Королюк: виплату доплат працівникам культури Здолбунівщини гальмує Кабмін

Королюк: виплату доплат працівникам культури Здолбунівщини гальмує Кабмін

Кабінет Міністрів гальмує прийняття нормативних актів, згідно яких повинні виплачуватися доплати за вислугу років працівникам культури. Саме так прокоментував народний депутат Валентин Королюк відповідь Миколи Азарова на свій депутатський запит.

Як ми вже повідомляли, працівники закладів культури Здолбунівського району звернулися до народного депутата Валентина Королюка з проблемою: їм не доплачують надбавку за вислугу років. І справа ця – не місцевого значення. Не доплачують працівникам державних та комунальних закладів культури, які працюють у сфері культури і мистецтва, в усій Україні!

Відтак Валентин Королюк невідкладно зареєстрував депутатський запит, у якому звернувся до прем’єр-міністра країни Миколи Азарова з вимогою розробити механізм щодо встановлення розмірів та порядку доплати за вислугу років працівникам культури та мистецтва. Це право їм гарантує Закон України «Про культуру», зокрема 29 стаття.

22 квітня, як йдеться у відповіді народному депутату, уряд розглянув проекти постанов, які були розроблені на виконання вимог закону, і… відклав їх прийняття. Одночасно він доручив профільним міністерствам подати пропозиції щодо фінансового забезпечення цих актів.

«Мене абсолютно не влаштовує відповідь на мій депутатський запит, – зазначає Валентин Королюк. – Найлегше сказати: немає грошей! І це для кого – для працівників культури, у яких і так зарплата мізерна… Гроші у країні є! Їх просто треба перестати красти!».

Відтак Валентин Королюк планує повторно звернутися до Кабінету Міністрів, щоб уряд виконав вимогу закону, а працівники культури нарешті почали отримувати законні виплати за вислугу років.

Прес-служба Народного депутата Валентина Королюка

 • Виктор Вилин

  Головбухи державних установ (юридичних осіб) укладають багатотисячні угоди із приватними підприємствами (договори підряду, держзакупівель і т.п.). Часто ці угоди є збитковими для держави, а інколи – просто злочинними. Як правило, такі головбухи формально не мають свого рухомого і нерухомого майна — усе їхнє майно рахується за родичами.
  Пропозиція полягає в тому, що працівник, який укладає фінансові договори, повинен мати особисте майно, за ціною співвимірне із сумою таких угод. Бо ж на практиці виходить так, що головбух, який наніс збитки державі на мільйони гривень, відповідальність несе лише у розмірі своєї місячної заробітної плати, оскільки іншого майна, на яке можна накласти стягнення, просто не має.
  Тому вважаю, що треба дослідити вже працюючих головбухів державних установ на наяність у них майна, і якщо виявиться, що його немає, то замінити таких головбухів на тих, що майно мають. Або зобов”язати працюючих головбухів оформити своє майно на себе особисто у встановлений термін.

  • Світлана

   Та де ви стільки мільйонерів наберете, готових працювати головбухами???!!! У відділу освіти багатомільйонні бюджети. Невже ви думаєте, що Андріюк піде працювати головним бухгалтером відділу освіти? Це несерйозно. Та й ідея відповідати власним майном неправильна, по-моєму. Та й не від бухгалтера залежить, з ким укладуть угоду по тендеру чи на якийсь ремонт. При попередній владі це вирішував чи не голова адміністрації, наперед знаючи суму відкатів у “свого” підприємця. Побачимо, як буде тепер.

X