Медицина Здолбунівщини: чи потиснуть руки один одному Андріюк та Сухляк

0 297
Медицина Здолбунівщини: чи потиснуть руки один одному Андріюк та Сухляк

Здолбунівська лікарняна «санта-барбара» продовжилася сьогодні на спільному засіданні двох комісій районної ради – з питань бюджету і фінансів; та  з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізкультури та спорту.
Причиною став лист головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні Владислава Сухляка щодо реформування медицини в районі, де він просить визначитися з Мізоцькою лікарнею, в тому числі й задля усунення соціальної напруги в Мізочі і навколишніх селах.
Хоча великою несподіванкою для більшості зацікавлених стало доручення голови районної державної адміністрації Сергія Кондрачука, яким він зобов’язав керівника територіального центру соціального обслуговування населення Анатолія Ліщинського утворити в Мізочі аналог відділення, яке існує в Будеражі – з п’ятнадцятьма соціальними ліжками для людей, що потребують постійного догляду. Тут відразу виникає кілька питань. По-перше, це доручення голови суперечить рішенню районної ради, яке чітко говорить про відновлення роботи терапевтичного відділення в Мізочі. Звісно, можна говорити про нюанси значень слів, але депутати голосували не за соціальні ліжка терцентру. Бо це не має жодного відношення до медичного обслуговування жителів Мізоча і навколишніх сіл. По-друге, в дорученні є фраза «вивчивши питання». Хто ж його вивчав і коли, якщо той самий Ліщинський нічого не знав про підготовку подібного розпорядження, і ніхто його не питав, чи обґрунтоване таке рішення? По-третє, таке відділення не потрібне. Бо є такі ліжка в Будеражі, є будинок-інтернат у Здолбунові. Ніхто не обґрунтував потреби в додаткових соціальних ліжках, а доручення є. По-четверте, якщо відкривати таке відділення, то треба повністю переобладнати приміщення. В кожній кімнаті має бути душ і туалет, має бути ліфт – у приміщенні три поверхи. Для людей, які потребують догляду, це необхідна передумова. Має бути сучасна кухня. Ну й персонал для обслуговування потрібен, ще й який! Хоча «який», ніхто не рахував. Схоже, що видатки на таке відділення будуть значно більшими, ніж на закрите з метою економії коштів терапевтичне відділення.
Щось не так з логікою в нашого голови. Закриваємо працююче відділення, яке потрібне людям, і плануємо відкриття значно дорожчого відділення, яке ніхто відкривати не просить… Ще хтось сумнівається, що рішення про закриття терапевтичного відділення в Мізочі було суто політичним, щоб «насолити» Олександру Андріюку?
Але повернемося до обговорення. Були також пропозиції про відкриття додаткових ліжок денного стаціонару (десять у Мізочі зараз є) або хоспісу. Проте, як слушно зауважив Олег Сумко, денний стаціонар не замінить цілодобової медичної допомоги. До речі, він же озвучив цікаві дані: в області було дев’ять лікарень типу Мізоцької. Не закрито жодної. Ніхто не захотів економити, створюючи проблеми собі й людям.
Що ж до хоспісу, то всі присутні погодились, що це надто специфічний заклад, і він точно не потрібен наразі в Мізочі, бо й в існуючому в Дубно є вільні місця.
Як слушно сказав Олександр Андріюк, є рішення ради про поновлення роботи терапевтичного відділення в Мізочі, а адміністрація видає доручення без жодних розрахунків зовсім іншого змісту. Є територіальна громада, і її думку ніхто не питав. Андріюк запропонував доручити балансоутримувачу приміщення (Сухляку) розробити проектно-кошторисну документацію для збереження відділення. Зрештою саме за це рішення депутати й проголосували, хоч і не одноголосно.
Звісно, Владиславу Сухляку відривати гроші від куцого медичного бюджету на документацію важко. Нам треба флюорограф, нам треба інша дороговартісна апаратура, є проблема з приміщенням терапевтичного відділення. Але якщо адміністрація знає, за що відкрити нікому не потрібне відділення тер центру, то точно знайде гроші на куди дешевшу документацію. Бо правильно говорив голова районної ради Олег Дацюк – це приміщення не Дацюка, не Сухляка, не Андріюка. Воно належить громаді. І його треба як мінімум зберегти, щоб люди не винесли депутатів за безгосподарність у нецивілізований спосіб.
Цього разу обійшлось без бійок і ляпасів. Усі говорили, що разом треба шукати рішення проблеми (зауважимо – самостійно створеної, бо хтось когось не хотів чути). Апофеозом миролюбності стала фраза Олександра Андріюка: «Влад, я готовий з тобою працювати, я готовий потиснути тобі руку». На що Сухляк відповів: «Я теж». Але ніхто не встав і руку не потиснув… Зі щирим сподіванням, що скоро так і буде, що всі залишать амбіції, визнають помилки і навчаться чути людей і опонента, залишала більшість депутатів засідання комісії.
Правда, не було голови адміністрації. А він же ж вимагатиме від Ліщинського виконання доручення… Як же ж не хочеться, щоб знову амбіційними і провокативними рішеннями голови адміністрації було зруйновано крихкі паростки порозуміння, які ніби з’явилися сьогодні!

Коментарі
Завантажується...