На Здолбунівщині відкрили меморіальну дошку Борису Гривачевському

0 421
На Здолбунівщині відкрили меморіальну дошку Борису Гривачевському

Святково, радісно і, разом з тим, сумно було на подвір’ї Новомощаницької школи 26 квітня. В цей день, день народження славного земляка, рідна мощаницька земля  вшанувала пам`ять Заслуженого журналіста України Бориса Євгеновича Гривачевського.

  Захід з нагоди відкриття меморіальної дошки видатному українцю  зібрав багато  гостей. Щоб вшанувати його пам`ять, приїхали дружина журналіста Людмила Анатоліївна і одна з  доньок, Олеся,  наставник по журналістському цеху і друг Емма Антонівна Бабчук, заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, заступник голови районної ради Олександр Бухало, депутат районної ради Олександр Андріюк,  колишні однокласники та друзі.

Чин освячення меморіальної дошки здійснив намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах  ігумен Онуфрій (Ляда) у співслужінні братії обителі.

Відкриття меморіальної дошки цій людині стало актом історичної справедливості, бо він сам доклав багато зусиль для вшанування пам`яті десятків тисяч закатованих сталінським режимом  українців. Його книга “Листи з Соловків”, відео- та радіофільми із циклів “Соловецький реквієм”,”Україна нескорена”, численні публікації, успішна реалізація багатьох  інших знакових проектів на телебаченні і радіо принесли журналісту справжнє визнання, як в Україні, так і в світі.

Гірко усвідомлювати, що Борис Гривачевський  покинув цей світ у розповні творчих сил, так і не здійснивши багатьох своїх мрій, планів і телевізійних проектів, які могли б стати окрасою національного телеефіру.

Одинадцять років його вже немає з нами. Але пам`ять про цю людину живе у серцях його друзів, земляків. Це й засвідчило свято на шкільному подвір`ї, яке влаштували односельці завдяки ініціативі депутата районної ради Ольги Марчук, підтримці працівників освіти та культури села, районної і сільської влади.

Дружина Бориса Євгеновича розповіла присутнім про його життєвий і творчий шлях, а Емма Антонівна про нелегкі , але сповнені творчої наснаги трудові будні цього справжнього патріота України.

Учні та вчителі Новомощаницької загальноосвітньої школи 1-2 ступенів, на стіні якої і встановлено меморіальну дошку, подарували присутнім прекрасні пісні  місцевих авторів про їх рідне село.

Джерело – monastyr.rv.ua

Коментарі
Завантажується...