Медики Здолбунівщини не заробили навіть на кутю

0 303
Завтра Святвечір, а представники первинної медицини Здолбунівщини святкувати не мають з чим. Зарплати за грудень вони так і не отримали. Попри бадьорі запевнення голови адміністраціі Сергія Кондрачука, що медична субвенція з державного бюджету надійде до кінця року (вже минулого), її так і немає. Тепер проблеми медиків на наступній сесії районної ради буде закривати районний бюджет. Чи можна було уникнути таких проблем? Так, можна було б. Якби для адміністрації пріоритетом була виплата заробітної плати, а не власний піар, все могло б бути добре. Проте цілий рік хотілося перерізати стрічечки, розміщувати фоточки у фейсбуці і піаритися. А там, у кінці року, держава все закриє… А вона не закрила! Тепер борги із зарплати, про які мовчить адміністрація… Звісно, на сесії 11 січня районний бюджет усе закриє. Але районний бюджет, а не приватна кишеня високопоставленого чиновника, який так любить розказувати про свої успіхи (аж лекції дітям читає про успішність). Що ж, неповага до людей – досі визначальна риса нашої дуже “успішної” адміністрації. А працівники медицини написали ось таке звернення, яке ми пропонуємо вашій увазі.

Медичні працівники Центру не отримали більшої частини заробітної плати за грудень минулого року.
Була надія, що проблема вирішиться у перші дні Нового року. Хоча би тому, що це не звичайний період, а переддень великого християнського свята. Завтра – Святий вечір, далі – колядники, а ще в такі дні люди ходять один до одного в гості…
Наростає обурення, яке має цілком очевидне виправдання. Зі шпальт періодичних видань, сторінок фейсбуку і екранів телевізорів можновладці звітують про позитивні зміни у різних сферах, однак жоден з них не взяв на себе відповідальність за те, що звичайний лікар і медична сестра вчасно не отримали зароблені кошти за свою непросту працю.
Ніхто не сумнівається, що наявна ситуація має свої «об’єктивні» причини і «пояснення», знайдуться навіть «стрілочники». Та чи все можливе зроблено, аби не допустити подібного? Чи, можливо, така звична для багатьох українців проблема як нестача грошей на щоденні потреби дуже швидко забувається чиновником, якщо перестає бути його особистою проблемою?
Сьогодні принизили людей, для яких гуманність і милосердя є складовою не лише професії, а й душі. Далі – куди?

Коментарі
Завантажується...