На Здолбунівщині вшанували подвиг Героїв Гурбенської битви

0 250
На Здолбунівщині вшанували подвиг Героїв Гурбенської битви

Людно було 18 квітня 2017 року, на третій день Великодня, в урочищі Гурби, де відбулося вшанування пам’яті героїв-повстанців, котрі 73 роки тому загинули у бою із загонами НКВС. Майже три з половиною тисячі повстанців виступили у нерівному бою проти тридцяти тисяч солдатів НКВС. Після кількаденної битви повстанці змушені були відступити, а радянські війська спалили найближчі села – Гурби та Антонівці.

Розпочалися заходи Божественною літургією в Свято-Воскресенському монастирі, яку очолив Високопреосвященніший Іларіон Архиєпископ Рівненський і Острозький. Після чого біля Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою священнослужителі відправили панахиду за загиблими повстанцями. Лунала щира молитва за упокій героїв і вічна пам’ять про них буде в серцях вдячних нащадків.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять тих, хто ціною власного життя боронив рідну Україну від загарбників.

До Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою поклали квіти, а всі бажаючі мали нагоду відвідати музей-криївку УПА, послухати повстанські пісні та скуштувати козацького куліша.

У заходах взяли участь голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк та його заступник Олександр Бухало, про це повідомляє сайт Здолбунівської районної ради.

Коментарі
Завантажується...