На Здолбунівщині в рамках телепроекту “Фольк-music” шукали українську автентику

0 271

Минулих вихідних у нас на Здолбунівщині перебувала знімальна група музичної програми «Фольк-music» Першого Національного каналу телебачення.
Телепроект “Фольк-music” – це пошук та відродження українського музичного етносу, автентичних мелодій та народних пісень різних регіонів України. А ще – це популяризація автентичної музики, насамперед серед молоді. Адже сучасні аранжування української музичної спадщини вдихають у неї нове життя. У кожному випуску перед глядачами Першого телеканалу постають як професійні, так і аматорські колективи з різних куточків нашої країни. А зіркові учасники програми нерідко представляють на розсуд аудиторії власні варіації відомих музичних творів, або й оригінальні пісні з домішками українського автентичного стилю. “Фольк-music” – це програма для всіх поколінь!

Ведуча програми «Фольк-music» Оксана Пекун, співачка, заслужена артистка України цікавилася саме повстанською тематикою місцевого фольклору. Телевізійники знімали краєвиди Здолбунівщини, Пантеон Слави та криївку на Гурбах. В м. Здолбунів оглянули колишню катівню НКВД по вулиці Фабричній, побували в селі Івачків та в селі Нова Мощаниця. Записували фольклорні колективи: народний аматорський гурт «Мірина» районного будинку культури з повстанськими піснями, аматорські колективи Івачківського будинку культури, народний аматорський фольклорний ансамбль «Родовід» Новомощаницького сільського клубу (записували уривок місцевого весільного обряду «Коровай»).

Також знімальна група зустрілась з майстрами декоративно-ужиткового мистецтва Іриною Кухар (м. Здолбунів, вироби лозоплетіння, соломоплетіння та травомотанка) та Віктором Мартинюком (с.Півче, різьба по дереву).
Супроводжував телевізійників Олег Тищенко.

Коментарі
Завантажується...