, госпітальні округи сформують люди, а не чиновники.  Наразі процес реформування медичної галузі району, зі сторони,  більше нагадує  процес натягування штанів через голову.

 

PS. Дуже хочу ознайомитись з історією створення « соляної кімнати» в Здолбунівській районній лікарні (хто, кому і скільки коштує). Буду вдячна за будь-яку інформацію.

Грицишина К. М. депутат Урвенської сільської ради.

Підтримувати чи заперечувати позицію депутата сільської ради ми не маємо наміру, тому кожен може зробити свої висновки.

Але коментар головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні Владислава Сухляка ми отримали, оскільки однією з тем листа стала саме соляна кімната, або, висловлюючись медичною мовою, галокамера.

За словами керівника, галокамера запрацює в одному з підвальних приміщень лікарні вже за кілька тижнів. Основна частина коштів – спонсорські. Проте він справді звернувся до кількох платоспроможних рад з проханням про підтримку. Про жодну конкретну суму, тим більше про її обов’язковість, не йшлося. Коштами в сумі від 5 до 10 тисяч гривень допомогли Здовбицька, Копитківська, Богдашівська сільські та Здолбунівська міська рада.

То навіщо ж нам соляна кімната?

Яке стверджують лікарі, вченими Українського інституту медичної реабілітації та курортології був розроблений метод штучного створення мікроклімату соляних шахт. Цей засіб дозволяє лікувати хворих навiть і там, де немає природних спелеокурортів. 

Діти, побувавши в соляній кімнаті, стають більш захищеними від випадкових застуд та вірусів грипу, а їх організм починає сильніше протистояти хвороботворним подразникам.

Фахівці стверджують, що серію з 10-15 сеансів можна прирівняти до відпустки, проведеної на морському або гірському курорті.

Показання до відвідин соляної кімнати:

 • бронхіальна астма із будь-якими клінікопатогенетичними варіантами перебігу;
 • рецидивуючий бронхіт;
 • гоcтрий бронхіт (більш ніж 2 тижні);
 • силікоз;
 • вазомоторні та алергічні ринусопатії;
 • хронічні фарингіти;
 • хронічний та гострий тубоотити;
 • атопічний дерматит в стадії стабілізації;
 • екзема;
 • жирна себорея;
 • гнійничкові ураження шкіри, вугрі

Ніби й хороша справа, але не варто було застосовувати методи, описані депутатом у листі.

Хоча всі інші питання до діяльності Урвенської сільської ради залишаються відкритими…

Коментарі
Завантажується...