На Здолбунівщині Московський патріархат збудує храм на честь російського царя

0 336

Щоразу, коли українські патріоти говорять про те, що церква Московського патріархату ворожа Україні, її адепти піднімають ґвалт на всю країну – як же ж, а ми ж канонічні, а ми ж теж українці, а не розпалюйте ворожнечу… Можна було б погодитись, але ні… «Русскій мір», який і далі будує ця церква, попри російську агресію проти України, й далі розпускає свої ведмежі лапи на нашій землі.

Ось таке повідомлення з’явилось на інформаційних ресурсах області:

13296212_273928929624232_1126048557_n«У неділю, 29 травня, владика (УПЦ) Варфоломій прибув до Хрестовоздвиженської парафії села Богдашів, що на Здолбунівщині. Там, у співслужінні благочинного Здолбунівського району митрофорного протоієрея Юрія Шевчука, настоятеля протоієрея Сергія Рудюка, керівника Соціального відділу Рівненської єпархії протоієрея Василія Начева та прибулого духовенства, архієрей звершив освячення наріжного каменю під будівництво нового храму святих Царственних мучеників.»

Не зовсім зрозуміло, навіщо в Богдашеві ще одна російська церква. Але цілком зрозуміло, що навіть саме освячення несе в собі серйозний привід для стурбованості – церкву освячено в честь російського царя Ніколая ІІ і його родини!!! Саме вони канонізовані Російською церквою як страстотерпці в 2000 році. Саме вони – «царственні мученики»!

Ніяким чином не виправдовуємо більшовиків, які розстріляли імператорську сім’ю в 1917 році. Проте сама постать Ніколая ІІ більш ніж суперечлива – вся його «святість» полягає в імперській політиці, спрямованій на «велич» Росії.

Кілька фактів: цар був любителем містики, легко підпадав під вплив усіляких «ясновидців», на кшалт відомого авантюриста-«чаклуна» Грігорія Распутіна.  Зробив ставку на жандармський репресивний апарат, політичні провокації та репресії. Це був період створення проурядових «чорносотених» організацій та провокації єврейських погромів; розстріл народної демонстації 9 січня 1905 в Петербурзі, яка призвела до революційного вибуху 1905-1907, та судова справа по повністю сфальсифікованому звинуваченню у «ритуальних вбивствах» православних слов’янських дітей євреями — «Справа Бейліса» (1913).

Заборона святкування сторіччя з дня народження Тараса Шевченка, цензура «Кобзаря», заборона навчання українською мовою, та й взагалі невизнання української мови – все це Ніколай ІІ. Заборона всіх українських товариств, утиски всього українського – це теж Ніколай ІІ. І це святий для богдашівців чоловік?

Та й сама коронація царя пройшла в типовому для Росії стилі, який і дотепер популярний у всіх прихильників чи то Росії, чи то її модифікації у вигляді СССР. 14 травня 1896 року в Успенському соборі Московського кремля був коронований Ніколай ІІ. На честь цієї події були організовані урочистості, а також запланована роздача продуктових пайків для простого люду. До складу подарунку входило півфунта ковбаси, сайка, трохи цукерок, горішків, пряники, а також емальована кружка. Місцем роздачі пайків було обрано Ходинське поле на околицях Москви, що слугувало полігоном для московського гарнізону. Чутки про можливість отримати дармові продукти пішли по усій Московській губернії, і до Москви потягнулися мешканці навколишніх сіл та містечок. Розуміючи, що подарунків на всіх не вистачить, москвичі вирішили піти на поле у ніч перед роздачею, аби зранку опинитись у перших рядах. Тиснява була неймовірна, і перші жертви з’явилися вже о третій годині ночі. Після початку роздачі пайків натовп кинувся до крамниць з продуктами; тих, хто падав, затоптували в землю, багато загинуло, потрапивши в ями чи колодязі. За офіційними даними, загинуло близько 1400 чоловік, проте в реальності жертв було значно більше.

Дізнавшись про трагедію, Ніколай ІІ вирішив продовжити святкування. Солдати терміново почали вивозити трупи з поля, аби встигнути до прибуття імператора. На полі відбувався концерт під керівництвом Сафронова, о 14-й годині прибув цар і прийняв парад. Не зважаючи на прохання відмінити святкування, він поїхав на бал, який відкривав разом з графинею Монтебелло. За свою поведінку Ніколай ІІ отримав прізвисько «Кривавий».

З якого дива російська церква канонізує таку особу, ми не знаємо – зрозуміти психічні відхилення любителів імперії  складно навіть фахівцям. А от чому на землі древньої Волині українські люди мають молитися на російського імператора, взагалі неясно.

Тут уже не йдеться про толерантність – у час війни з Росією в нашому селі психічно неврівноважений піп разом зі своїми рівненськими покровителями пропагує персону російського царя!

Завтра буде «Путін, ввєді вайска»?! Що, панове з адміністрації і Служби безпеки, чекатимемо, поки кількість любителів імперії сягне критичної маси, щоб утворити тут «губєрнію»?

І до людей, які ще ходять у російську церкву. Ви молитесь «святому» Ніколаю ІІ? Ви молитесь за здоров’я Кіріла? А потім дивитесь новини зі Сходу, де ваші «брати по вірі» вбивають наших хлопців. Як спите по ночах? Чи не розумієте, що кожен з вас так само несе свою частку відповідальності за те, що відбувається. І не треба про те, що й прихожани МП воюють і гинуть. Якби їхні мами, сестри, та й вони самі не бігали в московські церкви, «русскій мір» не прийшов би в нашу країну, і війни б не було – бо нікому було б підтримувати російську агресію всередині країни.

 

Коментарі
Завантажується...