На сесії Здолбунівської районної ради вкотре обговорили скорочення ліжко-місць у Здолбунівській ЦРЛ

На сесії Здолбунівської районної ради вкотре обговорили скорочення ліжко-місць у Здолбунівській ЦРЛ

21 грудня відбулося пленарне засідання 13 сесії Здолбунівської районної ради сьомого скликання під головуванням голови районної ради Олега Дацюка.
У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, депутат обласної ради Владислав Сухляк, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, голови місцевих рад району, керівники районних організацій, установ, підприємств, представники засобів масової інформації та громадськість району.
На засіданні були присутні 32 депутати районної ради, які обговорили та прийняли рішення по 29 питаннях порядку денного сесії. Всі питання були детально опрацьовані попередньо  на постійних комісіях та президії районної ради.
Одним із основних питань був звіт голови районної ради про свою діяльність за період з грудня 2015 року по грудень 2016 року. Олег Євгенійович ознайомив депутатів із звітом під час засідань постійних комісій і на сесії в результаті голосування дане рішення одноголосно прийняте депутатами.
Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва  райдержадміністрації Валентина Бухало проінформувала про хід виконання Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2016 рік та про проект Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2017 рік.
Серед інших питань, які розглядалися на сесії були такі: про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік, про план роботи районної ради на 2017 рік, про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік, про хід виконання районних програм, про розгляд депутатських запитів.
Разом з тим, на сесії гостро стояло питання про скорочення 25 ліжко-місць Здолбунівської ЦРЛ. Питання, яке вже неодноразово піднімалося та обговорювалося на комісіях та сесіях районної ради. Не були осторонь і сільські ради, які прийняли звернення до районної ради та райдержадміністрації про недопущення скорочення 25 ліжко-місць в терапевтичному відділенні №2 смт.Мізоч Здолбунівської ЦРЛ. З текстом звернення присутніх ознайомив Мізоцький селищний голова Богдан Похилюк. В результаті обговорення даного питання, було прийнято «соломонове рішення»: скоротити 7 ліжко-місць в терапевтичному відділенні №2 смт.Мізоч Здолбунівської ЦРЛ, решту –  в відділеннях Здолбунівської ЦРЛ.
Крім того, депутати прийняли  звернення до  управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації щодо створення госпітального округу  на базі Здолбунівської центральної районної лікарні, в зв’язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року № 932, в якій затверджено Порядок створення госпітальних округів. В разі прийняття рішення про створення госпітального округу не в Здолбунові, призведе до примусового закриття окремих відділень Здолбунівської центральної районної лікарні, необґрунтованого скорочення ліжок та унеможливить надання своєчасної спеціалізованої медичної допомоги хворим Здолбунівського району.

Фото та матеріал – zdolbrada.rv.ua

  • Петро Воля

    Може тепер уже, після такого “соломонового рішення”, яке мало прийнятися вже давно, а не сторювати конфліктну ситуацію між лікарнями, вже перестануть текти слюні у самих активних дописувачів підшкурної газетки-сайту “Здолбунів сіті”????Може вже нарешті оті всі “Алекси” і їм подібна мішура угомониться???Ми не знаємо, що нас чекає завтра.А навколо таких буденних, робочих питань крутиться інтрига, яку створюють перші люди РДА.Мисліть масштабніше, панове.Люди вас вибирали не для популістських вибриків за трибуною!!!

  • Іван

    Останній абзац прочитав і хотів було подумати: от як-то районні обранці дбають про наше здоров”я та престиж свого району. Та, вчергове, гарно казка мовиться, а діло – не робиться. Для чого звертатись постфактум до того управління з приводу госпітальних округів? Коли уже “Всі регіони України визначили госпітальні округи, проекти 7-ми – скерували на доопрацювання”. (серед цих 7-ми Рівненщина не значиться)”. Цитую з офіційного сайту Мінохорони здоров”я за 21.12. п.р.: Міністерство охорони здоров’я в рамках наради з головами управлінь охорони здоров’я всіх регіонів України розглянуло проекти госпітальних округів, обговоривши їх межі та склад лікарень. Проекти представили 24 області та м.Київ. Після презентації 19 областей підтвердили свою відповідність затвердженій методиці формування округів, на доопрацювання повернуто проекти госпітальних округів Львівської, Одеської, Закарпатської, Черкаської, Івано-Франківської, Донецької та Луганської областей. Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, до кінця грудня поточного року плани всіх округів мають бути надіслані регіонами на затвердження. У разі, якщо регіон його не подасть, МОЗ буде вимушений ухвалити рішення самостійно. Шановні місцеві обранці, то в якому варіанті подано округи нашої області і де місце серед тих округів Здолбунова? Хто, як не ви, нами обрані мали б, ну якщо вже не порадитись з нами, вашими виборцями, то принаймні нас хоч “до”, а не “після”, про цю соціальну новацію поінформувати. Ну, а якщо вже й ви про це не знаєте, чи й вас про це не запитували, то, скажіть, для чого ви нам потрібні? А чи й з обома головами району ніхто не радився стосовно включення /створення госпітального округу для Здолбунівського району ? Як -то так “без вас вас женили”? Та, зрештою, один з голів району – успішний менеджер: має неабиякий досвід управління, а відповідно й лобіювання інтересів, аж семи підприємств, практику у проведенні операцій з цінними паперами ПРАТ “Здолбунів-Фармація” та ефективного використання численної кількості земельних ділянок. То чому ж забракло часу, досвіду, зв”язків, чого ще для лобіювання ( в хорошому значенні) медичної реформи з користю для свого району?

X