Міністр освіти вимагає, щоб цинічні чиновники повернули гроші вчителям. Здолбунова це стосується безпосередньо.

0 383

Останнім часом освітянські кошти в епіцентрі уваги громади. Адже попри реальне і дуже суттєве збільшення надходжень до місцевих бюджетів на потреби розвитку, чомусь наші районні чиновники в особі голови Здолбунівської районної державної адміністрації Сергія Кондрачука і начальника відділу освіти Ігоря Антонюка вирішили, що кошти освітньої субвенції, надані державою, ледве не їх власність, і розподіляють їх одноосібно, керуючись лише власними уявленнями про потреби району.

Мало того, що розподілені між школами залишки минулорічної освітньої субвенції викликали справедливе нарікання багатьох директорів, адже принципи розподілу були дуже сумнівні. То ще й тепер директорам довели до відома, що грошей на зарплату цього року недостатньо, тому надбавка за престижність буде виплачуватися в сумі не більше як 10% (минулого року було передбачених законом 20%). Начальник відділу освіти на нараді з керівниками шкільних профспілкових комітетів навіть просив проголосувати (!) за погодження надбавки в 7,5%! Хоча спершу пропозиції були 5% сільським школам і 10% міським…

Ускладнюється ситуація тим, що нові норми, прописані минулого року в Законі про освіту, не узгоджуються з численними законами і підзаконними актами. Тому Здолбунівська районна рада ще кілька тижнів тому звернулась до Міністерства освіти за роз’ясненнями з приводу питань, що стосуються регулювання відносин між районною радою як власником закладів освіти, і відділом освіти, який поки що згідно попередніх нормативів здійснює виконання функцій управління. Адже поки що незрозуміло, хто призначає директорів шкіл, затверджує кошторисні призначення, чи є відділ освіти уповноваженою особою, чи можна частково делегувати повноваження, чи можна затверджувати нове положення про призначення керівників навчальних закладів. Чіткі відповіді на всі ці питання дали б можливість уникнути ситуації одноосібного втручання у фінансові справи шкіл осіб, які до тих грошей не мають жодного стосунку – бо це субвенція держави.

І ось міністр освіти Лілія Гриневич відреагувала на ситуацію в багатьох районах України, де освітянські чиновники сплутали служіння державі з поведінкою поміщиків. До речі, пані міністр також зауважила, що ресурсів на матеріально-технічне забезпечення більш ніж достатньо, бо держава збільшила фінансування в десять разів! Це до теми «ми зробили», «я і моя команда». Наразі зауваження міністра доводить, що ніяка районна «команда» до того відношення не має, бо то державна політика передачі фінансів на місця.

Пропонуємо вам прочитати повідомлення Лілії Гриневич, а депутатам районної ради слід зробити те, про що говорить пані міністр – повернути гроші школам.

У Міністерство освіти і науки України почали надходити повідомлення про те, що в окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність, а в деяких місцевостях педагогів навіть змушують протягом карантину брати відпустку за власний рахунок.

Очевидно, що така ситуація є абсолютно неприпустимою.

Освітньої субвенції на зарплати вистачає для виплати коштів вчителям. Ще з минулого року на рівні місцевих бюджетів осіли значні залишки освітньої субвенції. Ми вирішили підтримати місцеві органи та дозволили використовувати ці гроші на матеріально-технічне забезпечення. Тепер місцеві органи економлять на вчителях по максимуму.

Рішення є, і воно доволі просте. Якщо це продовжиться, ми внесемо зміни до відповідної постанови і жодної копійки із залишків освітньої субвенції на матеріально-технічне забезпечення місцеві органи витратити не зможуть.

На місцях є значні субвенції на матеріально-технічне забезпечення з державного бюджету, до 10 разів збільшилися надходження до місцевих бюджетів у межах децентралізації. При цьому заощаджувати на вчителях – це окремий різновид цинізму.

Звісно, можуть бути об’єктивні обставини, і коштів у деяких окремих місцевостях може не вистачати. Це було і в попередні роки, і ми в робочому порядку реагували на такі ситуації. Пишіть лист на МОН і ми шукатимемо спосіб відкоригувати. Але урізати зарплати та відправляти вчителів у примусові відпустки, аби притримати гроші і направити їх за іншим призначенням – це щось нове.

Коментарі
Завантажується...