Мешканці Здолбунівщини стверджують, що автобусом Рівне-Кошатів кермує водій з двома інсультами

0 392

Нещодавно до редакції zdolbuniv.com звернулись мешканці Кошатова, що на Здолбунівщині. Текст звернення мешканців села ми подаємо з мінімальними правками:

…Дуже прошу оприлюднити цю інформацію, можливо так щось дійде до перевізника, чи хтось притягне вже її до відповідальності. Дуже прошу не розголошувати моє ім‘я так як можуть бути погрози в мою сторону. На маршрутному таксі “Рівне – Кошатів” перевізник поновив водія, який більше ніж пів року тому переніс 2 інсульти. На заміну виходить у деяких випадках водій, який переніс мікроінсульт. Жителі села сказати що в шоці, це нічого не сказати. Можливо через вас ми зможемо донести до потрібних людей, що може статись від такої халатності. Наперед дякую.”

Ситуація однозначно важка, і ми розуміємо стурбованість жителів села, адже інсульти вкрай рідко проходять без ускладнень. Загальна заборона на водіння автомобіля після перенесеного інсульту становить від трьох до шести місяців. За цей період організм зможе відновитися до задовільного стану. Але навіть після успішної реабілітації хворий може виявитися нездатним до водіння автомобіля. Цьому може перешкодити ряд серйозних проблем:

  • Відсутня ясність мислення.
  • Складно оцінити ситуацію на дорозі.
  • Несвоєчасна реакція і загальмованість дій.
  • Труднощі з гальмуванням.

Ці фактори несприятливо позначаються на поведінці під час їзди. Пацієнт представляє ризик для інших учасників руху, і сам може сильно постраждати. Сильне погіршення поля зору та когнітивні порушення після інсульту є категоричними протипоказаннями для водіння.

Жодна медична комісія не дасть дозвіл на роботу водієм після перенесеного захворювання, особливо якщо мова йде про перевезення пасажирів. Дані про стан пацієнта (наприклад, проблеми із зором, порушення координації) вносяться в особисту медичну карту, і комісія приймає їх до уваги при видачі висновку.

Мешканці, що звернулись до нас з цією інформацією, допускають фальсифікацію медичних висновків, тому ми, знаючи, що нас читає керівництво поліції, просимо ініціювати проведення медичного огляду водіїв автобусів на рейсі “Рівне-Кошатів” та повідомити стурбовану громадськість про результати перевірки. Та й взагалі, хотілось би знати, чи проходять щодня перед рейсом медогляд водії пасажирського транспорту, що працює в районі, і як саме і де це відбувається. Адже безпека пасажирів може бути забезпечена лише здоровим водієм. Думаємо, що відповідні структури адміністрації мали б поцікавитися дотриманням законодавства в цій сфері.

Коментарі
Завантажується...