День української писемності та мови на Здолбунівщині

0 353

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україна. Розмовляємо рідною українською мовою. А мова у нас правдива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.

День української писемності та мови на Здолбунівщині
День української писемності та мови на Здолбунівщині

У читальному залі Здолбунівської міської бібліотеки для учнів 4-5 класів до дня української писемності і мови була проведена цікава історична подорож “Мово рідна, ти життя народу І культури рідної краса”. Завідуюча бібліотекою розповідала дітям про те, що рідна мова – це мова нації, мова предків, яка пов’язує людину з її народом, що вона – найбільший скарб, а також одна з найбагатших слов’янських мов. В рамках заходу у читальному залі була оформлена книжкова виставка літератури “Мова моя – найдивніше диво”, а також діти мали змогу переглянути фільм про Нестора Літописця, тому що саме з нього бере свій початок писемна українська мова. Наприкінці історичної подорожі школярі переконалися, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Щорічно, до Дня української писемності та мови в читальній залі Здолбунівської бібліотеки для дітей та юнацтвапроводяться святкові заходи. 9 листопада, на виховну годину «Мовонько моя ти калинова»  до бібліотеки  завітали учні 3-А ЗОШ №1 (класний керівник Головко В.А.). Діти підготували цікаву програму: читали вірші про рідну мову, співали пісень, відповідали на питання вікторини. Працівник відділу дошкільного та молодшого шкільного віку Літковська О.С. розповіла цікаву «Казку про мову» та провела конкурс «Склади прислів’я». Захід доповнив перегляд відео-презентації «День української писемності та мови». Також діти з нетерпінням чекали цього дня, щоб зробити подарунок бібліотеці – нові книги.

День української писемності та мови на Здолбунівщині
День української писемності та мови на Здолбунівщині

День української писемності та мови відзначили і в публічно-шкільній бібліотеці с.Мала Мощаниця . Тут відбулося свято під назвою “Як парость виноградної лози плекайте мову…” з учасниками бібліотечного гуртка “Юний читач”. На свято завітали учні та вчителі Маломощаницької ЗОШ І-ІІ ступенів, їх батьки. Бібліотекар розповіла про перші рукописні пам’ятки України, значення мови в житті людини і країни. Діти читали і декламували вірші про українську мову, співали пісні. Для присутніх була презентована книжкова виставка “Квітни, мово наша рідна”. Вислови мудрого Нестора літописця, висловлювання відомих українських діячів прикрашали святкову залу. По закінченні свята бібліотекар Надія Яківна провела роботу з батьками на тему: “Ваша дитина і читання”, провела тест та вручила батькам пам’ятки-підказки про те, як потрібно залучати дітей до читання і чого не варто робити. А ще читачі бібліотеки брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Коментарі
Завантажується...