На Здолбунівщині відзначили день народження генія нації – Тараса Шевченка

0 216

IMG_8098Можливо, невдовзі Шевченківське свято таки стане державним, адже така пропозиція Інституту національної пам’яті на розгляді в українському парламенті. Наразі ж це свято вже більше як століття народне, справжнє, одне з тих, право на які українці виборювали десятки років.

На сцені Будинку культури цементників лунали пісні на слова Кобзаря, звучали музичні композиції. За вже усталеною традицією, читали  Шевченкові поетичні рядки представники різних сфер діяльності – бійці російсько-української війни нагадали присутнім вірш «Чигрине, Чигрине»; волонтери прочитали «Давидові псалми»; у виконанні працівників адміністрації слухачі почули уривки з поеми «Сон»; учні і вчителі ЗОШ №5 виконали геніальний твір «На вічну пам’ять Котляревському». Дуже цікавим, сучасним і професійним було виконання уривку з поеми «І мертвим, і живим…» Іриною Мельник, Галиною Саваринською  і Олександром Стельмашуком.

IMG_8125Знайшлось місце і для «Заповіту» польською мовою, прочитаного ученицею тієї ж ЗОШ №5, і для привітання представника польської делегації, яка саме зараз перебуває з візитом у районі.

IMG_8128Але таки було два моменти, на які точно звернули увагу присутні. По-перше, почали свято на двадцять хвилин пізніше, бо чекали голову адміністрації Сергія Кондрачука з тими ж поляками. За наявною інформацією, вони затримались під час обіду. Чекати владу і не починати вчасно, бо посадовці запізнюються, – вже неправильно. А тут ще й, вшановуючи нашого генія, чекали іноземців… Так, гості дорогі і бажані в будь-якому домі. От тільки чи чекали б поляки українську делегацію, яка б запізнювалась на якесь патріотичне польське святкування?

Ну й по-друге, відсутність на урочистостях голови районної ради Олега Дацюка і міського голови Ігоря Ольшевського була не те щоб помічена, а й доволі однозначно потрактована. Хочемо патріотизму, поваги до національного генія, єдності від громадян? Так влада має показувати приклад! Бо якщо Шевченко байдужий чи нецікавий очільникам району чи міста, тим самим вони й людям демонструють, що це норма, що це необов’язково. Прикро…

Пропонуємо вам фоторепортаж з цьогорічного свята.

Коментарі
Завантажується...