Голову Здолбунівської районної ради оберуть 19 листопада

0 251

Здолбунівська районна територіальна комісія нарешті зареєструвала майже всіх депутатів районної ради і призначила дату першої сесії.

Отже, наступна районна рада буде складатися з тридцяти чотирьох обранців. По сім депутатів отримали Аграрна партія, Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Батьківщина».

Аграрну партію представлятимуть

–          Андріюк Олександр, генеральний директор ПАТ «Мізоцьке ремонтно-транспортне підприємство»

–          Кондратюк Богдан, вчитель Бущанської школи

–          Єнич Наталія, директор Старомощаницької школи

–          Ужелін Микола, директор ТзОВ «Метал Крафт»

–          Мороз Василь, охоронець приватної агрофірми «Долинське»

–          Ліщинський Анатолій, директор Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування

–          Дрозд Павло, виконуючий обов’язки директора державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Здолбунівський держспецлісгосп»

Оскільки Аграрна партія організовувалась у дуже стислі терміни, то й її представників наразі мало що об’єднує – адже це структура без чіткої ідеології. Наскільки відомо, при запрошенні людей до кандидування враховувались у першу чергу фахові якості, а сама партія позиціонує себе як місцева організація, спрямована в першу чергу на вирішення проблем району.

Блок Петра Порошенка «Солідарність» провів у районну раду таких депутатів

–          Тимощук Василь, голова Здолбунівської районної ради

–          Жовтанюк Ігор, заступник голови Здолбунівської районної ради

–          Власюк Леонід, перший заступник голови Здолбунівської районної державної адміністрації

–          Яріш Олег, завідувач Будеразької амбулаторії загальної практики сімейної медицини

–          Омельчук Анатолій, голова СФГ

–          Нечипорук Володимир, завідуючий Будеразькою ДДВМ

–          Балабат Володимир, лінійний агроном ТзОВ «Колос інвест»

Партія влади в усій красі – троє з чотирьох депутатів зараз уособлюють владу на Здолбунівщині. Причому для більшості обранців цієї політичної сили міграція з партії в партію природня протягом багатьох років. Причому зазвичай  вони обирають тих, хто наразі при владі. Для Тимощука і Яріша це була «Наша Україна», для Жовтанюка і Балабата  –  УНП, що формувала на той час владу на Рівненщині. Та й зовсім молодий Власюк свого часу швидко змінив «За Україну!» на більш перспективну «Свободу», але так само швидко перейшов до групи Тимощука, зрештою опинившись у списку «Солідарності».

«Батьківщину» представлятимуть

–          Дацюк Олег, директор ТзОВ «Промтехсервіс»

–          Тимощук Володимир, підприємець

–          Куляша Оксана, бухгалтер ТзОВ  «КОМ ЕКО Сервіс»

–          Колінько Олександр, головний економіст фінансового управління Здолбунівської районної державної адміністрації

–          Сац Світлана, завідуюча аптечним пунктом №2 МПП «Аптека»

–          Данилюк Олександр, головний спеціаліст відділу державного земельного кадастру Управління держземагентства у Здолбунівському районі

–          Бондаренко Олег, приватний нотаріус

Традиційно для цієї партії депутатами стали багаторічні її активісти. Тому з партійною дисципліною і відданістю партійним підходам проблем не буде. До речі, треба сказати, що для «Батьківщини» нова виборча система виявилась вкрай невигідною. Якби підрахунок голосів вівся зам системою простої більшості, набраної кандидатом на окрузі, то «Батьківщина» мала б 14 депутатів , оскільки її представники перемогли у саме такій кількості округів. Проте не всі стали депутатами через нові виборчі правила.

По чотири депутати обрано від «Самопомочі» і Радикальної партії Олега Ляшка

«Самопоміч» представлятимуть

–          Шадий Юрій, педагог-організатор Здовбицької школи

–          Щебет Ігор, підприємець

–          Кравчук Вадим, вчитель Здовбицької школи

–          Красовський Руслан, тимчасово не працюючий

Цікаво, що з чотирьох обранців від «Самопомочі» троє – здовбичани. І всі депутати ще донедавна були активістами сотні самооборони. Проте в неділю, 8 листопада, Юрій Шадий залишив структуру, яку сам і створював. Свою позицію пояснив у Фейсбуці. Чи підтримають його колеги по партії, буде зрозуміло найближчим часом.

