Дітлахи школи -інтернату отримали подарунки від Здолбунівської податкової

0 218

  1 Щорічно 3 грудня в світі відзначається Міжнародний День інвалідів. Цей день не даремно занесений до знаменної дати календаря, тому не звернути на нього увагу не можливо. Співпереживання, чуйність, щирість та щедрість, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину, розрадити в горі – ці риси характеру ще з давніх часів були притаманні нашому українському народу, нашій багатій землі. Доброта і милосердя – два крила, на яких тримається людство.

   Отже ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги. Ідучи по вулиці, ми бачимо людей зі слуховими апаратами, в інвалідному візку чи в темних окулярах. Глухота, сліпота, церебральний параліч… З такими хворобами народжуються діти, інколи це набута хвороба, і ніхто не застрахований від такого лиха протягом свого життя.

   В Острозькому районі існує спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для глухих дітей. У школі живуть та навчаються діти з вадами слуху та мовлення, серед них є також діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків. Головною метою школи-інтернату є розвиток і формування особистості, забезпечення соціально-психологічної реабілітації і трудової адаптації учнів, виховання загальнолюдських цінностей, задоволення потреб дітей з вадами фізичного розвитку у загальній освіті, соціальній допомозі і реабілітації. Школа-інтернат надає можливість дітям з вадами слуху здобути необхідні навички, готує учнів до вступу у спеціальні середні заклади та вищі навчальні заклади України.

   Саме сюди за сприяння обласної Ради профспілки працівників ДФС у Рівненській області завітала з нагоди Міжнародного Дня інвалідів начальник Здолбунівської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Мичка Руслана Степанівна. Як було відмічено вище, в школі-інтернаті навчаються, виховуються та отримують корекційну допомогу 117 дітей з вадами слуху та мовлення. Альбоми, канцелярські товари, солодощі – усе це стало в нагоді закладу, який дарує дітям надію на якісне повноцінне життя. Очолює комунальний заклад “Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІІ ступенів” Рівненської обласної ради прекрасна, чуйна, талановита та високопрофесійна людина, «Керівник» з великої літери Лебідь Галина Василівна, яка все тепло душі щоденно віддає цим маленьким знедоленим людям та робить усе можливе для того, щоб вони відчули себе повноцінними громадянами суспільства. Саме вона організувала роботу педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу так, що діти, учні, які не тільки навчаються, а й проживають і харчуються в цьому закладі, відчувають батьківську турботу та опіку. І навіть у нинішній час матеріальної скрути та військової російської агресії на сході України, вона разом зі своїми колегами зуміла так оптимізувати бюджетні кошти, благодійну допомогу, що мешканці цього закладу відчувають справді батьківську турботу про них. Тут панує тепло та сімейний затишок. В школі прекрасно відремонтовані та обладнані навчальні кабінети, спальні кімнати, їдальня та санітарні вузли. Тут бережуть кожну копійку. Роблять усе, щоб учні були не лише ситі та одягнуті, хоч і це дуже важливо, а й забезпечують навчальний процес таким чином, щоб прищепити дітям інтерес до наук та любов до України. А ще тут вчать підростаюче покоління економічній грамотності та податковій культурі шляхом залучення школярів до різноманітних конкурсів та лекцій на податкову тематику, що є актуальним в усі часи та допоможе дітям у майбутньому дорослому житті легше адаптуватися в суспільстві. Велика увага приділяється розвитку творчих здібностей вихованців школи-інтернату. Активно працюють різного роду секції, студії, які допомагають бачити та відчувати малюкам та школярам інтернату красу реального світу, його неповторність та багатогранність. Відсутність або вади слуху у дітей Острозької спецшколи-інтернату не заважають їхньому бажанню співати та танцювати. Свої навики та вміння вони не бояться демонструвати зі сцени. До Міжнародного Дня інвалідів, або Дня Подяки, як зазвичай прийнято називати цей день у закладі вони підготували справжній патріотичний концерт, присвячений бійцям АТО, чим підтвердили свою небайдужість та громадянську позицію. Свої таланти діти демонстрували в перервах між виступами гостей. Учасники танцювали, співали пісні з сурдо – перекладом, показували театральні мініатюри.

   Сяючі очі дітей, їх усміхнені обличчя були найкрасномовнішим доказом того, що вони щасливі від тої уваги, від того душевного тепла і щирої участі у їх долі, які вони одержують в школі-інтернаті.

   Гордістю кожної школи, і зокрема Острозької спеціальної школи-інтернату, є старшокласники, які долають вершини життєвого шляху. Випускники даної школи-інтернату навчаються в багатьох середніх професійних та вищих учбових закладах України. А здобувши освіту, стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

   Керівники комунального закладу “Острозька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІІ ступенів” Рівненської обласної ради були дуже вдячні всім, хто не залишився байдужим до проблем їхніх вихованців та за розуміння, підтримку, щиросердність, допомогу дітям з особливими потребами.

  Такі зустрічі та благодійні акції – це ще одна можливість звернути увагу на проблеми людей, які мають слабке здоров’я та потребують особливої допомоги та підтримки. Підтримка потрібна всім людям без винятку. Але особливо вона необхідна людям з обмеженими можливостями здоров’я. Відстоювати свої інтереси, доводити, що ти багато чого умієш, набагато легше, якщо з тобою однодумці.

   Ці зустрічі та акції ще раз підтверджують, що всі діти на землі рівні, вони мають однакові потреби та однакові права.

Коментарі
Завантажується...