КІР прогресує: інформує Здолбунівське районне лабораторне відділення

0 373

В районі з жовтня поточного року спостерігається різкий підйом захворюваності кором. Впродовж дев’яти місяців 2018 року захворіло 39 людей. В жовтні зареєстровано 43 випадки кору у 29 дітей і 14 дорослих. В листопаді захворіло 72 людини, з яких: 54 дитини, 18 дорослих. За даними моніторингу інфекційної захворюваності станом на 22.11.2018 підтверджений діагноз кір у 154 хворих, повідомляє Первинка Здолбунівщини. 
Впродовж жовтня-листопада випадки кору реєструвались в м. Здолбунові – 76, у селах Ільпінь – 8, Богдашів – 7, Здовбиця – 6, Кошатів – 4, Глинськ – 5, Орестів – 2, П’ятигори – 1, Новосілки – 1, Уїздці – 3, Йосипівка – 1, Миротин – 1. 
З початку навчального року зареєстровано випадки захворюваності кором у всіх школах м. Здолбунова та по одному випадку у Глинській ЗОШ І-ІІІ ст. та Здолбунівському професійному училищі залізничного транспорту. 
Захворіли кором діти дошкільних навчальних закладів: «Грайлик» – 1 випадок кору, «Ладоньки» – 2, «Чебурашка» – 3, «Усмішка» – 1, «Ромашка» с. Здовбиця – 2. 
Серед захворілих – працівники освіти (вчитель Заліської ЗОШ І ст. і помічник вихователя ДНЗ «Дзвіночок»).
За результатами аналізу щепленості проти кору встановлено, що у жодному із загальноосвітніх закладів обсяг охоплення щепленнями не досягає рекомендованого ВООЗ (95%). На момент виявлення перших хворих відсоток щеплених серед контактних дітей становив: Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 60%, ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – 69,8%, ЗОШ І-ІІІ ст. №6 – 80,2%, ЗОШ І – ІІІ ст. №5 – 77,7%, ЗОШ І-ІІІ № 3 – 82,8%, гімназія – 75,2%. 
Ризик масового поширення кору можна зупинити приведенням показника профілактичного щеплення до рекомендованого (95%). 
Наразі необхідними є заходи з недопущення невакцинованих дітей у заклади освіти та проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показами. Запровадження відповідних заходів у районі розглядатиме комісія з питань ТЕБ та НС.

Коментарі
Завантажується...