Сьогодні, 11 жовтня, у школі-інтернаті, що в Здолбунівському районі, було зафіксовано  спалах гострої кишкової інфекції. Про це поліцію повідомили медики.

Попередньо встановлено, що на лікарняні ліжка із діагнозом сальмонельоз потрапило 19  дітей віком від 4 до 12 років. Їх шпиталізували з високою температурою, блювотою та болем у животі. Зараз їх стан медики оцінюють як стабільний. Крім того, лікарі стверджують, що проводиться огляд дітей, які мали контакт із госпіталізованими. При виявлені ознак захворювання, їх обіцяють відправити в лікарню.

У Рівненському лабораторному центрі кажуть, діти підхопили інфекцію саме в інтернаті і, найімовірніше, від його працівників. У навчальному закладі проводять дезінфекцію та відібрали для дослідження продукти харчування та воду.
Наразі правоохоронці вирішують питання про відкриття кримінального провадження за статтею 137 (невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей) Кримінального кодексу України.

Стаття передбачає покарання штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

 

  • Вчитель

    Авжеж, “невиконання або неналежне виконання обов’язків”. І не важко здогадатись хто за це відповідатиме. Звісно – директор, ну, ще медсестра закладу, котрі в парі з поліцією мали б “До”, а не “Після” спалаху інфекції провести протиепідемічні заходи, перевірити продукти, провеести відповідні аналізи. Певна річ, що директор, бо спеціальної служби уже не існує. Наче від покарання вчителів у нас покращиться санітарний стан. Масовим отруєнням дітей антисанітарного характеру першочергово займається, чуєте, поліція, а не фахівці-санепідеміологи. Та, як то кажуть в Одесі, “не смешите мои тапочки”. Хіба ж комусь не зрозуміло, що це плоди оптимізації-ліквідації санепідемслужб, якої в Здолбунівському районі уже декілька років поспіль немає, як і структури – «замінника», що за це відповідала б та упереджували б оті інфекції. А це означає, що в дитячих закладах, не кажучи про кафешки, піцерії, інші генделики, ніхто не здійснює контролю за придатністю продуктів, не перевіряє і дотримання санітарних норм за їх збереженням та стан здоров”я на предмет інфекційних та паразитарних захворювань кухарів чи осіб, що працюють з продуктами. Бо ж у нас ще й до того мораторій на перевірки. Чи мораторій на збереження життя і здоров’я дітей? Натомість з”являються нові структури, які тільки й того, що постфактум (такі собі статисти) констатують випадки спалахів гострих інфекційних захворювань. Дивина та й годі: лише після того, як ушпиталено майже два десятки дітей, при тому не зі звичайної школи, а з інтернату, діти якого і без того мають проблеми зі здоров’ям, “У навчальному закладі проводять дезінфекцію та відібрали для дослідження продукти харчування та воду”. Ага, “після бою” замахали “дезинфекцією”. Чому ж в тому таки інтернаті, де постійно проживають діти, не проводяться ПРОТИепідемічні заходи до «спалаху гострої інфекції», тобто систематично? Для того ж вони, ці заходи, і ЗВУТЬСЯ – ПРОТИ, тобто ДО, а НЕ ПІСЛЯ…

X