На добудову пантеону УПА у Гурбах виділять 150 000 гривень

На добудову пантеону УПА у Гурбах виділять 150 000 гривень

7 жовтня 2013 року при в.о.голови районної ради.Мельнику Я.Р відбулася нарада по питанню проведення робіт по будівництву меморіального комплексу «Героям Гурбинської битви» біля урочища Гурби (впорядкування місця захоронення, будівництво крипт). В роботі наради прийняли участь Нечипорук В.М. – начальник фінуправління, Щавінський В.Р. – начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства та Баранов В.Ф. – Будеразький сільський голова.

З обласного бюджету Будеразькому сільському бюджету на будівництво меморіального комплексу «Героям Гурбинської битви» біля урочища Гурби виділено субвенцію в сумі 150 тис. грн. В цьому році потрібно освоїти виділені кошти і завершити будівництво першої черги меморіального комплексу. Для проведення даних робіт потрібно провести сесію Будеразької сільської ради, на якій прийняти субвенцію, заключити сільській раді договір з підрядною організацією і з 15 жовтня розпочати будівельні роботи.

Джерело – zdolbrada.rv.ua

 • Yury Popko

  Не бачу потреби тратити таку сумму на ідолізацію подвигу ворогів власного народу під керівництвом полковника СС на території де живе народ який їх ненавидить. Це моя особисто думка

  • А от я не вважаю витрачати взагалі будь-які кошти на виродків, що поховані в парку (там не ветерани, а НКВДисти, що вбивали повстанців після війни). Тут скільки людей – стільки і думок. Фактом є те, що на покрову і в Гурби їздять не по рознарядці, як на 9-е травня, а по власній волі. Це і демонструє, кого на нашій землі люблять і пам’ятають, а кого ненавидить.

   • Yury Popko

    Да ради бога ставте що завгодно, просто в нашому районі, тобто в Здолбунівському, є дуже багато проблем які потребують вирішення. І ще питання – чому така категоричність в питаннях повстанців? Чи це тема для проповстанських абсолютів і совко-ненависників?

    • Фрази “Да ради бога ставте що завгодно” я не зрозумів. Якщо це про пам’ятник Бандері – то я був проти того встановлення, ця людина не має жодного відношення до міста, тому нащо його втулили я не розумію й досі. В Гурбах же ж не до кінця знищений Нифонтом пантеон та могили. Це святе місце для більшості Здолбунівчан. Щодо категоричності – ну напевно тому, що в мене є родичі які в УПА загинули, чув розповіді від діда (земля йому пухом) як теперішні “ветерани” (хоча і вони вже давно померли) на його очах вбили його батька… Історія не буває виключно чорно-білою. Кожна сторона має свої недоліки та провини, які завжди люблять списувати на “воєнний час”. Проте для мене що нацисти, що комуністи – окупанти. Сторона, що воювала на стороні України була лише одна – і це була УПА.

X