Історичне місце 90-х: на Здолбунівщині урочисто підняли прапор України (ФОТО)

0 319

День прапора в Здолбунові сьогодні відзначався нетрадиційно – люди зібрались на площі Базарній, де в 1990 році взимку було встановлено вперше в області національний синьо-жовтий прапор.

Традиційні привітання від представників влади прозвучали в унісон – і голова адміністрації Сергій Кондрачук, і голова ради Олег Дацюк, і міський голова Ігор Ольшевський говорили про ті прапори, які наші воїни мають встановити над звільненими Донецьком, Луганськом і Сімферополем. Тому символічно і зворушливо виглядала акція передачі підписаних учасниками російсько-української війни прапорів учням здолбунівських шкіл. Та й піднімати прапор доручили бійцю-здолбунівчанину Андрію Дмитруку.

Згадали й тих, хто двадцять шість років тому піднімав той перший прапор – рухівців, просвітян, просто активістів-патріотів. Учасник тих подій Любомир Кінах поділився своїми спогадами. Видно було, що він і досі знову й знову переживає ті непрості дні, коли купка відважних активістів пішла всупереч радянській системі, ризикуючи роботою, свободою і добробутом своїх родин. Насправді історію роблять саме такі люди, бо вони у вирішальні дні беруть на себе відповідальність за долю країни. До речі, як і двадцять шість років тому, до піднятого прапора прилетів голуб, і був разом з людьми до самого завершення заходів.

І дай Боже, щоб юні хлопці й дівчата, яким сьогодні урочисто вручали паспорти громадян України, підхопили естафету жертовного служіння, і в потрібний час у відповідний спосіб зуміли виконати свою місію. І щоб їм ніколи не хотілось змінити отриманий сьогодні паспорт на документ громадянина іншої держави – навіть якщо там простіше й легше жити. Бо Україна – найкраща! І прапор у нас – найкращий! Бо з ним і за нього гинуть і перемагають наші хлопці на Сході.

Слава нашому прапору! Слава Україні!

Коментарі
Завантажується...