На Здолбунівщині є талановиті діти, але їх побачили лише учні

0 354

У Здолбунові тривають Шевченківські урочистості. 30 березня районний будинок культури приймав учнів – переможців і учасників різноманітних конкурсів і фестивалів, присвячених творчості генія українського народу, що відбувалися протягом березня.

Переповнений школярами зал не завжди був зацікавлений побаченим і почутим. Традиції – це чудово! Але не так уже й багато було нових форм і підходів, а хотілось би, щоб ідеї сучасного прочитання Шевченка все ж дійшли і до нашого району. Проте що там казати, якщо у вступному слові голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук почав розповідати про Шевченківську естафету і плани вшанування поета на цілий рік! Краще б прочитав щось із «Кобзаря», тим більше що він це вміє робити зовсім непогано! А так певний елемент нещирості був закладений уже з цього вступного слова.

Хоча в цілому не можна не відзначити високий рівень більшості учасників.

Зокрема, переможниця обласного конкурсу читців-декламаторів, учениця Здолбунівської гімназії Сусанна Семенюк прочитала два зовсім різних твори Тараса Шевченка – «Дівичії ночі» і «Полякам». Прочитала душею, серцем, і дуже фахово. Якщо вже бути суб’єктивною, то «Дівичії ночі» були цікавіші хоча б тому, що це справді дівочий вірш, і дівчатам він буде зрозумілий завжди, поки на світі існуватиме кохання.

Дуже старанно підійшли до інсценізації непростого твору «Відьма» учні Ступнівського ліцею. Але особливою зіркою в цій групі таки була Зоряна Головай. Талановита дівчина з чудовим голосом була природньою і невимушеною, і наступні пісні у її виконанні лише підтвердили – маємо в районі справжній скарб. Молодець, Зоряна!

Не менш талановитою є дев’ятикласниця Здовбицької школи Олександра Савчук. Босонога дівчина чудово відчула баладу «Причинна», а її спів дуже органічно доповнив читання. Харизматична красуня полонила серця слухачів і наступними піснями.

Свято завершилося. До наступного є ще рік. Думаємо, відділу освіти варто сміливіше експериментувати, використовувати якомога менше штампів. А відділу культури варто співпрацювати з освітянами, бо найбільш талановиті діти лише б прикрасили районне свято.

Коментарі
Завантажується...