Депутати Здолбунівщини підтримали активістів блокади ОРДЛО

0 198

IMG_8178 (Копировать)Сесії Здолбунівської районної та міської рад прийняли звернення з приводу блокади ДНР – ЛНР та всіх подій, що відбулися за кілька місяців від початку акції. Тексти різні, проте депутати одноголосно підтримали доволі радикальні вимоги до керівництва держави. Звісно, ми всі звикли, що ніхто з наших очільників ніяк не реагує на такого типу звернення, проте все ж показово, що депутати з різними позиціями все ж не знайшли приводів для розбіжностей. Вочевидь, дії Президента настільки суперечать здоровому глузду, що навіть його однопартійці в радах не наважились стати на бік влади.

Пропонуємо вам ознайомитись з текстом звернення, прийнятим сьогодні Здолбунівською районною радою. Це ґрунтовний серйозний документ – було б непогано, щоб до нього прислухались ті, кому він адресований.

Звернення

депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія та Прем’єр-міністра України В.Гройсмана щодо протиправного розгону учасників блокади та припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями

Донецької та Луганської областей

Ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, взявши за основу вимоги громадськості, висловлюємо глибоке обурення силовим розгоном учасників торгівельної блокади, який стався 13 березня 2017 року на залізничній станції Кривий Торець.

Ведення торговельних відносин з тимчасово окупованими територіями, в той час, як продовжують гинути наші земляки, захищаючи суверенітет України на території проведення антитерористичної операції, неприпустиме.

Уже майже три роки тривають воєнні дії на сході України. За цей час війна забрала тисячі життів героїв, згуртувала мільйони українців задля допомоги бійцям на передовій. І поки ми всією країною збирали кошти для забезпечення належним обладнанням наших бійців, деякі суб’єкти господарювання України вели торговельні стосунки з суб’єктами господарювання, які не зареєстровані відповідно до чинного законодавства України та розташовані на тимчасово окупованих територіях, а отже, можуть бути причетними до фінансування терористичних організацій «ДНР»і «ЛНР».

Усвідомлюємо всю глибину гуманітарної катастрофи, яку пережили мирне населення на сході України від початку окупації частини нашої території Російською Федерацією. Вважаємо, що всі гуманітарні вантажі повинні чітко врегульовано надходити до жителів Донбасу. Україна як держава зобов’язана подбати про те, щоб у мирного населення було найнеобхідніше: продукти харчування, медикаменти, енерго- тепло- і водопостачання.

Але сьогодні очевидним є те, що через корупційні схеми фейкові «республіки», контрольовані Російською Федерацією, наповнюють свої бюджети, з яких фінансується діяльність терористів. На територію України з непідконтрольних областей через канали контрабанди потрапляють зброя, наркотики, контрафактна та фальсифікована продукція (йдеться про алкоголь, тютюнові вироби, ліки тощо).

Вважаємо, що в умовах, коли триває війна, розв’язана Російською Федерацією проти України, торговельно-економічні відносини, унаслідок яких бойовики відправляють на підконтрольні Україні території свої товари, не можуть продовжуватися та мають бути негайно припинені. Тому сприймаємо торговельну блокаду ефективним способом впливу на бойовиків та їхніх російських кураторів.

Водночас був прийнятий наказ Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 № 415 ог «Про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей» (далі Наказ), який врегульовує питання ведення діяльності з підприємствами, які перереєструвались на території, підконтрольній українській владі, але виробничі потужності яких розташовані в зоні АТО, котрі сплачують податки до українського бюджету і мають спецдозволи від компетентних органів.

З початком воєнних дій зріс рух на залізничних магістралях Луганської області. Про це свідчать працівники станції Світланове, що поблизу лінії розмежування в Луганській області. Згідно з документами ешелони перевозять ліс, будівельні матеріали, сталь і вугілля. Однак, через відсутність необхідних засобів та достатньої кількості кадрів, українські прикордонники не в змозі перевірити, що насправді  у вагонах.

2 грудня 2016 року оприлюднене рішення Сєвєродонецького суду щодо розслідування закупівель вугілля державними підприємствами України на окупованих територіях Луганської області, тобто у так званій «ЛНР».

У цьому рішенні були висновки СБУ про те, що 47% від усіх сум, які відправляли українські державні компанії на територію «ЛНР» ідуть на виплату зарплат бойовикам, закупівлю амуніції та форми. Тобто, з кожної тонни сировини близько 60 гривень ішло на фінансування тероризму,

Крім того, у мережі опублікували інформацію, що українські компанії-виробники електроенергії закуповують вугілля з «ДНР» і «ЛНР» за ціною від 300до 1100 грн. за тонну. У той час, коли в розрахунковій вартості тарифу за електроенергію для населення в деякі періоди 2016 року вартість тонни вугілля сягала 2000 грн. Таким чином, з кожного українця через сплату електроенергії збирають кошти на фінансування тероризму, а великі енергетичні корпорації ще й отримують з цього надприбутки.

Зволікання з вирішенням цієї проблеми може призвести до надзвичайної ситуації в енергетичній сфері.

Ми, депутати Здолбунівської районної  ради, вимагаємо:

– недопущення будь-яких спроб силового розгону учасників блокадних акцій на межі з окупованими територіями та припинення кримінальних переслідувань щодо них;

– звільнення з посад Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та заступника Голови Національної поліції України, начальника Головного управління Національної поліції у Донецькій області В’ячеслава Аброськіна;

– припинення будь-яких економічних зв’язків України з окупованими територіями і країною-агресором та ухвалення Закону «Про тимчасово окуповані території України»;

– позбавлення банків Російської Федерації ліцензій та права працювати на території України, блокування російських платіжних систем;

–   створення у Верховній Раді України Тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів силового розгону учасників торгівельної блокади
13 березня 2017 року та покарання винних;

–   визнання антитерористичної операції військовою агресією, яка ведеться проти України з боку Російської Федерації;

–   звільнення посадових осіб, які не допускають волонтерів і осіб з власною зареєстрованою зброєю у зону АТО;

–   анулювання наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 № 415 ог «Про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей»;

–       унеможливлення фінансування ворога з кишені українців, заборони торгівлі російськими товарами на території України;

–        посилення контролю за переміщенням осіб та вантажів з/до тимчасово окупованої території України;

–    масштабного розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України.

Ми, депутати Здолбунівської районної ради, представляємо інтереси територіальних громад району, не можемо стояти осторонь ситуації, коли для одних війна – це боротьба за свою державу, а для інших – цинічний бізнес.

Схвалено

Рішення Здолбунівської районної  ради

від 16 березня 2017 року

№299

Коментарі
Завантажується...