Десятихвилинна сесія здолбунівської районної ради: все вирішилося за кулісами

0 207
Десятихвилинна сесія здолбунівської районної ради: все вирішилося за кулісами
Десятихвилинна сесія здолбунівської районної ради: все вирішилося за кулісами

Передноворічні сесійні засідання завжди короткі, бо не містять у порядку денному складних питань – здебільшого вносяться різноманітні зміни до бюджету, щоб гідно закрити рік. От і цього разу депутати зібралися для розгляду п’яти питань порядку денного, серед яких лише одне викликало жвавий інтерес – якраз «Про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік». Щоправда, на сесії цього видно не було, бо рішення було проголосоване швидко й без жодного запитання від депутатів. Проте напередодні сесії депутати жваво обговорювали внесення змін, тому що зняття багатьох призначень допомагало «витягнути» виконання бюджету, а тим самим депутати нібито сприяли гарному реноме недовідставленого ними ж голови адміністрації Віталія Шуля. Проте більшість опозиційних депутатів вирішила, що таки треба йти на сесію і голосувати. Хоча явка депутатів була на межі кворуму – із 44 були присутні 23 депутати районної ради.

Щодо самих змін, то вони справді доволі логічні, хоча є й дещо цікаве. Зокрема, вже профінансовано 50 тисяч субвенції з обласного бюджету на поточний ремонт садочку «Барвінок» у Новосілках, пожежа в якому нещодавно стала топ-новиною Здолбунівщини. Цікаво, що ці видатки в кінці року з’явилися на фоні тотальних неплатежів через казначейство. Можливо, мають рацію ті, хто вважає пожежу в садочку невипадковою і вигідною кільком не останнім людям у селі і в районі.

На жаль, голова районної ради Василь Тимощук дуже коротко відповів на питання про оскарження судом проголосованої недовіри Шулю: «Триває судовий процес». Звісно, триває, але бажання депутатів орієнтуватися в тому процесі логічне – рішення приймали вони, а не Тимощук. Всі знають, що суд не підтримав рішення депутатів, всі говорять про апеляцію, але чому цей процес має бути настільки непублічним, сказати складно.

Так само не вийшло розмови і про те, чому з приміщення ради зник прапор Євросоюзу. Запитання депутата Петра Ворона буквально зависло в повітрі, а відповідь Тимощука про припис прокуратури нікого не задовольнила. Знову ж: є рішення суду. Цікаво, чи буде апеляція, як взагалі реагувати раді? Відверте небажання голови спілкуватися на ці теми було помітним і незрозумілим.

Нарешті цілком очікувано завершилася епопея з добудовою Гурбенського пантеону: гроші повернуться в обласний бюджет, бо казначейство їх не профінансувало. Всі знали, що якщо не докласти зусиль, то так і буде. Наважимося стверджувати, що зусиль не було: ні голови районної ради, ні депутатів обласної ради (їм воно й не треба, судячи з партійної належності), ні народного депутата Валентина Королюка. Прикро.

Разом з дворазовим млявим співом гімну сесія зайняла десять хвилин. Депутати розбіглися готуватися до свят, а ми всі ще раз переконалися, що самі сесійні засідання – це лише верхівка айсберга. Зазвичай все вирішується в кулуарах і через певні домовленості. Мотивувати свої рішення публічно мало хто хоче. Тому інколи наші депутати і їх вчинки здаються нам незрозумілими – ми просто не все знаємо.

Коментарі
Завантажується...