На Здолбунівщині через відмову орендаря пускати людей до ставків відбудеться схід сіл

0 424

Увага! Жителі Богдашівської ради та усі, кому не байдужа доля “Богдашівських ставків”, запрошуємо вас, 18 травня (п’ятниця) о 20:00 на схід сіл. Зустріч з орендарями відбудеться біля шлюзу на ставках.

Запрошуємо представників влади та місцевих ЗМІ для контролю перебігу обговорення!

Трішки передісторії: “Богдашівський стави” довгий час були у вільному доступі жителів села, однак останнім часом бажаючих відпочити за рибалкою та пікніком на березі ставу почали виганяти. Підставою цього, як виявилось, стала оренда ставу, про яку місцеві жителі ні словом, ні духом.

Для довідки: Умови договору оренди мають бути оприлюднені. Відповідно до українського законодавства, рішення органів місцевого самоврядування, що стосуються обмеження прав громадян, повинні бути публічними, тобто опубліковані в пресі та вивішені (проілюстровані) в доступному для жителів села місці. Випадок оренди ставка — саме такий. Можна зробити витяг з договору, повісити його на дошці оголошень, яка є біля кожної сільради, і обов’язково — біля самого ставка. Словом, якщо орендарі ховають договір оренди, то місцеві мешканці мають повне право проігнорувати усні заяви орендарів про якісь обмеження чи заборони.

Чи може бути записано в договорі оренди, що до ставка немає вільного доступу? Чи може орендар обгородити ставок парканом і впускати на прибережну територію тільки на власний розсуд? Ні. Однозначно має зберігатися вільний доступ до водойми для купання та напування худоби. Отже, ніякого паркану не може бути. Зазвичай органи місцевого самоврядування зобов’язують орендарів визначити на водоймі місця для відпочинку і купання людей та любительського лову риби, закріпити їх відповідними знаками, організувати безпечний відпочинок людей на водоймі, провести обстеження територій відпочинку із залученням відповідних служб МНС, облаштувати та створити сезонні рятувальні пости, вести догляд та утримання місць відпочинку людей в належному санітарному стані, забезпечити доступ громадян з обмеженими фізичними можливостями. Усе це відображається у договорі.

Давайте разом розберемося, на яких умовах було орендовано ставок!!!

Юлія Люкшин у соціальній мережі facebook

Коментарі
Завантажується...