Радикальна партія Олега Ляшка провела до ради таких депутатів

–          Герба Олександр, підприємець

–          Назаревич Валерій, голова фермерського господарства «Орхідея»

–          Марчук Ольга, викладач Рівненського економіко-гуманітарного коледжу

Ще один депутат від «радикалів» буде зареєстрований дещо пізніше, оскільки «прохідний» Микола Василюк-Полюшек переміг у одномандатному окрузі і став депутатом сільської ради. Крім того, він має виїжджати за кордон на постійне місце проживання. Тому невдовзі районна комісія має замість нього зареєструвати наступного кандидата в списку РПЛ.

Трьох депутатів отримала «Свобода»

–          Бухало Олександр, тимчасово не працюючий

–          Бородій Володимир, підприємець

–          Богатько Валерій, спеціаліст-землевпорядник Урвенської сільської ради

Найвідомішим з трьох є Бухало, який встиг попрацювати головою адміністрації в першів післяреволюційні місяці. Сказати щось про активну позицію ще двох кандидатів поки що складно.

Двоє депутатів в «УКРОПУ»

–          Ковальчук Василь, пенсіонер

–          Сірак Юрій, пенсіонер

Поки що в районі взагалі не видно діяльності «УКРОПУ», тому потрапляння до районної ради саме цих депутатів обґрунтувати нічим іншим, крім щасливого збігу обставин, не можна.

Отже, перша сесія, яка відбудеться 19 листопада, має обрати голову районної ради і його заступника. Звісно, це і буде головна інтрига цього непростого дня. Цікаво, хтось іще пам’ятає, що після революційних подій представники сотні самооборони так наполягали на публічності всіх призначень у районі, що ледь не мітинг влаштували при представленні того ж Бухала як голови адміністрації? Тепер же стоїть така дзвінка тиша, що не вхожі в кулуари місцевого політикуму громадяни навіть вгадувати не пробують, хто ж там претендує на посаду голови районної ради.

Нагадаємо, що дев’ять років цю посаду обіймає Василь Тимощук, і обіймає так міцно, що вирватися з чіпких обіймів Василя Олексійовича одне з головних владних крісел району не може ні при якій владі. Міняються голови адміністрацій, а Тимощук все ще в кріслі. Досягнення? Результати роботи? А навіщо вони йому, якщо за все відповідає адміністрація, а рада просто організовує і проводить сесії? Зате часу на формування групи підтримки, організацію інтриг і поширення пліток  предостатньо. Насправді в районі все більше і більше людей усвідомлюють, що панування на місцевому Олімпі групи Тимощука приносить більше шкоди, ніж користі. Тому всі розуміють, що спроба обрати іншого голову буде. Хто стане цим претендентом? Судячи з тиражованих і активно поширюваних у районі листівок і чуток, головним опонентом Василь Олексійович бачить лідера «Батьківщини» Олега Дацюка. Саме проти нього спрямовані брудні «післявиборчі» технології. Але Тимощук не був би собою, якби не задіював методів умовлянь і погроз, спрямованих на кожного депутата. Чи не кожного депутата обробляють особисто, декому телефонують навіть народні депутати різної політичної ваги. Які ще методи задіюватиме Тимощук, щоб зберегти улюблену посаду, побачимо протягом тижня. Але те, що він готовий боротись усіма способами за можливість і далі бути в «своєму» кріслі, беззаперечно.

Ми свідомо не «плюсуємо» і не «мінусуємо» депутатів за фракціями, як це роблять деякі наші колеги. Усвідомлюємо, що, як і в міській раді при обранні секретаря, справу може вирішити один голос. Фракції визначаться, прийме рішення кожен депутат. Результати перемовин і рішень ми побачимо вже через тиждень.

Коментарі
Завантажується...