Кіпрська офшорка добиває дорогу на Здолбунівщині

0 568

До багатостраждального Глинська веде аж три дороги, і жодна не є нормальною. Проте на звання найгіршої цілком справедливо претендує та, що веде від Здовбиці повз птахопідприємство і сміттєзвалище. Так от саме ця дорога може стати ще гіршою, бо одне з сільгосппідприємств раптом саме в пору швидкого танення снігів вирішило забрати звідти контейнери з зерном. Ділянка розміщена якраз навпроти пташника. На відео ви самі бачите, як неймовірне болото з поля виноситься на залишки дороги, та й на трасу до Острога.

Що ж за підприємство вирішило так накапостити тим, хто користується цією дорогою, та й нам усім заодно? Отже, ця ділянка – розпайована земля. Вона в оренді в «Західної агровиробничої компанії», власником якої є мільярдер і земельний магнат Олег Бахматюк. Керівником одного з численних її підрозділів тут, на Здолбунівщині, є Леонід Волянюк. За інформацією, наданою нам поінформованим джерелом, контейнери і сам урожай не належать компанії Бахматюка. Це власність  «Акріс Агро», з якою «Захілна агровиробнича компанія» має домовленості, про які мало що відомо. Так от якраз ця «Акріс Агро» – типова офшорка, власником якої є АСТ ГЛОБАЛ ЕКСПОРТ ЛІМІТЕД , а кінцевий бенефіціарний власник (контролер) засновника юридичної особи – Міхаель Хрістос, що проживає на Кіпрі, район Нікосія, Іоаннінон 5, Строволос 2040. Цікаво, чи знає сам чолов’яга з дивовижним прізвищем про те, що робить на наших полях фірма, де він рахується власником? Директором у київському офісі є Олег Піскун, на якому рахується ще чимало фірм і фірмочок такого ж сумнівного походження.

Мешканці Глинська кажуть, що свого часу, коли підприємство Володимира Дрозда вивозило буряки з поля біля лісу, то навіть дорогу потім промили. Але він свій, він тут живе, тут його діти і внуки…

Що ж буде в цьому випадку? Частина контейнерів і мішків ще на полі, техніка стоїть. Більше тижня вся ця процедура нищення залишків дороги проходить. Мабуть, варто керівникам Здолбунівської районної державної адміністрації та районної ради знайти відповідальних і наполегливо попросити їх не нищити те, що вони не ремонтуватимуть. Тим  більше що й податків офшорні фірми  практично не платять. Принаймні в Україні.

Не виключено, зрештою, що ця офшорка в результаті належить не якомусь кіпрському дядьку, а власне тому ж Бахматюку, і всі ці суборенди потрібні лише для уникнення оподаткування. Як би там не було, а є орендар, його легко знайти. Щоб не довелося оформляти відрядження в Кіпр і шукати того, хто має відшкодувати району збитки.

Так що, коли будете їхати тією недобитою дорогою, згадайте незлим тихим словом мешканця сонячного Кіпру, який доруйновує залишки наших шляхів. Чи все ж владу, яка не вміє чи не хоче повпливати на таких «орендарів»?

Коментарі
Завантажується...