На Здолбунівщині презентували музейну експозицію “Реліквії нашої церкви”

0 344
Здолбунівщина,  Реліквії церкви, Кунин
Здолбунівщина, Реліквії церкви, Кунин

23 серпня в с. Кунин відбулась презентація музейної експозиції  «Реліквії нашої церкви» присвячена історії Свято-Георгіївської церкви, пам’ятки архітектури 18 століття.

Проект спрямований організувати необхідну і важливу для громади діяльність, спричиняючи позитивні зміни в її  історичному середовищі, сприяти патріотичному вихованню молоді, популяризації історико-культурної спадщини с.Кунин.

Музейна експозиція створена завдяки перемозі публічно-шкільної бібліотеки с.Кунин в обласному конкурсі міні-грантів бібліотечних ініціатив від Рівненського обласного відділення Української бібліотечної асоціації. Чимало зусиль до створення приклали прихожани та жителям села. Церковною громадою було надане приміщення, яке відновили за власні кошти.

Співпраця громадськості села, краєзнавців, священнослужителів, педагогічного колективу ЗОШ І-ІІ ступенів с.Кунин сприяли краєзнавчій, пошуковій  роботі.

Музейну експозицію наповнюють унікальні краєзнавчі, церковні документи, частина  яких знаходилась у бібліотеці та у жителів села. Це унеможливлювало вільний доступ до них. Саме вирішенню цього питання сприяло створення музейної експозиції в приміщенні, розташованому на території одного з храмів.

Краєзнавець Блащук Мирослав провів дослідження історії села та церкви, зібрав документи з історії села та діяльності церкви починаючи з кінця 19 століття і по теперішній час.  Місцева жителька Корнійчук Марія, фахівець музейної справи, надала практичну допомогу у створенні експозиції,  Устянчук Ігор – технічну допомогу у створенні відеоролику «Плекаємо любов до рідного храму».

Музейна експозиція буде продовжувати діяти, будуть надаватися екскурсійні послуги, продовжуватиметься пошукова робота. Організовуватимуться просвітницькі заходи щодо популяризації культурно-історичної спадщини.

Коментарі
Завантажується...